Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Írhatok könyvet?

Írhatok könyvet?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdés, hogy 12 éves volnék, és az írással 2 éve foglalkozom komolyabban. Vezettem blogot is, ahol több pozitív visszajelzés is érkezett felém. Már túl vagyok egy könyvön, ami nagyon tanulságos volt a számomra mivel, elsajátítottam az írás alapjait és megismerkedhettem a stílusommal. Általában az írásaim a fantasy vagy sci-fi stílusra hajaznak, és a mostani is egy ilyennek kezd kinézni. Anyukám szerint jól kezd alakulgatni, bár még bőven van mit kidolgozni rajta. Nem elfogultságból mondja, ebben száz százalékig biztos vagyok. Az én anyám pont fordítva van velem kapcsolatban. Nem elfogult, hanem éppenséggel kritikus szemmel néz rám, mivel, sokat vár el tőlem. Na mind egy nem is ez a lényeg, hanem, hogy szeretném nevezni az írásomat az Aranymosás Irodalmi Pályázatra és arra lennék kíváncsi, hogy kiskorúak könyvét is kiadják, ha elég színvonalas lett? És más szemmel tekintenek a műre emiatt? Nincsen a szerkesztőnek előítéletei egy olyan könyvvel kapcsolatban, amely egy gyerek tollából származik? Hogyan érhetném, el hogy kiadják a könyvem? Tudom, hogy a színvonal a döntő, de ha feltételezzük, hogy eléri azt a bizonyos mércét, akkor mit kell hozzá még tennem? Mert ugyebár, ahogy az a híres író is megmondta: ,,Egy remekművet nem megírni nehéz, hanem kiadatni, na az már művészet!" Szóval arra lennék kíváncsi, hogy hogyan érhetném el a kívánt eredményt?


Előre is köszönöm, és megkérek mindenkit, hogy a korom miatt nem ítéljenek el!



2014. máj. 15. 15:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem pont, hogy előny ha fiatalkorú vagy és valóban jó írásokat adsz ki a kezedből, hisz jó író sok van, de csodagyerek aki már 12 évesen jó író, az kevés. :) Egyértelmű a feladat, olvass és írj minél többet, jól átgondolt és egyedi történeteket, a sablonokat, közhelyeket kerüld. Ha szereted a fantasy-t, akkor játssz különböző fórumos szerepjátékokkal, nekem rengeteget segített, és nagyon kellemes és hasznos kikapcsolódás is egyben! Illetve először mindenképp novellákkal próbálkozz! Remélem segítettem!
2014. máj. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen köszönöm! És mindenképpen szívesen pályáznék arra a bizonyos "csodagyerek" címre! XD És mindent meg fogok tenni, hogy minél magasabb szintre fejlesszem magam, és az írási készségem!
2014. máj. 15. 17:48
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia, a legtöbb esetben az életkorod hallatán azt mondanám, felejtős a dolog, de szerintem nagyon jól fogalmazol, és első blikkre úgy tűnik, tényleg van érzéked az íráshoz. Csatlakoznék az előttem szólóhoz, kezdd a novellákkal. És a kiadással kapcsolatban a figyelmedbe ajánlom ezt a cikket: [link]
2014. máj. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, és mindenképpen megnézem! ;)
2014. máj. 16. 15:50
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy cipőben járunk.....csak én 13 vagyok...ilyenkor a normális anyák maximalisták, ne lepődj meg. Keresztanyámnak van egy tanítványa, akinek megjelent krimije van(15 éves). Én mindenképp ajánlanám a fantasyt, hiszen a gyerek fantázia határtalan.Amiket figyelembe kell venni:

-ne fogalmazz túl körülményesen

-túl egyszerűen se

-úgy ábrázold a karaktereket, hogy mindenki ott lássa maga előtt

-ha fantasyról van szó és ha egy bizonyos új fajt találsz ki: mindenki tudjon azonosulni vmilyen szinten azzal a bizonyos fajjal


A többi jön magától, sok szerencsét kívánok!

2014. máj. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Megértelek.

Én versírással kezdtem el foglalkozni, de már a regény és a novella műfajjal is ismerkedek, írok.

Írj, ha az jól esik, és pályázd meg a műved nyugodt szívvel.

Annyira Crhristoper Paolini sem volt idősebb nálad, amikor elkezdte írni az Örökség első részét.

14 volt, és szerintem két év annyira nem sok.

2014. szept. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Első körben pályázatokon indulj, ne kiadással próbálkozz. Az aranymosás kezdésnek jó, de van még sok ilyen, a lényeg, hogy az esetleges kudarcból tanulj és ne megsértődj miatta.


Ami a kiadást illeti, nem te lennél az első tizenéves, akinek kiadják a könyvét és nem is az utolsó. Viszont a gyakorlat azt mutatja, hogy jobb várni, amíg kiforrja magát a stílusod, elsajátítod a megfelelő írástechnikai fogásokat és olvasol annyit, hogy el tudd dönteni, hogy mivel érdemes egyáltalán próbálkozni, ha megjelenésre szánod.

2014. szept. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ami pedig Cristopher Paolinit illeti, úgy nem nehéz regényt írni, hogy valaki lenyúlja a Star Wars forgatókönyvét és beledobja egy Középfölde-szerű világba, aztán a nővére és az anyja kijavítgatják a szöveget, az apuka pedig kiadja. Nem azért lett sikeres, mert annyira jó (még magyarul is gyenge a szöveg, pedig a fordító igyekezett feljavítani), hanem mert végighaknizták az USA-t, bevásárlóközpontokban meg ilyen helyeken próbálták népszerűsíteni a könyvet, aztán egy idő után felfigyelt egy valódi kiadó is rá, akik még komolyabban tudták nyomni neki a reklámot, de ez Magyarországon kivitelezhetetlen. Annyi energiát kellene beletenni saját erőből, hogy egyszerűen nem térülne meg még akkor sem, ha tízezres példányszámban sikerülne eladni, ami olyan ötszöröse az átlag sci-fi és fantasy regények fogyásának.
2014. szept. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!