Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek Stephen King jó író?

Szerintetek Stephen King jó író?

Figyelt kérdés
Természetesen nem szépirodalmár, tehát ne is mérjük olyan szempontból. A horror műfaját se mindenki tartja "értelmes irodalomnak", de most ettől is tekintsünk el. A szórakoztató irodalom kategóriáján belül mérve szerintetek milyen író összehasonlítva más, műfajon belüli (szórakoztató irodalom) írókkal (pl. George R.R. Martin, Dan Brown, J. K. Rowling, Brent Weeks, Danielle Steel, Rick Riorden, Anne Rice, Robert E. Howard, Diana Gabaldon, Stephenie Meyer, hogy csak a legjobban keresők közül említsek)? Ilyesmi szempontok alapján, hogy szöveg igényessége, témaválasztás, karakterek, a könyv menete, történetvezetése...

2014. aug. 7. 19:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Robert E. Howard, mint legjobban kereső? Aha...
2014. aug. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Stephen King nem csak horror, de más műfajokban is remekel. Nem véletlen ő a kedvenc íróm.
2014. aug. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Kinget ne hasonlítsuk össze Steellel, nagyon nem az a kategória.

Nem tudom, milyen választ vársz. Ha elolvasol egy könyvet tőle, akkor megtudod, hogy jó író-e, ugyanis kategorikusan nem lehet valakiről kijeleenteni, hogy jó író.

Amúgy igen, SZERINTEM jó író.

2014. aug. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 hunbula ***** válasza:
100%

Szépirodalmár ő legalább annyira, mint sokan mások. Csak még nem egészen ért el a kanonizálásig, de már ott toporog a lábtörlőn.

Poe meg Lovecraft már úgyis várják odabenn. Ja meg Stoker. Meg Mary Shelley. Többek között. Hogy csak a híresebbek közül említsek.


Na és most miután már leültél és úgyis végighallgatsz, King egy iszonyatosan jó író (hihi). Vannak "jobb" meg "rosszabb" könyvei, kinek mi tetszik, de technikailag - szöveg, téma, történet, stb - nagyon "ott van", hogy ilyen populáris kifejezéssel éljek. Ajánlanám az AZt, ha mást semmit sem. Pont olyan hatással van az olvasóra, amilyennel kell. Akkor is, amikor nem épp a sarkot figyeled a szemed sarkából, hogy az a dolog most tényleg ott lapul-e, vagy csak képzeled. Minden írói eszköze tökéletesen összedolgozik. De lehet más könyvével is próbálkozni persze. Írt néhányat azért :)

2014. aug. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
ami könyve létezik hangoskönyv formában, azt szerintem mind meghallgattam, ilyen formában nagyon szeretem, de olvasni képtelen vagyok... egyedül a Cujo-t olvastam el, 12 évesen, mert anyám nem engedte :D
2014. aug. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 bálint39 ***** válasza:
Az a tény ,hogy az egyik legolvasotabb író a világon azt bizonyítja hogy az embereknek tetszenek a könyvei. Én szeretem a történeteit,karaktereit,szórakoztatónak tartom azokat a könyveket amiket eddig tőle olvastam és én jó írónak tartom Kinget.
2014. aug. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Persze hogy jó!

Vannak olyan könyvei amit olvasva igazán borsózott a hátam, és este nem igazán mertem kimenni..:-)

2014. aug. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
59%
Stephen King nagyon jó író, Rowlingról pedig annyit, hogy nem véletlenül csak a Harry Potterrel ért el valamit, az álnéven is ír, azokat senki sem veszi meg, és hiába vagyok nagy rajongó azt kell, hogy mondjam, hogy a Harry Potter karakterek terén nagy nulla, alig van jellemfejlődés, volt egy jó ötlete és ennyi, King sokkal jobb nála.
2014. aug. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Kedves előző! J. K. Rowling-ról elhamarkodottan mondod, hogy a Harry Potteren kívül nem ért el semmit. Mi az, hogy nem ért el semmit? 2011-ben csengett le a Harry Potter (az utolsó filmmel), azóta 3 év telt el és írt két regényt, az legújabbat álnéven. Amikor a legújabb könyvét kiadták (Kakukkszó), nyilván nem fogyott annyira, mivel a világon senki se hallott még "Robert Galbraith"-ről. De mikor nyilvánosságra jött a kiléte, egyből gyorsabban fogyott. Ezzel szerintem semmi probléma nincs. Stephen King is írt Richard Bachman néven, és nála is az volt a helyzet, hogy mikor kiderült, ki is ő, egyből több fogyott belőle. J.K. Rowlingról akkor mondd, hogy nem ért el semmit a sorozatán kívül, ha már eltelt 10 év és írt még pár könyvet. Neki is kell idő egy "új karrier" felépítéséhez. És ehhez szerintem minden adottsága megvan. A legújabb könyve, egyébként nekem nagyon tetszett, egész jó krimi. A Harry Potter karakterekről írt véleményeddel sem teljesen értek egyet.
2014. aug. 9. 18:49
 10/22 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek! :) Őszintén szólva arra számítottam, hogy mindenki "lájkolja" Kinget és bejött. :D De ha már ennyi választ kaptam, talán tartozok azzal, hogy leírjam, én hogy vagyok vele. Szerintem Stephen King fénykora a karrierje elején volt(bár ezt senki nem vitatja). Azt most tisztázzuk, hogy szerintem is jó író, de azóta nem lett JOBB (még ha ezt is állítja magáról). A témaválasztás terén nagyon profi, engem személy szerint nem zavar, hogy a könyvei lassabban indulnak be, sokakat zavar, ahogy a neten olvasom, engem nem. A könyveiben a szövegről az a véleményem, hogy a párbeszédek tekintetében tanulhatna George R. R. Martintól. Mint ahogy a fantasy műfaját tekintve. A Harry Potter, A Gyűrűk Ura, A tűz és jég dala, az Éjangyal és a Percy Jackson (ezeket olvastam) után a Setét Torony rendkívül gyenge, a negyedik könyvnél meg is álltam. Stephen Kingtől viszont ezen kívül nagyon jó olvasmányélményeket (és irracionális borzongást) kaptam, ő valóban egy koronázatlan király. :)
2014. aug. 9. 19:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!