Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a velemenyetek errol a...

Mi a velemenyetek errol a (konyv) reszletrol? Az ekezethianyert elnezest kerek.

Figyelt kérdés
Sosem hittem a tokeletessegben, ezert nem is torekedtem ra. A kozel 17 evem alatt megtanultam, hogy nem szabad ragaszkodnom semmihez es, hogy hogyan ne mutassam ki, mit erzek valojaban. A szuleim azt mondjak megfejthetetlen ember vagyok, egy olyan keresztrejtveny amit talan jobb nem megfejteni, mert ami kitarulkozik nem biztos hogy mindenkinek elviselheto. Bonyolult a lelkem, eddig barki, aki kozelebb kerult elment. Magamnak valo szemelyiseg vagyok, a mamam mindig azt mondta, hogy legnagyobb ellensegem en vagyok, talan igaza volt. Nem merem bevallani senkinek, sot meg magamnak sem, de merhetetlenul maganyos vagyok. Igen is szuksegem van valakire, mert felemeszt az ur ami bennem van. Szuksegem van valakire, aki segit eluzni a demonjaim.

2014. júl. 1. 12:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik :) Mi ez?
2014. júl. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
En irtam, regenyt tervezek irni a nyaron, viragkoszoru cimmel :) (viragkoszoru, a foszereplo lany nevenek jelentese)
2014. júl. 1. 12:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Értem :) Szerintem teljesen jó, csak annyit javíts, hogy a 17-et betűvel írd ki, szerintem úgy szebb irodalmi szövegben . Teljesen leírja a mostani érzéseimet, szóval majd kíváncsi leszek rá ;)
2014. júl. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben, koszonom. :)
2014. júl. 1. 12:16
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor jöjjön a negatív kritika:


Semmi "irodalmi" nincs a részletben (a minőségi ponyvairodalom is ide értendő), simán elmenne egy átlag GYK-s kérdésnek magány és egyedüllét témában, csak az átlagnál több benne a pátosz, de inkább mesterkéltnek, hatásvadásznak tűnik az is.


Valahogy olyan benyomást kelt, mintha saját magadat (vagy idealizált saját magadat) írnád be egy sztoriba, ami pláne ezzel a közvetített "érzésvilággal" elég Mary Sue -veszélyes terület (= a rossz karakterformálás iskolapéldája).


Ha már sztori: az ég világon semmit nem tudunk meg miféle sztori akar ebből kisülni, milyen stílusú könyv lenne, gondolom egy életérzést akartál megfogni, de nem sikerült túl jól.


Ami a legfontosabb: NAGY HIBA hangsúlyozni (konkrétan szájbarágni) az olvasónak, hogy a szereplő milyen - hú, de bonyolult, különleges, meg nem értett és rejtélyes, angsty magányos farkas. Ha ilyen a főszereplőd, oké, de akkor a cselekmény, a karakterépítés, a karakter döntéshelyzetei, az érzékletes szituációs leírások által közvetítsd ezt az olvasónak FOKOZATOSAN, hagyd, hogy maga alakítson ki róla egy képet a cselekmény folyama során, simán így leírni egy tömbben borzalmasan erőltetett és dilettáns, ráadásul hatalmas lufi, ami csúnyát pukkan, ha majd később nem támasztja alá ezeket a tulajdonságokat semmi.

Az egyik legnagyobb hiba azzal nyitni, hogy csak úgy simán lepötyögjük milyen a főszereplőnk. E/1-ben különösen kínos.


Ne haragudj, előre szólok, nem bántásból írtam ezt, építő kritikának szánom, de ez ilyen formában tényleg nagyon nem jó. Olvass sokat, és sokféle stílusban, lehetőleg ne kommersz sorozatgyártott tinikönyvek alapján akarj megtanulni írni.

2014. júl. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!