Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Valaki tisztázna nekem néhány...

Valaki tisztázna nekem néhány dolgot Asimov alapítvány sorozatával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
10éve olvastam az alapítvány és föld-et, az nagyon tetszett, ezért szeretném elolvasni a teljes sorozatot, de amellett, hogy megtaláltam az egyes részeket, találtam olyat is, hogy Alapítvány-Birodalom-Robot univerzum 1-5 ig, az mi? abban ha jól értem időrendben van összegyűjtve az alapítvány sorozat és minden ami hozzá tartozik?

2014. júl. 17. 23:26
 1/1 Márciuska ***** válasza:
Igen, jól érted. Eredetileg Asimov külön írta az Alapítvány sorozatot, külön a birodalomról szóló könyveket, és külön a robotsztorikat, azonban idővel egyre jobban összeláncolgatta őket, és végül is felfogható az egész egyetlen nagy sorozatként, ami évszázadokat ível át. A Szukits kiadó nagy sorozata a történetek időrendi sorrendjébe rendezve adta ki a teljes ciklust, így igazán érdekes egyben végigolvasni, lehet látni az összekapcsolódásokat, sőt ha jól emlékszem, az utolsó kötetben van egy nagy kronológiai táblázat is, amiben az egész időrendiséget végig lehet követni. És olyan pár oldalas novellák is vannak ebben a gyűjteményben, amiket egyébként külön állítólag nem is adtak ki, de beletartoznak a sorozatba.
2014. júl. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!