Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mennyire adtok esélyt egy...

Mennyire adtok esélyt egy könyvnek?

Figyelt kérdés

Számotokra egy könyvnek hány oldal, vagy akár, hány fejezet áll a rendelkezésére, hogy meggyőzzön titeket arról, hogy tovább olvassátok?

Nektek sorsdöntő az első pár oldal, vagy mindjárt az első mondat?

Ha nem tetszik egy regény bevezetése, akkor már le is teszed, mégha a fülszöveg meg is fogott?

Esetleg, ha sablonosnak tűnik az első pár bekezdés, azért tovább olvassátok?

Meg szoktátok nézni a könyvek utolsó lapjait, mondatait?

Az ilyesmik érdekelnek, meséljetek egy kicsit, vagy akár, ha valakinek van valamilyen élménye ezzel kapcsolatban, azt is szívesen várom!

Kérlek titeket, hogy kultúrált válaszokat adjatok!



2014. jún. 19. 23:20
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Úgy választok könyvet főleg, hogy tudom kitől van... elolvasom a tartalmát hátul, majd van egy olyan mániám, hogy megnézem hány oldalas:) de nem olvasom el a végét....


Én alapvetően 100 oldalt adok egy könyvnek arra, hogy megfogjon. Volt amit letettem, viszont pár hónap múlva újra elővettem, és végig olvastam, és tetszett!!!! Ez Stephen Kingtől a rémkoppantók volt. Ami alapvetően nagyon is bejött, de én pörgősebbre számítottam első nekifutásra, ezért letettem. Aztán újra elővettem és elolvastam pár nap alatt az egészet, pedig több mint 900 oldal...és örülök, hogy így tettem mert nagyon jó volt.


Tehát nálam nincs olyan, hogy amit elkezdek azt egyáltalán nem is fejezem be. Ez azóta van így amióta én választom meg hogy kitől olvasok. Régen a kötelező olvasmányokat utáltam. Nem fogtak meg, untatott a tartalom... nem is csoda, hiszen a kedvenc írómat, és a többi írót akiket szeretek, meg sem közelítik.


Stephen King az abszolút szerelem már 11 éve, utána Dean R. Koontz, Robin Cook, Anne Rice, Darren Shan, J.R. Ward, Vavyan Fable, Lovecraft, Joe Hill, El James könyveket olvasok. Mégpedig azért ahogy írnak, és azért amiket írnak.


Mondhatjuk úgy is, hogy a horrort, természetfelettit, vámpírokat, démonokat, boszorkányokat szeretem, és jöhet sci fi is. Nemsokára tesztelek pár szimpla krimit is, Agatha Christie-t, Karin Slaughtert, hogy bejön e.


Tervben van Charlaine Harris, Nalini Singh, Kresley Cole, Gina Showalter is valamikor.


Tegnap pl befejeztem King új könyvét, a Joylandet, és elkezdtem Anne Rice: Mayfair boszorkányok életének történetét ami 3 részes sorozat 4 kötetben. 2000 oldal:) szóval nagyobb hangvételű lesz a dolog.


Egyszer volt olyan, amikor Kingtől a Ragyogást olvastam, előre elolvastam azt ami kb a közepén lehetett....Mikor Danny bemegy a 217-es szobába.... mert nem tudtam kivárni hogy mit talál odabent:D de az nem a vége volt:)


28/N

2014. jún. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát!:)
2014. jún. 24. 13:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!