Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » 12 éves vagyok és történeteket...

Zetke kérdése:

12 éves vagyok és történeteket írok. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Már régebb óta írok történeteket csak azok vagy elvesztek vagy rosszak lettek. Már pár hete gondolkozok egy történeten már el is kezdtem írni. A barátaim szerint jó ötlet volt, hogy belekezdek egy ilyen történet írásába. Mit gondoltok erről?

2014. júl. 30. 11:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden valamire való író elkezdte egyszer. Ha te ezt szereted csinálni, akkor csináld.
2014. júl. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha öröm számodra és a barátaidnak tetszik,akkor folytasd.
2014. júl. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ne az döntse el, hogy írsz vagy sem, hogy itt mit mondanak, hanem, hogy szereted-e csinálni! Szeretsz írni? Írj! Töltsd fel a netre, mutasd meg a barátaidnak! Így születnek az írók. :)
2014. júl. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 13 éves vagyok, és én is "írok". Rengeteg néhány mondatos jegyzetem van, van egy """regényem""" (sok idézőjellel), amiből már van 3 fejezetem. Van egy másik negyed oldallal, stb. Úgyhogy kb egy cipőben járunk:DD


Ha szeretsz, akkor írj, ezzel is fejleszted a fogalmazáskészséged, tehát baj nem lesz belőle. De hadd adjak neked egy jó tanácsot: (ugyanis nem írtad, hogy olvasol e vagy sem) Olvass! Rengeteget. Fejleszti a szókincsed, egy dolgot többféleképpen is ki tudsz majd fejezni, így el tudod majd kerülni a szóismétléseket. Kérd a családod és a barátaid véleményét, de mondd meg nekik, hogy legyenek őszinték! Azzal nem segítenek, ha egy esetleg rossz történetet az egekig dicsérnek, csak hogy ne tiporjanak a lelkedbe. Kérd a kegyetlen igazságot :) Ha befejezted tedd ki moly.hu-ra (azért ezt az oldalt ajánlom, mert itt tapasztalt olvasó emberek vannak, és szívesen kifejtik majd a véleményüket.


És a legutolsó: fogadd meg a tanácsokat! Ha azt mondják, hogy pl nincsenek kidolgozva a szereplők, ne vedd félvállról, próbáld javítani, majd kérdezd meg őket újra az eredményről. :))


Sok sikert

2014. júl. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én 14 vagyok. És én is szeretek irogatni. Van vagy három 5-7 fejezetes storym egy csomó ötletem és jegyzetem. Szerintem abol bajod nem lehet ha elkezdesz egy történetet. Nekem minden jobban megy mikor bekopog az ihlet és hoz egy új ötletet. Ez a te saját kis mozgatható világod amit mindenbova magaddal vihetsz és tovább költheted. Egy tanácsot adnék. Mindent írj le. Nekem egy csomo storym veszett igy kárba hogy hosszab távon nem írtam le a v3gén pedig már lusta voltam hozzá. E mellett olvass sokat. És végső soron hagyd hogy a fantáziád kitárja szárnyait és használd ki a lehető legjobbn ezt!!!
2014. júl. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

18 éves vagyok, 10 éves koromban kezdtem bele az első történetembe, amiből egy oldal lett kábé. Kidobtam, mert nem tetszett. 12 évesen újra jött az ihlet, másik témát kezdtem (bűnözős), élveztem írni, legszívesebben éjjel-nappal írtam volna. Ahogy teltek a hónapok, kezdtem belátni, hogy rengeteg hiba van benne, klisés volt és nagyon valószínűtlen események voltak benne, másoknak se tetszett, kidobtam. De arra jó volt a könyv, hogy meglássam a hibáimat, és hogy tapasztalatot szerezzek. 13-14 éves voltam, amikor a harmadikat elkezdtem (dzsungelkaland). Láttam az előző hibáimat, figyeltem, de újabbakba botlottam. Azt is imádtam írni, végül magam dobtam ki. 15 voltam, amikor egy negyedik témába kezdtem (ördög vs menny), lényegesen jobb volt, mint az előző, de ebben az volt a hiba, hogy műanyagból volt a történet, ergo nem volt valóságérzete (még a leginkább fantasy könyv is szorosan kötődik a valós szituációkhoz, valós eseményekhez).

16 múltam, elkezdtem fantasyt írni. Augusztusban lesz 2 éve, hogy dolgozom rajta. Mindenre figyelek, közben élek-halok ezért a történetért, szinte életre kelt a fejemben.

Egyébként írtam kisebb novellákat, történeteket, és az ilyen versenyeken általában nyertem, ha be kellett adni egy történetet, amit mi írtunk, kiemelték az enyémet.


Minden attól függ, hogy mennyire szereted csinálni. Nem akarlak elkeseríteni, de 12 évesen még hibákba fogsz ütközni, és ha elég kritikus vagy magaddal szemben, akkor saját magad dobod ki később. De gyakorlásnak persze, hogy jó, mutasd meg másoknak, és fogadd el az összes kritikát, mert a barátaid, családod segíteni akarnak neked. És sose add fel egy kis kudarc után.


Majd elküldöd nekem? Megpróbálok segíteni neked.

2014. aug. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a biztatást folytatni fogom és majd elküldöm neked utolsó ha úgy a feléig értem. Amúgy kisebb koromban sokat olvastam. Most a hobbim a történet írás és játszani videójátékokkal pár ötlet onnan is jön azért :)
2014. aug. 1. 11:59
 8/10 anonim ***** válasza:
És miről szól a történet? :-)
2014. aug. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Még szép, hogy kezdj bele! Legalább nem unatkozol majd olyan sokat :) Én is 12 vagyok, és már én is belekezdtem egy regénybe.
2014. aug. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nincs abban semmi extra, ha 12 évesen történeteket/regényeket írsz. sokan csinálják, de kevesen fejlődnek.

én is csak azt tudom szajkózni, hogy fogadd el a kritikát (nem muszáj az összeset megfogadnod, mivel sok rosszakaró ad néha hülye kritikát, csak, hogy bántson) és olvass rengeteget! (főleg olyan témában olvasgass, amiről írni akarsz)

2014. aug. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!