Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » SzJG! Csak én nem értem ezeket?

SzJG! Csak én nem értem ezeket?

Figyelt kérdés

Először is: ha Cortez volt gólyatáborban, akkor visszament egy hétre Amerikába, mert az első sulihéten hiányzott. Reni pedig leírta, hogy a gólyatábor a nyár végén volt, tehát itt valami nem stimmel...

2. Kinga szinte mindig Reni pártját védte a veszekedésekben, sőt, néha még szidta is Cortezt, hogy miért játszik Renivel, meg hasonlók. Viszont a 8.-ban, osztálykiránduláson azt mondta, hogy mindent Reni rontott el. Ennyire gyáva lenne?

3. Szintén Kinga... A 4.-ben, amikor Renivel Skypeolt, azt mondta, hogy nincsen fiú-lány barátság. Nos, a sorozat végére kb. az összes fiú az összes lánynak a barátja lett, de hogy egy egyértelmű példát említsek, ott van Ricsi és Reni...

4. Mitől is olyan nagyon jó barát Virág és Ricsi??? Virág többször cserben hagyta a legjobb barátnőjét, otthagyta szilveszterkor, ha valamiért sírt Reni, semmi okosat vagy biztatót nem tudott mondani, és ami a leggázabb: neém mondta el az egész Cortezes dolgot. Ha definiálnom kéne a jó barát kifejezést, akkor beleírnám, hogy őszinte és hűséges. Virág egyik sem volt, mert én a helyében azonnal elmondtam volna, hogy "Helló, a srác, akiért reménytelenül epekedsz, totál beléd zúgott!"

Mióta jó barát az, aki nem mondja el a jó hírt, hanem tovább nézi, ahogy a legjobb barátnője szenved?!

Ricsi pedig ugyanez... Nyugodtan felvilágosíthatta volna Cortezt és Renit, hogy tetszenek egymásnak...

5. Ami Arnoldot illeti. Bár az tényleg elég gonosz volt tőle, hogy amiután elment Párizsba, folyamatosan visszajött Renit piszkálni,de azelőtt rendes volt. Ha az ő szemszögéből nézzük a dolgokat, akkor teljesen érthető (szerintem), hogy utálja Cortezt, mert a fiú sokszor érthetetlenül viselkedett és megbántotta Renit.

6. Cortez akkor miért sértődött meg, amikor Arnold hívta Renit? Arra gondolok, amikor az 5.-ben, moziban voltak és C. fogta Reni kezét, majd megszólalt a lány mobilja, hogy hívja Arnold. Erről nem ő tehet! Talán le kellett volna tiltania Arnoldot, hogy ne tudja hívni???

7. Fogalmam sincs, hogy a 8.-ban az osztálykiránduláson miért mondta mindenki azt, hogy mindent Reni szúrt el. Cortez legalább annyi dolgot, ha nem többet, elrontott.

8. A Szent Johanna közel sem lehet olyan nívós és színvonalas iskola, amilyennek állítja magát, mert bekerülhetett Virág és a 12 fős osztályból összesen 4, eleinte 5 jó tanuló volt.

9. Ha Reni a sorozat végén elküldte az anyukájának a naplóit, akkor biztosan kiderült a lány véleménye az anyukája főztjéről. Erre nem gondolt a főszereplő?

10. A könyvben Reni többször is megemlíti, hogy Kingától és Arnoldtól tartottak a tanárok. Ezt lehetetlennek tartom, hiszen a tanárnak nagyobb hatalma van, mint a diáknak.

11. Renit folyton cikizik, hogy régi zenét hallgat. De a fiúk is legalább olyan régi dalokat szoktak hallgatni.


Ettől függetlenül ez egy remek könyv és minden elismerésem Laurának! :) Csupán szerettem volna megtudni, hogy ezeket ti is észrevettétek-e.



2014. júl. 5. 17:40
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók! Mint ahogy a magyarázatban is írtam, szeretem a sorozatot. Csupán tudni szerettem volna, hogy csak én akadtam fel ezen és túlreagálom vagy ezek tényleg valós bakik a könyvben. Mivel páran írták, hogy ők is észrevették, gondolom, nem velem van a hiba. Lehet imádni a könyvet, de szomorú, ha egyesek azt hiszik, tökéletes.

Ha meg valakinek a sorrendbe állítással van gondja, az nem tetszik neki, üzenem, hogy azt csak az átláthatóság kedvéért írtam, nem azért, mert meg akartam számolni a hibákat. Köszönöm azoknak, akik normális választ adtak a kérdésemre.

2014. júl. 6. 22:00
 12/18 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem rossz, hogy észreveszi ezeket a hibákat, sőt, legalább annak a jele, hogy tényleg figyelmesen olvasta.

Nekem még az is feltűnt, hogy a 8. rész végén Andris és Robi mondták, hogy Robit (vagy lehet Andrist, nem emlékszek) nem vették rögtön fel, hanem pótvizsgáznia kellett. Kétlem, hogy csak ez a 12 ember jelentkezett ebbe az elit suliba, szóval ha nem vették fel, akkor alapból egy másik embert kellett felvenniük, de az hülyeség, hogy pótvizsgáznia kellett. Szóval ez sem valószínű.

2014. júl. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
81%

1. Erre nincs magyarázat, csupán annyi, hogy az írónő ki akarta emelni Cortezt, méghozzá úgy, hogy Reni csak később ismeri meg.

2. Erre sincs magyarázat.

3. Kingának sincs mindig igaza. Egyszerűen tizedikesként nem bírta elképzelni, hogy két év múlva velük fog barátkozni.

4. Ebben teljesen egyet értek. Mindig Virágot emlegeti legjobb barátként, de igazából az ötödik résztől kezdve nem szerepel túl sokat, és teljesen elhanyagolja Renit.

5. Itt nem értem a problémádat.

6. Cortez egy tapló, csak ennyit tudok mondani. (Valószínűleg az írónő feszültséget akart, csak elcseszte, és mint tudjuk, sosem olvasta vissza, amit írt.)

7. Ugyanaz, mint a zárójeles szöveg.

8. A Szent Johanna Gimibe, mivel magániskola, nem tudás, vagy tehetség, hanem pénz alapján veszik fel a diákokat. Emellett nyilván meg kellett felelniük valami nagyon alap elvárásnak, de ez szinte lényegtelen a felvételin.

9. Nyilván nem. Bár lehet, hogy csak úgy érezte ideje felhomályosítani őt.

10. Nem, ez sajnos a mai világban már nem igaz.

11. Az írónő igazi nyominak akarta ábrázolni Renit, és jobb nem jutott eszébe.

Remélem kielégítőnek tartod a fent írtakat.

U.i.: Még mielőtt bárki nekiáll szörnyülködni, hogy így lehordtam az írónőt, szeretném kijelenteni, hogy Leiner Laura igazán tehetséges, de nem tökéletes. A könyvei egy álomvilágban játszódnak, és gyakran ejt hibákat. Lehet fújjolni, meg lepontozni, de ez az igazság, és el kéne fogadni.

2014. júl. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

1. Cortezéknek van pénzük szóval simán visszautazhatott de ez szerintem se logikus.

2. Nem azt mondja ,minden Reni hibája hanem ,hogy ő is hibázott.

3.---

4. Szilveszterkor Virág még Doriánnal volt és akkor nagyon rosszban voltak Renivel. Virág és Ricsi azért nem hozták össze Renit és Cortezt mert mindkettőjüknek megígérték ,hogy hallgatnak.

5. Arnold később féltékeny Cortezre azért piszkálja Renit. Részben persze igaza van de túl sértődött és haragtartó.

6. ---

7. Reni túl félénk és nem mutatta ki az érzelmeit. Szerintem itt volt a hiba.

8. Az SzJG magánsuli tehát a diákoknak fizetni kell az oktatásért és főleg francia tudás kell a bejutáshoz.

9. szerintem ekkor már mindegy :)

10. A tanárok nem feltétlen a diákoktól féltek hanem az akadékoskodásuktól.

11.(szerintem) Nem az a bajuk ,hogy régiek hanem a stílusuk nem felel meg a fiúknak.


A legtöbb az én magánvéleményem de a 8.-at kalauzban olvastam. Remélem azért segítettem:)

2014. júl. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
88%

1. Biztosan Cortez szülei dolgoztak szünidő alatt (bár biztos nyáron is vettek ki szabit), minden bizonnyal megpróbáltak pár hetet fiukkal tölteni, de ezek szerint csak ekkor tudtak otthon lenni (belegondolva első héten még nem veszik komolyan a tanulást).

2. Mindig Kingának kell, hogy igaza legyen (ha úgy volt, ha nem :D).

3. Akkor még nem volt fiúbarátja, gondolta később sem lesz.

4. Azért tekinti olyan jó barátjának Virágot, mert ő volt az első barátja és azóta úgy tekintett rá, mint LB.

5. Arnold azt akarta, hogy C. és R. szakítsanak, mert ugye meglehetősen féltékeny egy Arnoldról beszélünk. :D

6. ...itt meg egy féltékeny Cortezről van szó. :D

7. Azért, mert Cortez menő, és nem túl jó vele rosszba lenni (Cortez utál = mindenki utál), egyszerűen mindent rákentek Renire.

8. Szerintem ebbe Laura sem gondolt bele...

9. Biztos úgy vélte, nem kínozza tovább apját... rendeljenek mindig kaját. :DDD

10. Utolsó! ott a pont!

11. Erre se gondolhatott az írónő.


Remélem kiegészítő válaszokat tudtam adni! :)

2014. júl. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Igen, köszi. :)És azoknak is, akik tudtak rendes választ írni.
2014. júl. 19. 18:18
 17/18 anonim ***** válasza:
Amúgy igazad van! Nem mindet vettem észre ,az Arnoldos-mozisztárok és is elgondolkottam! Azért nehogy már azért legyünk valakivel bunkók ,mert az egyik barátját utáljuk! Meg a másik Arnoldos is igaz Cortez tényleg sokszor volt rossz Renivel és szerintem is ez érthető. Az 1. soha nem jutott eszembe ,de jó kérdés! Egyébként szerintem mindegyik jó kêrdés,ês elgondolkodtató.
2018. jún. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
*Arnoldos-mozison én is...
2018. jún. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!