Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az Üvegváros c. könyvet...

Az Üvegváros c. könyvet magában is el lehet olvasni?

Figyelt kérdés

Találtam dolgokat erről a könyvről, és utána néztem. És látom, hogy több hasonló van, pl Csontváros (barátnőm kedvence)...stb. És, hogy ezek egymástól függenek? Tehát az előtte lévőeket is el kell olvasnom, hogy értsem? Vagy csak 1 írótól származnak, és magában is jók?

Előre is köszönöm a válaszokat. :)



2014. aug. 30. 01:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Regénysorozat, így el kell olvasnod az előtte lévő részeket, hogy megértsed, hogy miről van szó és kik a szereplők. Szóval kezd először a Csontváros-sal és aztán olvasd el a Hamuváros-t is. De ha nem akarod akkor megnézheted a Csontváros filmet (csakhogy abban néhány fontos dolog másképpen van) és elolvashatod a hamuvárost, mert annak még nincsen filmje és nem is lehet tudni, hogy mikor lesz.

Illetve van egy előzménytrilógiája, a Pokoli szerkezetek trilógia. (Az angyal, A herceg, A hercegnő) Ajánlatos azzal kezdeni mert a Végzet Ereklyéi sorozat (Csontváros, Hamuváros, Üvegváros, Bukott angyalok városa, Elveszett lelkek városa, Mennyei tűz városa) utolsó kötetében információkat tartalmaz az előzménytrilógia befejezéséről.

2014. aug. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. aug. 30. 16:03
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyon sok minden történik az Üvegvárosban, ezért érdemes elolvasnod az előző kettőt is (Csontváros, Hamuváros). Nagyon zavaros lenne, semmit sem értenél belőle szerintem.
2014. aug. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, az előttem szólóknak igazuk van, még annyit, hogy nem kell a Pokoli szerkezete c. trilógiával kezdened. Bőven elég, ha az Üvegváros után elolvasod. És utána olvasod a többit, ha majd megtetszik a sorozat.

Egyébként idén fog megjelenni a Mennyei tűz városa, azaz a Végzet ereklyéi sorozat hatodik része magyarul.

Nekem tetszett, az egyik kedvenc sorozatom volt.

14 évesen kezdtem olvasni, és ha kijön a 6. rész, azt is elolvasom majd... ;)

2014. szept. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!