Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Charlotte Bronte: Jane Eyre...

Charlotte Bronte: Jane Eyre mi a véleményetek a könyvről? Kedvenc idézet, részlet?

Figyelt kérdés
Most olvastam el,és jó lenne picit csevegni erről olyanokkal akik szintén olvasták :)

2014. júl. 8. 22:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Úgy 5x olvastam, 15 évesen először. (Most vagyok 21.)

Imádtam Rochestert :) Azóta rengeteget változtam, az életfilozófiám is. Újra kellene olvasnom, kívancsi vagyok, hogy ma milyen érzelmeket váltana ki belőlem....

2014. júl. 9. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én 17 vagyok,csak sajna előbb a filmet láttam,na de a könyv a közelébe sem érhet a film,sokkal jobb.Am nekem 4 nap alatt megvolt,ajánlom h olvasd újra,és majd térj vissza légyszi,hogy milyen volt az újraolvasása :)
2014. júl. 9. 11:03
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon tetszett. 14 évesen olvastam. Voltak részek ahol sírtam is. Elég érzékeny típus vagyok. Amikor Jane visszament Rochester-hez a végén, azokat a részeket többször is olvastam. Szerintem nagyon szép.

A filmet nem láttam, és nem is akarom megnézni! Miért rontanak el minden könyvet a hülye filmekkel?

15/L

2014. júl. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én az új filmet még nem láttam, nem is nagyon akarom megnézni. A régi sem tetszett. Azonban készült egy BBC-s minisorozat 2006-ban Ruth Wilsonnal és Toby Stephensszel, az kis híján tökéletes, nagyon szeretem. Persze az egész cselekmény szóról szóra nem fért el sorozatban sem, de a könyv hangulatát nagyon adja, a színészeket pedig nagyon jól összeválogatták. Magyarul is nézhető, kivételesen a szinkront sem rontották el :)


Első voltam

2014. júl. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Na most nagyon megjött a kedvem az újraolvasáshoz :) az a baj, hogy az egyetem miatt évközben lig van időm olvasásra, ilyenkor próbálom potolni a lemaradást, újraolvasásra nemigen marad keretem :(
2014. júl. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Én a 2011-es filmet láttam,nem volt feltétlenül rossz,csak valahogy nem nagyon adja át azt az érzést,amit a könyv tud,meg persze nagyon-nagyon sok rész kimaradt a filmből.Valahogy az írónő,Charlott Bronte, is olyan jól fogalmaz,szóval inkább a könyv :). Amúgy nekem is voltak részek,amikor könnybe lábadt a szemem :)

Kedvenc részeitek vannak?

Nekem mondjuk nagyon tetszett a vége,meg az a rész,amikor Jane,és Mr. Rochester bevallják egymásnak a szerelmüket :)

2014. júl. 9. 15:31
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha már szóba kerültek a filmek, szerintem a 2006- os minisori és a 2011- es mozifilm "összegyúrásával" tökéleteset lehetne alkotni. Kár, hogy ez nem járható út :-)

M. Fassbander alakítása, mint Rochester, nagyszerű volt. Ugyanakkor T. Stephens is tetszett. Meg a két Jane Eyre-t játszó színésznő játéka is.


Visszatérve a könyvre, én is 15 éves koromban olvastam először, majd még nagyon sokszor azóta. A legjobban nekem a vonzalom kialakulásának a folyamata tetszett; Jane Eyre vívódása önmagával és Rochester viselkedése, stílusa. Azok az apró csipkelődések, a beszélgetéseik. Meg a tájleírások, azok nagyon szemléletesek, és mindig tükrözik a szereplők hangulatát, lelkiállapotát.

2014. júl. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Most hogy így mondod,tényleg,én is szerettem amikor Jane önmagával vívódott,és maga a vonzslom kialakulása is jól volt megoldva :)
2014. júl. 9. 23:04
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem Jane Eyre egy igazi alkotás! Én imádtam a könyvet.Az tetszett benne,hogy akármilyen szomorú gyermekkora is volt Jane nem adta fel és erős személyiség maradott. Kedvec részeim Mr.Rochester és Jane Eyre közötti párbeszédek voltak,azokon mindig nevetni tudtam.A könyv elolvása közben sokszor arra gondoltam,hogy milyen más Jane Eyre a mai fiatalsághoz nézve,és ha jobban belegondolunk akkor minden más volt.A könyv megtanítja az embert,hogy felfedezzen olyan apróságokat amiket nem tudunk elképzelni.Imádtam olvasni és mindenkinek ajánlom!(még rengeteget tudnék írni de úgy érzem,hogy elég lesz)
2014. júl. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Egyetértek veled teljesen :) Írj privit és ott hosszan is elcseveghetünk erről
2014. júl. 10. 23:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!