Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Adnátok ötleteket?

Adnátok ötleteket?

Figyelt kérdés
Már vagy századjára állok neki a könyvem megírásának, de mindig előről kezdem,mert jobb ötletem van, hogy kellett volna írni és annyira összefüggésben vannak a dolgok, hogy nem lehet csak egy részt átjavítani benne. Egyszerűbb ha előről kezdem. Szóval abban kérném a segítségeteket, hogy adjatok ötleteket, amiket beleírhatnék a könyvembe. Néhány fiatalról fog szólni és a tanulsága az lenne, hogy fogadjuk el a másikat,ne ússzunk az árral, legyünk leleményesek, és hogy sose adjuk fel. Vannak ötleteim, hogy milyen jeleneteket írnék bele, de nem tudom ti mit tapasztaltatok az életben ezekkel a tanulságokkal kapcsolatban. Élő példákat szeretnék beleírni. Előre is köszönöm. <3

2014. aug. 15. 19:56
 1/2 anonim válasza:

Én is írogatok az asztalom fiókjának:)

A túl sok és jó ötlet problémáját én úgy oldom meg, hogy labilisan hagyom egy ideig a mellékszereplők jellemét és akár a főszereplőket is, csak vázlatokat írok, össze-vissza gondolatokat, ötleteket, van, hogy ezekkel megtelik vagy száz oldal is a gépen:) És amikor már látom magam előtt a szereplőket minden tulajdonságukkal együtt, akkor kezdem el írni a piszkozatot, de itt sincs semmi kőbe vésve:)

Nekem erről a "fogadjuk el a másikat" dologról eszembe jutott, hogy szép megoldás lenne, ha valaki olyan tulajdonsága, amit egy ideig kinevettek, az később a hasznukra válik. Csak egy példa: valakit kicsúfolnak, mert mondjuk színötös tanuló, mindig tud mindent, aztán mondjuk ebből a fiatalból menő ügyvéd lesz és évekkel később ő segíti hozzá az egyik volt iskolatársát, hogy pl. megtarthassa a gyerekét egy elhelyezési perben. Persze a dráma kedvéért nyilván azt, aki régen kigúnyolta.:)

Bocsi, ha túl komoly, csak egy ötlet:)

2014. aug. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem, ez jó ötlet :) Én is erre gondoltam, hogy valaki akit utálnak, egy különleges dolgot tesz és ezért felnéznek majd rá, mert tud majd segíteni másokon.
2014. aug. 18. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!