Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » SzJG! Csak én nem értem ezeket?

SzJG! Csak én nem értem ezeket?

Figyelt kérdés

Először is: ha Cortez volt gólyatáborban, akkor visszament egy hétre Amerikába, mert az első sulihéten hiányzott. Reni pedig leírta, hogy a gólyatábor a nyár végén volt, tehát itt valami nem stimmel...

2. Kinga szinte mindig Reni pártját védte a veszekedésekben, sőt, néha még szidta is Cortezt, hogy miért játszik Renivel, meg hasonlók. Viszont a 8.-ban, osztálykiránduláson azt mondta, hogy mindent Reni rontott el. Ennyire gyáva lenne?

3. Szintén Kinga... A 4.-ben, amikor Renivel Skypeolt, azt mondta, hogy nincsen fiú-lány barátság. Nos, a sorozat végére kb. az összes fiú az összes lánynak a barátja lett, de hogy egy egyértelmű példát említsek, ott van Ricsi és Reni...

4. Mitől is olyan nagyon jó barát Virág és Ricsi??? Virág többször cserben hagyta a legjobb barátnőjét, otthagyta szilveszterkor, ha valamiért sírt Reni, semmi okosat vagy biztatót nem tudott mondani, és ami a leggázabb: neém mondta el az egész Cortezes dolgot. Ha definiálnom kéne a jó barát kifejezést, akkor beleírnám, hogy őszinte és hűséges. Virág egyik sem volt, mert én a helyében azonnal elmondtam volna, hogy "Helló, a srác, akiért reménytelenül epekedsz, totál beléd zúgott!"

Mióta jó barát az, aki nem mondja el a jó hírt, hanem tovább nézi, ahogy a legjobb barátnője szenved?!

Ricsi pedig ugyanez... Nyugodtan felvilágosíthatta volna Cortezt és Renit, hogy tetszenek egymásnak...

5. Ami Arnoldot illeti. Bár az tényleg elég gonosz volt tőle, hogy amiután elment Párizsba, folyamatosan visszajött Renit piszkálni,de azelőtt rendes volt. Ha az ő szemszögéből nézzük a dolgokat, akkor teljesen érthető (szerintem), hogy utálja Cortezt, mert a fiú sokszor érthetetlenül viselkedett és megbántotta Renit.

6. Cortez akkor miért sértődött meg, amikor Arnold hívta Renit? Arra gondolok, amikor az 5.-ben, moziban voltak és C. fogta Reni kezét, majd megszólalt a lány mobilja, hogy hívja Arnold. Erről nem ő tehet! Talán le kellett volna tiltania Arnoldot, hogy ne tudja hívni???

7. Fogalmam sincs, hogy a 8.-ban az osztálykiránduláson miért mondta mindenki azt, hogy mindent Reni szúrt el. Cortez legalább annyi dolgot, ha nem többet, elrontott.

8. A Szent Johanna közel sem lehet olyan nívós és színvonalas iskola, amilyennek állítja magát, mert bekerülhetett Virág és a 12 fős osztályból összesen 4, eleinte 5 jó tanuló volt.

9. Ha Reni a sorozat végén elküldte az anyukájának a naplóit, akkor biztosan kiderült a lány véleménye az anyukája főztjéről. Erre nem gondolt a főszereplő?

10. A könyvben Reni többször is megemlíti, hogy Kingától és Arnoldtól tartottak a tanárok. Ezt lehetetlennek tartom, hiszen a tanárnak nagyobb hatalma van, mint a diáknak.

11. Renit folyton cikizik, hogy régi zenét hallgat. De a fiúk is legalább olyan régi dalokat szoktak hallgatni.


Ettől függetlenül ez egy remek könyv és minden elismerésem Laurának! :) Csupán szerettem volna megtudni, hogy ezeket ti is észrevettétek-e.



2014. júl. 5. 17:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Azthiszem nemtudok az összes kérdésedre választ adni, de egyetértek, hogy vannak benne ilyen érthetetlen dolgok. Én már úgy a 4., 5. könyvtől azt mondtam, hogy Reninek egy igaz barátja van, az pedig Kinga, mert amikor Virág összejött Ricsivel, elhanyagolta. A Cortez-Arnold harcban én Arnoldnak drukkoltam, csak a vége felé volt már egy-két lépése, amivel túllőtt a célon, de alapjáraton jobban szeretem őt, mint Cortezt. Én is Beatlest hallgatok például, és engem még soha nem cikiztek ki. Különben meg Corteznek van Ramones-os pólója, ami szintén nem egy mai banda, szóval én sem értem. Azt is furcsálltam, hogy a tanárok ennyire "hülyék". Például amikor a kémiatanárnak azt mondták, hogy Gábor új diák, ő meg beírta az osztálykönyvbe o.O Egy tanár sem ennyire hülye.
2014. júl. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :)
2014. júl. 5. 18:15
 3/18 anonim válasza:
65%

Egy kettot én is eszre vettem pl. az elsőt...

de,amugy első válaszoló.dehogy nincs ilyen hülye tanar...az én kémia tanárom is ilyen.

egyszer ilyet szól:-Fiam,de jo a hajad.Kapsz egy négyest jo?

ezmimaaar?? 😃

meg pl. képzeld el hogy kihivn felelni a tanar,lefelesz,a tanar előtt ott a Napló,radnez es megkérdezi:Jányom,mi is a neved?ja aztán ad egy hármast...

2014. júl. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%
Én sem értettem ezeket. Különösen a 8-s pont piszkál, hogy ha ez akkora király suli, miért áll az osztály háromnegyede bukásra 1-2-3-4 tárgyból? Nem is beszélve az alsóbb évfolyamokról.
2014. júl. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%

Mivel az író bevallotta egyszer sem nézte vagy olvasta át az írásait, így nem meglepő, hogy tele van ellentmondásokkal.


Fel lehetne hozni azt is, hogy miért vannak szekrényeik, amikor lényegében nem is használják őket, hiszen a tanszereket naponta hozzák-viszik? Az elején még írótáblával ellátott székeik voltak, aztán meg már egyszemélyes pad külön székkel.

Szóval nem a legkövetkezetesebb és -logikusabb mű, kicsit több időt kellett volna rá szánni.

2014. júl. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
16%
Cortez azt hiszem azért nem volt az első héten mert beteg lett.
2014. júl. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
65%

Ezt most nem bántásnak mondom, de ha úgy jobban esik valakinek, nyugodtan lepontozhat.

De nekem az a véleményem, hogy aki a hibákat keresi egy könyvben, az inkább ne olvasson!

2014. júl. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%

#7 nem értek veled egyet. Szerintem reális dolog, hogy az embereknek vannak elvárásaik egy művel szemben. Ha valamit mindig megvédünk, hibátlannak látunk vagy figyelmen kívül hagyjuk a hibáit, az nem normális, mert ennyi erővel Bogyó és Babócát is lehet olvasni.

Nem mondom, hogy nem szórakoztató ez a könyv, de nálam rezgett az a léc, ami fölött a jó könyveket tartom. Ne értsetek félre, ezerféle könyvet olvasok, csomó kedvencem van, de nekem ez egy egyszeri élmény volt. :)

14/L

2014. júl. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

#8 rosszul értelmezted...nem arról van szó, hogy ne legyenek egy olvasónak elvárásai, és ne vegye észre a hibákat...

De kigyűjtögetni?

2014. júl. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Igen, az már tényleg túlzás...:)
2014. júl. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!