Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hol találok olyan francia...

Hol találok olyan francia nyelvű könyvet (regényt), ami nagyon kezdő nyelvszinten van írva?

Figyelt kérdés
Angolul vannak nagyon alapszintű, rövid regények, de van ugyanilyen franciából is? És ha igen, akkor hol tudom megvenni? (Budapest)

2014. jún. 21. 13:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha kezdő szinten akarsz olvasni, inkább a magazinokat, újságokat javaslom. Azoknak egyszerűbb, érthetőbb a nyelvezete, mint a könyveké, már csak a bonyolult igeragozás szempontjából is.

Az sem baj, ha a tartalom "débile", nem a téma a fontos, hanem a nyelv.

Én anno egy képtelenségekkel teli újságot olvastam először (Le nouveau détective), a cikkek blődök voltak, de meg lehetett érteni őket.

Ajánlom még a "Sélection Reader's Digest" francia kiadásait, azok is könnyen érthető nyelven vannak írva, bár tartalmuk általában pocsék.

Sok sikert!

2014. jún. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Nememlékszem válasza:
Szerintem az sem rossz ötlet, ha ifjúsági könyvekkel kezdesz, azoknak sokkal egyszerûbb a nyelvezetük, mint a felnôtteknek szóló könyveknek. Sôt, a szintednek megfelelôen be tudod lôni, hogy mivel kezdesz, aztán haladsz felfelé az ajánlott életkorral. :) Csak nem tudom, Magtarországon hol lehet beszerezni. :(
2014. jún. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért nem ajánlottam még a meséket sem, mert tele vannak passé simple-el.

Budapesten legegyszerűbb a Katona József u. 13-ban, az Idegennyelvű Könyvesboltban érdeklődni, de az Amazon vagy a Libra weboldalak is nagy választékot kínálnak. Csak ezeken nem tudod megnézni őket.

2014. jún. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
És azokat a magazinokat hol kapom meg? Ugyanott, amiket írtál? A Katona József utcait ismerem
2014. jún. 25. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!