Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mennyire adtok esélyt egy...

Mennyire adtok esélyt egy könyvnek?

Figyelt kérdés

Számotokra egy könyvnek hány oldal, vagy akár, hány fejezet áll a rendelkezésére, hogy meggyőzzön titeket arról, hogy tovább olvassátok?

Nektek sorsdöntő az első pár oldal, vagy mindjárt az első mondat?

Ha nem tetszik egy regény bevezetése, akkor már le is teszed, mégha a fülszöveg meg is fogott?

Esetleg, ha sablonosnak tűnik az első pár bekezdés, azért tovább olvassátok?

Meg szoktátok nézni a könyvek utolsó lapjait, mondatait?

Az ilyesmik érdekelnek, meséljetek egy kicsit, vagy akár, ha valakinek van valamilyen élménye ezzel kapcsolatban, azt is szívesen várom!

Kérlek titeket, hogy kultúrált válaszokat adjatok!



2014. jún. 19. 23:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én előre tudom, hogy milyen könyv lesz amit olvasok ismerem előre az írót, a művet, a stílust, a mögöttes tartalmat. Ez effektíve lexikális tudásnak is mondható, de a lényeg, hogy a Gendzsi szerelmei , a Mi vagy A tulajdonságok nélküli ember nem véletlenül akadnak az ember kezébe (legalábbis nálam tuti nem). Egyébként vannak művek ahol tipikusan erős a kezdés, de vannak amik 40 oldal leírással nyitnak itt Balzac is tudna mesélni. Egyébként érdekes, mert én is írok, és vannak/lesznek olyan részek amiket sokan nehezen tudnak, majd olvasni, meg olyan is ami esetleg unalmasabbnak hathat, de a megfelelő ismeretek birtokában elég mély jelentéstartalom mutatkozik.
2014. jún. 20. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én nem szeretek könyvet félbehagyni, úgyhogy általában végig olvasom azokat is, amik elsőre nem nagyon tetszenek. Persze azért akadnak kivételek, de eddig 4-5 könyvnél többet nem hagytam félbe. Ezeknél kb. az első 40-50 oldalt olvastam el. A könyvek végébe pedig soha nem nézek bele.
2014. jún. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hasonlóan az elsőhöz én is tudom, mi az, amit olvasni fogok. Ad hoc nem veszek le a polcról egy könyvet, ezért általában végigolvasom, ritka, hogy minden várakozás ellenére annyira rossz legyen az olvasmány, hogy félbe kell hagynom.

Ha ismeretlen mű, mert a neten olvasom amatőr szerzőtől, akkor az eleje természetesen fontos. Ha van egy kis leírás, "fülszöveg", megnézem (kiadott könyveknél is ezt olvasom először, megszokás), mert az sokat elárul a szerzőről (mivel ő írta azt is). Ha nagyon sablonos az eleje, de a leírás alapján lesz ez még jobb is, folytatom. Ha csak nem akar változni, megunom. Bár a rossz helyesírás vagy írástechnika hamarabb elveszi a kedvemet.

2014. jún. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hát, ciki, de én még nagyon sok könyvet nem olvastam, és nagyon sok író munkásságát nem ismerem, úgyhogy simán előfordul, hogy találomra nyúlok egy regényhez. 40-50 oldal után rossz érzés nélkül hagyom ott, ha nagyon nem fog meg. /Az első mondatnál még nem hagyom magam elrettenteni :)/ Számtalanszor jártam már úgy, hogy számomra addig ismeretlen regény teljesen magával ragadott, és bizony úgy is, hogy egy konkrét, általam kedvelt író többedik regényét otthagytam, mert nem tudtam mit kezdeni vele. /Így jártam sajnos Zola Nanájával, holott a korábbi 5 regényét imádtam./
2014. jún. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Igazából én nem gyötröm magam a számomra rossz könyvekkel. Átlagosan 50-100 oldalt szoktam adni, bár függ a terjedelemtől is. Ha nemt etszik, félbehagyom, nem veszem el az időt a többi könyvtől, és lelkiismeretfurdalásom sincs miatta, talán akkor, ha az nem könyvtári, hanem drága pénzért megvettem.

Első pár bekezdésból semmire sem lehet következtetni, néha pedig nyálra és sablonra vágyom. Mikor mit.

Régebben megnéztem a végét, de egyszer lelőttem magamnak a poént, így többé már azt sem tetszem.

2014. jún. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Jöhetnek még! :)
2014. jún. 20. 15:29
 7/12 anonim válasza:
Nekem személy szerint a nyomozós ifjusági regények tetszenek,de sok másmilyet is olvastam már. És legtöbször fülszöveg alapján döntök.Eddig egy könyvet hagytam félbe. De én sem szeretem félbe hagyni a könyveket.
2014. jún. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem van olyan könyv, amit már az első tíz oldalnál megszeretek, de általában 50-100 oldalnál hagyom abba, ha nagyon-nagyon nem tetszik. De nem szeretek könyvet félbehagyni, ezért volt már, hogy végigszenvedtem rajta ^^

Legtöbb könyvet ajánlás alapján olvasom, és, amire azt mondják, hogy nagyszerű, azt elolvasom, még ha nem is tetszik az eleje.

A könyvek végét, és általában meg szoktam nézni (krimiknél nem), mert nagyon érdekel, hogy mi lesz a vége. És szerintem nem baj, hogy tudom a végét, mert még mindig nem ismerem az utat, amin a cselekmény elmegy az elejétől a végéig :)

2014. jún. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Első hosszabb párbeszéd, és az első oldal elolvasása után szoktam eldönteni. Borító és fülszöveg alapján soha nem ítélem meg. Néha elkap a hév és elolvasom az utolsó oldalt, ami nagy vétek. De próbálok ellenállni. Nem tudom, olyankor mi van velem. :D
2014. jún. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 puresoul válasza:
Nem szoktam nézni, hogy egy könyv hány oldalas, milyen hosszú, sem hogy hány fejezet. Elolvasom a fülszöveget, és ha az megfog akkor általában el is olvasom.:) Kifejezetten ellene vagyok annka, hogy beleolvassak a végébe, nem szeretnék lelõni semmilyen poént, mert nem érdekes olvasni, ha tudod a végét. Ha kicsit unalmasnka találom az elejét,vagy nem fog meg, akkor istovább szoktam olvasni, adok neki még esélyt, hisz lehet hogy csak várni kell kicsit a jó részre.:)De ha már szinte felénél vagyok és nem tetszik akkor nem szoktam eröltetni.:D
2014. jún. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!