Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik Stephen King könyvek a...

Melyik Stephen King könyvek a legjobbak?

Figyelt kérdés
A Cujo-t olvastam,nagyon tetszett,melyikkel folytassam?A Rémület a Sivatagban-t al gondoltam,milyen könyv?Előre köszi.

2014. júl. 29. 13:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Azt nem ismerem, de amik nekem tetszettek:

A ragyogás, Álom doktor, Tortúra, Carrie.

2014. júl. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A rémület a sivatagban inkább közepes, nem rossz, de nem is igazán kiemelkedő, nekem olyan egyszer olvasós téma volt.

Én az Állattemetőt tartom a legjobbnak, az a legdurvább és az tette rám a legnagyobb hatást, a lélektani vonulata valami zseniális. Utána a Ragyogást mondanám, de nagyon jó a Hasznos Holmik is, illetve a Tortúra és a Dolores is.

2014. júl. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 hunbula ***** válasza:

AZ, Végítélet, Christine, Ragyogás, Kedvencek temetője, Setét Torony sorozat (miután már néhány könyvet olvastál a bácsitól, kezdj hozzá, HATALMAS élmény lesz :) ), újabbak közül a Búra Alatt, 11/22/63 tetszett. Joyland és Mr.Mercedes kifejezetten nem. A régi nagy bestsellerei nagyon jók, az új detektívregényes vonala viszont nagyon gyenge szerintem.


Novelláskötetből a Csontkollekcióban voltak nagyon jók. A Köd című kisregény meg tízpontos :)


A legszebb dolog a King könyvekkel kapcsolatban, már ha tényleg beleveted magad, hogy nagyon sok egymáshoz kapcsolódó részlet van bennük, érdemes figyelni rá, mert nagyon kellemes élmény amikor találsz egyet-egyet :) Ha eljutsz a Toronyig, már tökéletesen érteni fogod, mit mondok. Ez egy plusz dolog amit kevés magyar olvasónál látom, hogy tisztában lenne vele, pedig briliáns. Így lesz egy-egy könyv több mint önmaga :)

2014. júl. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:)
2014. júl. 29. 22:30
 5/12 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz, annyit hozzátennék a Duma keyt ki ne hagyd! :-)
2014. júl. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A Setét Torony sorozatot mindenképpen olvasd el! Nem a szokásos kinges regénysorozat, az biztos! Poszt-apokaliptikus western-sci-fi-fantasy, eszméletlen jó :D Amikor elkezdtem az A harcost (1.rész) olvasni, nem hittem a szememnek, hogy King ilyenbe belevágta a fejszéjét még zöldfülű íróként.Ebben a regényfolyamban benne van szinte az egész élete. Most olvasom az utolsó 300 oldalát a 7. résznek, de nincs szívem befejezni, akár mennyire is érdekel a vége :S . Baromi nagy hatással van rám ez a regényciklus

Amúgy ajánlom még az Atlantisz gyermekeit, az se horror és szintén kapcsolódik a Toronyhoz.

2014. júl. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi:))
2014. júl. 31. 23:25
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha pedig érdekelnek a képregények is, akkor ajánlom az American vampire-t is Kingtől (ő is az írók között van).

[link]

2014. aug. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A Setét torony egy vontatott, dögunalmas, fantáziátlan fostenger, pedig szeretem Kinget, a fantasyt és a vadnyugatot is, de ez egyszerűen értékelhetetlen.
2014. aug. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 hunbula ***** válasza:
#9 Elfeledted apád arcát
2014. aug. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!