Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ez, hogy lehet? Harry Potter-b...

Ez, hogy lehet? Harry Potter-beli Voldemort.

Figyelt kérdés
Ha Voldemortnak igazából ez a neve: Tom Marvolo Riddle akkor miért hívják Tom Rowle Denem-nek?

2014. júl. 17. 15:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A fordításban, pontosabban az eredeti nyelven van a lényeg. Mert Voldemort egyfajta anagrammát hozott létre, a Tom Marvolo Riddle-ből ki lehet azt rakni, hogy I Am Lord Voldemort és lefordítva a Tom Rowle Denemből azt lehet kirakni, hogy a Nevem Voldemort.
2014. júl. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
6%
mert a magyar fordítóknak mániájuk átnevezni átkeresztelni angol nevű embereket, iskolákat, iskolai klubokat... :)
2014. júl. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Olvastad a könyvet? :) akkor emlékeznél arra a részre, ahogy a titkok kamrájában Denem a pálcájával felírja a nevét a levegőbe, majd int egyet és betűk új szavakat formálnak. És mivel a Tom Marvolo Riddle-ből csak angol nyelven jöhetett az ki, hogy én vagyok Voldemort, ezért kellett egy megfelelő magyar fordítás, aminél a meglévő betűkből leírható azt, hogy nevem Voldemort. Ez nem egyszerű fordítói mánia, hanem a fordító próbálta ugyanazt a környezetet és értelmet átültetni magyarba, mint ahogy angolul van.
2014. júl. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Tóth Tamás Boldizsár nagyon jó munkát végzett. :)
2014. júl. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
7%
igen, mert az I am lord voldemort olyan hardcore angol szint, hogy egy 6 évesnek sem tűnt volna fel... no mindegy, ez még mindig nem magyarázza, hogy lett a hogwartsból roxfort, vagy a Slytherinból mardekár(már de kár)... vagy hogy lesz a goblin kobold... vagy a Quirrell ből Mógus....
2014. júl. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

ha ennyire zavar a dolog, akkor lehet eredeti nyelven is olvasni, gondolom ezzel nem mondok újat. :)

Igen, TTB vette a fáradtságot (és kreativitást) és átültette magyar nyelvre és nem csak megvonta a vállát, hogy ugyan már, ez a mondat egy első angol órás szint, hagyom a francba.... Mindegy, a kérdést már megválaszoltam, azt hogy a többi miért lett lefordítva és miért erre, az egy másik kérdés, én nem értek hozzá, nem vagyok fordító, nem tudom ők milyen elv alapján fordítanak le dolgokat.

De mondom, akit nagyon zavarnak ezek a dolgok, olvassa akkor eredeti nyelven és megkíméli magát ilyen bosszúságoktól :)

2014. júl. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat , és emlékszek mikor felírta :) Csak nem értettem ,de most már értem.Köszönöm.
2014. júl. 18. 08:47
 8/12 anonim ***** válasza:
85%

"igen, mert az I am lord voldemort olyan hardcore angol szint, hogy egy 6 évesnek sem tűnt volna fel..."

Ja, végül is a Micimackó is jobb lett volna, ha a szereplőket a magyar szövegben Pigletnek meg Rabbitnek hívják :P

A beszélő neveket mesék esetén szokás lefordítani, nem lehet ugyanis elvárni egy gyerektől, hogy ezeket eredeti formájukban megértse, még ha az átlaggyerek tanul is angolul, akkor sem. Nem mondom, hogy TTB minden névfordításával egyetértek, de némelyik nagyon ötletes, ötletesebb, mint az eredeti.

2014. júl. 21. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

A kérdéshez csak lazán kapcsolódik, de érdekes, hogy volt, amikor később derült ki, hogy valamit nem kellett volna lefordítani.. a hatodik könyvben ugyanis Mardekár medálján M betű van, a hetedikben azonban S, mivel a betűnek is szerepe van párszor (Harry például egyszer ennek segítségével tud párszaszóul megszólalni, mert tekergő kígyóra emlékezteti a betű).

A kérdésre csak azt tudnám mondani, hogy a tulajdonneveket más művekben is lefordították, pl GYűrűk ura.

2014. júl. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egyébként is, attól még, hogy elsős angol szint, mondjuk egy németet tanuló kisgyerek sokra megy vele...

Nekem pedig tetszenek a fordítások, bár igaz, hogy akkor már a medálon való betűről se kellett volna megfeledkezni :)

2014. júl. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!