Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Trónok harcából a könyvet...

Trónok harcából a könyvet érdemes elkezdeni olvasni, ha már láttam a sorozatot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az érdekelne, hogy a könyv még úgy is izgalmas-e, ha láttam a sorozatot. Persze gondlom, sok kimaradt rész van, pont emiatt félek, hogy összezavarodnék:D A sorozatot amúgy imádtam, amióta azt megnéztem, az ilyen picit alacsonyabb színvonalú, tini sorozatok le se kötnek igazán..

Na de visszatérve az eredeti kérdésre, nektek mi a véleményetek a könyvről? Hogy tetszett? Sok eltérés van a sorozat és a könyvek között?



2014. aug. 18. 19:23
 1/7 bibus26 ***** válasza:
100%
Teljesen más a sorozat, mint a könyv. Nem is abban a sorrendben vannak az évadok, mint a könyvben. Találhatsz érdekességet, akkor is, ha láttad mind a 4. évadot. Én is a sorozat hatására kezdtem el olvasni a könyvet, le se bírtam tenni. Meg hát, olvasni jó dolog!:)
2014. aug. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első könyv nagyjából egyezik, a többiben egyre több az eltérés, ha pedig nem lesz új anyag, amire eljutnak a könyvek végére, akkor teljesen más véget kap a sorozat.


Könyvekben teljesebb kép van.

2014. aug. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, az első évad még viszonylag jól lefedu az első könyvet, a többi évad egyre kevésbé. De az első könyvből megfilmesítve így is nagyon sok dolgot kihagytak vagy megváltoztatttak, tehát eléggé leegyszerűsítették. Ha akarod olvasni a többi könyvet is, akkor ajánlom,hogy olvasd el az elsőt is, mert abban vannak pl. Ned visszaemlékezései a felkelésről.
2014. aug. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nem tudom, én ha szeretek egy sztorit, akkor azt bármennyiszer el tudom olvasni, és mindig találok benne új mondanivalót, új értelmezést...
2014. aug. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A cselekmény is más a könyvben (részben) a karakterábrázolások/ motivációk is, szóval megéri olvasni. (Csak utána győzd kivárni 2016*-ot, a TWoW angol megjelenését)


*jelenleg félhivatalos, simán csúszhat tovább.

2014. aug. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp olvasd el. A sorozatból lényeges vagy éppen érdekes elemeket hagynak ki vagy változtatnak meg( pl két érdekes FANTASY szereplő Hidegkéz és Kőszív lazán kivan hagyva pedig nagyon tetszenének a nézőknek szerintem). Az új évadban pedig elvileg 0 új Greyjoy, 0 Arianne ami miatt lehet kasza lesz nálam a sorozat.Szóval mindenképp kezd el a könyveket :D
2014. aug. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is olvasd el a könyveket. Igazán megéri. A sorozatban sok dolgot kihagytak, leegyszerűsítetek, átalakítottak, szereplőket vontak össze, bár pár plusz részletet is beleraktak. A könyv sokkal összetettebb, és látszik benne a szereplők gondolkodásmódja is, ami nekem sokat hozzátesz az élményhez.
2014. aug. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!