Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek 14 évesen írhatok...

Szerintetek 14 évesen írhatok jó könyvet?

Figyelt kérdés
Nem nyálas tiniregényt írnék hanem fantasy-t, és nincs benne koppintás sem. Tudom nyilván nem lesz világsiker de szerintetek sikerülhet összehozni valamit ami azért tetszik az embereknek?

2014. júl. 10. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:

lehet, hogy tényleg sikerülni fog valamit összehoznod ami tetszeni fog néhány embernek.

De, az is nagy valószínű, hogy a könyvkiadásig nem fogsz eljutni. Mivel magyarországon szinte lehetetlen kiadni könyvet, meg drága is és ahhoz valami olyasmi jót kell írnod, hogy felfigyeljen rá egy kiadó. Az nehéz.

De ha tényleg olyan jó az ötleted, hogy nemkoppintás, nagy a fantáziád, van hozzá tehetséged akkor az interneten szerezhetsz magadnak fanokat.

2014. júl. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 14 évesen maximum olyat tudsz írni, ami a saját korosztályodnak tetszik. Ritka az a tehetség, akinek nem kell fejlődnie, hanem kapásból sikerül jót alkotnia. De ez ne bátortalanítson el. Én amit 14 évesen írtam, két év múlva újra elolvastam, és kidobtam a szemétbe. :) Aztán írtam egy sokkal jobbat, és így tovább.
2014. júl. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Persze, nem akarok írni egy sztorit és menni a kiadóhoz, kapásból biztos hogy nem lesz jó. Amit most írni akarok azt még kb 10 évesen kezdtem, kidobni nem akarom mert szerintem a világ alapelképzelésében vannak lehetőségek és így csak átírom meg kijavítgatom, mielőtt folytatnám.


Hogy kiadni megpróbálom-e azt még nem tudom, előbb ugye be kell fejezni, aztán még kikérem pár ember véleményét (a magyartanárom pl azt mondta szívesen segít, meg ugye rokonok) a teljes "műről".

2014. júl. 10. 13:25
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja, és az internetre gondoltam én is, hogy esetleg e-book-ot tudok konvertálni belőle és felrakom, vagy blogra fejezetenként.
2014. júl. 10. 13:29
 5/8 anonim ***** válasza:

Ésszerűbb blogon, neten megosztani - akár nagyobb amatőr írói oldalon. Így elég sokan olvashatják, sok emberhez eljut, akik tudnak róla véleményt mondani. Akár olyan tanácsokat is kaphatsz, amiket később tudsz hasznosítani. De ilyen idősen valóban inkább a saját korosztályod lehet a célközönség (ami nem gond, a neten rengetegen olvasnak).


[Viszont ha tényleg írnál, a helyesírása ügyelj. Utálatos dolog, de sokat elárul a szerzőről, és egy rossz helyesírás még a legjobb történetet is tönkre tudja tenni.]

2014. júl. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is szeretnék egy jó könyvet írni,és én sem a vámpíros könyveket választanám témának. Én régebben el is kezdtem,de abbahagytam,akkoriban nagyon sok dolgom volt. Szerintem jól fogalmazok,de ezt hadd ne én döntsem el.

Ha van kedved segíthetnénk egymásnak. Én sem tudom,hogy jó e amit írok,és kíváncsi lennék egy másik személy véleményére.

2014. júl. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

14 évesen is simán lehetséges jó könyvet írni. Az Eragon írója 15 éves volt, amikor megírta a könyvét, és világsiker lett.


16/l

2014. aug. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Gyakorlás kérdése. Egy 14 éves is írhat egy ugyanolyan könyvet (nem mondtam, hogy JÓ könyvet), mint egy 20 éves. Vele született tehetséggel, fejlesztéssel, gyakorlással, olvasással, kitartó munkával és egy kis józan ésszel bárki írhat elfogadható könyvet, nem kor kérdése. Ha ez lesz az első nagyobb próbálkozásod, akkor biztosan nem tudsz majd kiadhatót írni, mert nincs meg hozzá a kellő tapasztalatod. (Mármint a kommentjeidből úgy vélem, hogy még eléggé zöldfülű vagy). De ha szeretnéd, akkor én segítek neked az írás bármilyen terén.

hajrá!

2014. aug. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!