Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » AKIK OLVASTÁK A CSILLAGAINKBAN...

AKIK OLVASTÁK A CSILLAGAINKBAN A HIBÁ! Hogy tetszett a film?

Figyelt kérdés

Én is elolvastam és most néztem meg. Szerintetek milyen?

SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Gus haldoklása sokkal tragikusabb volt a könyvben. Az a rész pl. amikor Hazel rátalál az ágyában a pisi tócsájában és motyog egy kitalált nyelven ugye nem is volt benne. Meg sokkal jobban viselte az egészet a filmben. Amúgy tetszett leszámítva ezt a részt. Nektek mi a véleményetek?



2014. jún. 20. 17:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem volt szerencsém még látni (ünnepélyesen köszönöm annak, aki azt monndta, ne, ne hozzuk Borsodba, senkit nem fog érdekelni- csak a fél osztályom várta a filmet, ugyan) de nekem az egyik kedvenc dolgom volt a könyvben, hogy a haldoklást, főleg egy ilyen csúnya betegségtől nem egy gyönyörű, hősies dologként ábrázolta az író, hanem úgy, ahogy van, egy gusztustalan, csúnya betegségként, ahol Gus szépen lassan elvesztette a méltóságát. Nem azért mondtam, hogy a kedvencem, mert ez tetszett vagy valami, de ettől sokkal élethűbbnek, sokkal igazibbnak hatott.

A pisitócsás rész benne van a könyvben is, de nem motyog semmit.

2014. jún. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De motyogot. Vmi olyasmi van benne,h egy altala kitalalt nyelven motyorgot. Es eppen azt mondom,h a filmben nem volt benne de a konyvben igen. Na szoval a problemam az a filmmel,h tul " steril" volt
2014. jún. 21. 12:02
 3/8 anonim válasza:
Én is olvastam a könyvben és igaza van a kérdezőben. Hazel tényleg úgy talál rá, hogy pisitócsában motyog. Gondolom túl hosszú lett volna a film, ha belerakják.. Mondjuk örülök, hogy nem rakták bele, mert így is végigbőgtem.
2014. jún. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Bocsi, nem tudok fogalmazni :DDDd Tele van helyesírási hibával, sorry.
2014. jún. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is olvastam, láttam a filmet is. Hazudnék, ha azt mondanám nem tetszett a film, mert imádtam, szerintem hihetetlen jó lett, de azért a könyv sokkal jobb volt. Szerintem lényeges részeket hagytak ki a filmből, például én azt hittem, hogy a végén Gus levele teljesen benne lesz, nem lesz átírva, mert úgy gondolom, hogy annak nagyon sok szerepe van/volt. Ha jól emlékszem (javítsatok ki, ha tévedek) a könyvben Gus azt írja, hogy amikor Hazel az intenzíven van, azt kívánja bárcsak Hazel most meghalna, mert nem szeretne neki fájdalmat okozni. Ez szerintem lényeges lett volna.

Azzal is egyetértek, hogy elsiették a haldoklását, így nem volt olyan tragikus, hatásvadász, egyik pillanatról a másikra történt, de olyan, mintha nem szenvedett volna sokáig, pedig a könyvben ez azért elnyúlik.

Attól függetlenül, hogy fontos jeleneteket hagytak ki, tetszett a film, bár a könyv sokkal nagyobb kedvencem lett. :)

2014. júl. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Gyémántlány ***** válasza:

Sokkal jobban tetszett a film, mint a könyv.

A színészek fantasztikusak, Hazel elképesztően hiteles lett, és Peter Van Houten is remek volt.

Bár romantikus, és drámai is, mégsem a nyálas tinifilm kategória, sikerült megőriznie a könyv nagyszerűségét.

És bár a regény nem lett a kedvencem, a film azért benne van a top 5-ben :)

2014. júl. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Quasar07 ***** válasza:
A könyvet olvastam előbb, nem sokkal a magyar filmbemutató előtt. Miután megnéztem a filmet, sokkal jobban megkedveltem a történetet. A szereplőket hihetetlenül eltalálták! Annak örülök, hogy Hazel barátnőjét és Gus exbarátnőjét kihagyták a sztoriból. A film sokkal érzelemdúsabb lett, ennél a könyvnél sok részt el sem tudtam, vagy nem akartam képzelni, ezért jó volt így vizualizálva is látni.
2015. okt. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Bár nem szoktam válaszolni kérdésekre, de úgy érzem, hogy most muszáj. Ez a film maga volt a tökély. Bár nekem nincs ilyen betegségem, de a filmben és a könyvben található igaz szerelem teljesen magával ragadott. Az az irónia, hogy Hazel is bosszankodik a Mennyei megbántás című könyv befelyezetlenségéről, teljesen megegyezik azzal, amit én érzek ennek a könyvnek a kapcsán, hiszen Anna bár meghalt a Mennyei megbántás c. könyvben, a szereplők élnek és nem tudja mi történik velük a halála után. Ehhez hasonlóan, Augustus meghal, de attól még a szülei és Hazel a családjával együtt még él és nem tudjuk mi lesz velük a történet után. Tehát kellene egy folytatás... Minden esetre ahogy említettem, a könyv is és a film is maga a tökély és Hazelhez hasonlóan, aki nem tudta megunni annak a könyvnek az olvasását, és sem tudom megunni a Csillagainkban a hiba olvasását.
2016. febr. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!