Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit csináljak, ha annyi ötlet...

Benhb kérdése:

Mit csináljak, ha annyi ötlet van a fejemben egy könyvhöz, hogy már nem tudom azokat berakni úgy hogy összepasszoljanak, mégis szeretném ehhez a világhoz kötni őket? Dobáljak ki belőle párat, hogy jó legyen, vagy tegyem át másik univerzumba őket?

Figyelt kérdés
Van egy könyvkezdeményem, amihez már annyi mindent kitaláltam, hogy már sehogy se tudnám összepasszírozni a történetet belőle. De kötődöm ezekhez, és nagyon szeretném viszont látni az én kitalált világomban. Szerintetek szortírozzam ki azokat amik még viszonylag beleférnek a világba, és a többit rakjam át egy másik univerzumba? Viszont nincs erőm, és időm egy másik könyv elkezdéséhez... Nem tudom mitévő legyek. Ötlet?
2014. jún. 25. 23:36
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

A könyvírás nagyon drága mulatság. Többszázezres előzetes költségei vannak, ha egyáltalán találsz kiadót, aki hajlandó elolvasni és jónak tartja.


Aztán az eladott könyvekből legtöbbször csak a töredéke jön vissza az előzetes költségeknek. Már csak a legnagyobb írók adnak ki könyvet.

2014. jún. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%

Amatőr módon is lehet regényt írni, kedves első válaszoló. Magánkiadáson kívül meg nem feltétlenül van költsége a szerzőnek a művén. De mindegy, a kérdés nem erre vonatkozik.


Akármennyire is sajnálod, szortírozz. Ötletparádét ne akarj, te is látod, hogy nem kéne. Kidobni nem kell a maradékot, leírod egy lapra, és ha ezt a regényt befejezted, majd később felhasználod. Akkor majd lesz időd, kedved is. Ha ez nem tetszik, mert azok az ötletek nem evszhetnek el, akkor írhatsz novellákat - egy ötlet, egy novella. Ez játszódhat a kitalált világodban, de ha nem passzol hozzá, azért ne erőltesd (akkor legyen csak egy novella, más világgal ugyan, de nem több). Akkor az univerzumod egy túldíszített karácsonyfa érzetét keltené. :)

2014. jún. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló jól mondja: szortírozz, mert túlzsúfolt lesz a történet és senkinek nem lesz energiája egy idő után olvasni, mert annyi mindent belepasszíroztál.
2014. jún. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szabó Ráli válasza:
vagy kösd össze ezeket a sztorikat valahogy... ötletesen, kreatívan, hogy üssön. írj priviben, hátha tudok segíteni
2014. júl. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!