Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Megéri-e megvenni a Percy...

Teutor kérdése:

Megéri-e megvenni a Percy Jackson könyveket angolul? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy mostanában elég sok könyvet olvasgatok angolul (Harry Potter, Éhezők Viadala, Tűz és Jég dala, Robinson Crusoe...) és a Percy Jackson 1: Villámtolvaj is megvan angolul, de még nem olvastam el. Azért vettem meg ezeket az angolul, hogy fejlődjön az angoltudásom és szókincsem, de most már szinte minden könyvet megveszek angolul is, ha van rá lehetőségem. Szerintetek megvegyem a többi Percy Jackson könyvet is, vagy elég az első rész és a többi angol könyv az angoltudásom fejlesztésére? :D

2014. júl. 30. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Tűz és Jégdaláról azt halottam, hogy nehéz a nyelvezete, így azzal biztos fejlődni fogsz.
2014. júl. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha erre vagy kíváncsi, akkor nekem tetszettek angolul is, magyarul is. :)
2014. júl. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor jó :) De igazából az érdekel, hogy foglalják-e a polcon a helyet angolul is, és költsek-e rá egyáltalán még pénzt, hogy fejlődjön az angoltudásom, vagy elég már az a többi könyv angolul?
2014. júl. 30. 14:38
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha már ennyi könyvet elolvastál angolul, és értetted is, szerintem elég jó a szókincsed. Ha jól értelek, ezek alapján most már egy könyvet megvenned magyarul és angolul IS, nem biztos, hogy érdemes. Mondjuk vedd meg őket eleve csak angolul, és magyarul ne. Ha érted az angolt, akkor gyakorlásnak tök jó, magyarul viszont nem érdemes külön megvenned. Kivéve, ha valami komoly szépirodalmi műről van szó aminél érték a magyar fordítás is. Legalábbis én így gondolom.
2014. júl. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Majdnem, de mégse :D Magyarul már megvannak, csak ha már van lehetőségem angolul is megvenni és elolvasni, akkor gondoltam miért is ne?

Azért venném, hogy fejlődjön még jobban a szókincsem, de erre a célra már ott van a többi könyv is, DE: már az első rész (Lightning thief, Villámtolvaj) megvan. Úgyhogy nem tudom, hogy megvegyem-e a többit is?

2014. júl. 30. 14:59
 6/7 anonim ***** válasza:

ha a többi angol könyvedet már elolvastad, akkor miért ne?

De ha még a többit sem olvastad el, csak a polcodon díszelegnek, akkor meg minek?

Az első válaszolónak meg üzenem, nem attól fejlődik az angol tudásod, ha mondatonként 3 szót ki kell keresned angol-angol értelmező szótárból, és csak utána angol-magyarból..., ettől csak az agysejtek pusztulnak...

2014. júl. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát ja, azért igazad van, tényleg minek díszelegjenek? De szerintem a Hunger Games után lehet még kiolvasnám ezeket angolul, csak azután a Trónok harcát, az tényleg nehéz lenne így még. De nem azért, mert túl nehéz lenne angolul, hanem még magyarul is nehéz, nemhogy angolul, úgyhogy azelőtt még kiolvasom ezeket. :D

Megvan a döntés, megveszem őket, és a Tűz és Jég dala előtt még kiolvasom őket! :)

Köszi mindenki válaszát, ment mindenkinek a zöld pacsi! :)

2014. júl. 30. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!