Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van valaki aki már olvasta a...

Van valaki aki már olvasta a Csillagainkban a hiba c. konyvet és nem értette meg teljesen a mondanivalóját? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

13 éves vagyok és a neten olvastam a konyvrol, hogy milyen jó, ezért elkezdtem olvasni. Nem tudom, hogy velem van -e a baj, mert a végénél nem is tudom nagyon furcsa érzésem volt.

Lehet, hogy csak idosebb korban kellet volna olvasnom?

Vagy talán ennyire hülye vagyok, mert minden ilyen korú megérti az ilyen elvont, szomorú konyveket? Volt már valakinek ilyen problémája ezzel a konyvel,vagy egy másik hasonlóval?



2014. jún. 25. 20:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mit nem értettél meg rajta?
2014. jún. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, de pl. azt sem értem,hogy én miért nem sírtam a olyan nagyon a végén, mint mások.
2014. jún. 26. 14:20
 3/11 konyveszereto válasza:
0%
én ezt a konyvet meg tudtam érteni, érdekes módon pedig csak 11 vagyok biztos fogyatékos vagy vmi ilyesmi!!! -.-
2014. jún. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 konyveszereto válasza:
5%
ja és kifelejtettem vmit,ezt: XD míra vok
2014. jún. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy alapjában véve szomorú könyv...lehet,hogy első olvasásra nem értetted meg teljesen,de nem baj..majd ha van kedved olvasd el még egyszer és hátha jobb lesz! ;)
2014. jún. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak annyi vele a problémád, hogy nemsírtál rajta, az nem baj:)

Mindenkinek máshol van az ingerküszöbe. Én pl. nem sírtam a Titanicon, viszont a Hacsin igen :D A Csillagainkban a hibát csak filmen láttam, ott egy résznél sírtam, de nem a végén, hanem amikor a fiú nem tudja megvenni a cigijét. Fura vagyok én is...

Szerintem nézd meg a filmet, hátha kiegészíti az élményt és jobban bele tudod élni magadat a történetbe:) én is el fogom olvasni a könyvet.

2014. júl. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat :)
2014. júl. 5. 17:05
 8/11 anonim válasza:
Véleményem szerint azért nem érintett meg teljesen a konyv, mert elolvastad azt ami tortenik a fiúval de még szerencsére nem láttál ilyet valójában, nekem a kutyám volt rákos ezért a konyv nagyon sokszor megsiratott, mert láttam ahogy szenved és én voltam ott vele és segíteni nemtudtam neki csak várni. Amikor a konyvet olvastam eltudtam képzelni milyen fájdalmat érezett a lány. Szerintem egy kis ido mulva, ha ugy dontesz, hogy ujra elolvasod, akkor jobban átfogod érezni majd, de ez ember fuggo. Nincs vele semmi probléma, ha te a végén nem szomorodtál el, te ezt úgy fogtad fel, hogy ez csak egy nem létezo torténet csak egy konyv :)
2014. júl. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Mindenkire minden történet más módon fog hatni. Akikkel vagy akik körül történtek és vannak a könyvhöz/filmhez hasonló események, azok már más szemszögből fogják nézni és értékelni. (Én például kb. a 10. perc után végig könnyeztem a filmet, a pajzsmirigy problémáim miatt)Nem kell mindenkitől elvárni, hogy sírjon, vagy hogy tetszen neki a történet. Én igazából a könyvön nem sírtam annyit, mint a filmen, de én a magyar fordítást hibáztatom. Egyáltalán nem tetszett ahogy le lett fordítva, így el szeretném olvasni eredeti nyelven.


Kérdező: Ha nem érted a sztorit, akkor szerintem olvasd el amikor idősebb vagy... igazából én meg azt nem értem, mit nem értesz rajta. Az élet rövid, és hálásnak kell lennünk minden napért és lélegzetért amit kaptunk, és meg kell elégednünk az élettel amit kaptunk. “The world is not a wish-granting factory.” :)

2014. aug. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

az nem számít "nem értésnek", hogy nem sírtál a könyv végén. mindenki másképpen él meg egy könyvet - akihez közelebb áll egy könyv, az másként viszonyul hozzá.

nem a koroddal van a baj, ennyi idősön simán meg lehet érteni ezt a könyvet.

ne halgass másokra, akik szerint "muszáj" ennek a könyvnek a végén sírni, mert mindenki más.

de a lényeg az, hogy tetszett-e a könyv vagy sem (remélem te az előbbiekhez tartozol) :)

2014. aug. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!