Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elolvasnátok egy ilyen könyvet...

Elolvasnátok egy ilyen könyvet? (többi lent)

Figyelt kérdés

Adott egy regény, amely hétköznapi nyelven íródott( nincs benne 3 oldal tájleírás, egyszerű mondatszerkezetek, költői jelzők mellőzése, stb.), szóval az egész olyan mintha az író szóban mesélné el. Ennek ellenére a történet izgalmas/ pörgős, sok a párbeszéd(ezek szellemesek, érdekesek) a szereplők egyediek(nincs Mériszú), és úgy általában klisé mentes.


Elolvasnátok, vagy az a véleményetek, hogy ilyen kifejezésmóddal bárki képes könyvet írni?



2014. júl. 26. 12:07
1 2 3
 1/21 sándorjános ***** válasza:

Klisé mentes alatt mit értessz? Minden kapcsolat egy-egy klisén alapul, amik az élet minden területén előfordulnak. A fordulatok és váratlan elemek ugyan klisé pusztítók, de a klisé pusztításnak is megvannak a nagyjai pl. film esetében Tarantino.


Mindenesetre szerintem tetszene, bár milyen gondolatra, vagy gondolatokra fűznéd fel a cselekményt? Mert abban semmi érdekes nincs, ha egy törvényszéki bíró a tárgyaláson elítél valakit, de ha tudjuk ennek a valakinek a háttértörténetét, vagy a bíróét és tudjuk, hogy a döntésben milyen körülmények játszanak közre, vagy milyen a légkör a bíróságon, melyik mellékszereplő miként vélekedik az eseményekről, így önmagáról is képet formálva máris érdekesebb az egész, esetleg milyen sugallata van a műnek, mit érez az, aki végigolvasta?

(pl. egy hosszú lehangoló és unalmas, sőt talán szomorú mű után sokan vagy öngyilkosok lesznek, vagy elhatározzák, hogy kezdenek valamit az életükkel, mert nem akarnak így járni)

2014. júl. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
A csak párbeszéd nagyon unalmas! Kell a leírás, annélkül nem is lehet igazán érteni. Ha ezt így, ahogy te gondoltad, elémraknák, az első oldal után becsuknám a könyvet. Lehet izgalmas a történet, de az érzések kifejezéséhez kell a leírás.
2014. júl. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Mindenek előtt hozzátenném, hogy fantasyról beszélek. Öhm...azt, hogy klisé mentes, azt úgy értem, hogy nincs benne a McGyver üzemmódú főhős, aki minden ok nélkül hős akar lenni, mert az jó, és a főgonosz nem akarja elpusztítani a főhőst, mert azt úgy szokták csinálni, nincs benne bölcs öreg varázsló, aki mindent tud, meg úgy általában ilyen elemekre gondoltam. Nem kell túlbonyolítani a klisé-dolgot.
2014. júl. 26. 12:59
 4/21 anonim ***** válasza:

Csak igényes könyveket olvasok.

Ebből még nem derült ki, hogy az lenne-e - megírástól függ.

2014. júl. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Másodiknak: Nem CSAK párbeszéd, hanem SOK. Nem ugyanaz. :D
2014. júl. 26. 13:02
 6/21 A kérdező kommentje:

15 vagyok. Nem tudok igényes regényt írni. Ami azt illeti én meg a túl sok leírást nem bírom, mindig bealszom rajtuk, de ez ízlés kérdése. A leírások is kb ilyenek:


...Ám az óriáshüllő felelet helyett inkább kinyitotta méretes lepénylesőjét, melyből kilátszottak hatalmas szemfogai, közülük egy sisak és egy láb kandikált ki. Úgy gondolta, nem vesződik semmiféle párbajjal, inkább ott helyben megpörköli Alant. Így is tett, és midőn ő csak okádta magából a lángokat, áldozata majd elájult a rettenetes bűztől, ami a szájából áradt. Mihelyst az óriáshüllő befejezte tevékenységét, ezt rosszallóan meg is jegyezte neki...

2014. júl. 26. 13:37
 7/21 anonim ***** válasza:
Phuh. Szerintem jó ötlet. Imádom az olyan könyveket, amik nincsenek túlcsicsázva, egyszerűen és érthetően vannak megfogalmazva, mégis pörgős, ötletes, érdekes párbeszédek vannak benne. Lehet egyszerű nyelvezetű könyvet is olyanra megírni, hogy az olvastassa (? van ilyen szó??) magát, és szerintem ez az igazi tehetség, nem az, amikor valaki az egész könyvet egy szinonimaszótárral a kezében írja meg. Az inkább nevetséges, mintsem zseniális.
2014. júl. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Ilyet nem nagyon olvasnék el, bocsi. Az igényes írásokat szeretem.
2014. júl. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Egyébként ki mit ért igényes alatt?
2014. júl. 26. 17:58
 10/21 anonim ***** válasza:
A 7. vagyok, bocsi, most olvastam el a részletet. :D Ez pont elég választékosan megfogalmazott szöveg ezzel a "midőn" meg "mihelyst" szavakkal...
2014. júl. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!