Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Trónok harca - Mi a különbség...

Trónok harca - Mi a különbség a Mások között? Melyik mi pontosan? Mert hallottam olyan elnevezéseket is hogy White walker, Other meg Wight.

Figyelt kérdés
A Night's king-et tudom kicsoda meg micsoda. Azt viszont nem, hogy kik voltak mellette a jelenetben mikor Craster egyik gyerekét vitték el neki. 12 másik állt a háttérben.

#Trónok harca #Tűz és jég dala #night's king #wight
2014. aug. 30. 12:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Az a jelenet nem szerepelt a könyvekben. A kövtkező évaddal úgy néz ki,hogy még több szereplőt fontosabb fognak kihagyni a történetből és egyre inkább elfognak térni az eredeti könyv sztoritól (már a 4. évadban is voltak ilyenek, mint pl. amit most mondtál).


A Night's Kingre nem emlékszem,hogy benne lett volna a sorozatban, de amúgy ő egy egyszerű ember volt, aki beállt az Éjjeli Őrséghez, főparancsnok lett, beleszeretett egy valszeg női Másba, kikiáltotta magát a Fal királyának és ezért Észak és a vadak összefogtak az Éjjeli Őrség ellen, megtámadták a Falat és leverték a lázadását.


A Mások/Others ugyanaz, mint a white walkers. Eredetük eddig ismeretlen. A wight-ot azt hiszem a magyarul megjelent könyvekben lidércként is fordították. Ők azok az emberek és állatok, akik és amik meghalnak a Falon túl és élőholtként térnek vissza, ők kb. a Mások szolgái.

2014. aug. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
*fontosabb szereplőt :D
2014. aug. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Aha. Köszönöm.


A könyv meg a sorozat azért ki is egészíthetik egymást. Ezzel a jelenettel pl.

Csak mert a könyvben Martin nem írta le,attól még Craster gyerekeit elvitték a Mások és ezt konkrétan megmutatták a sorozatban helyette.

2014. aug. 30. 18:20
 4/19 A kérdező kommentje:

A Night's king amúgy az a ''pali'' aki átváltoztatta Craster gyerekét az érintésével.


https://www.youtube.com/watch?v=UQUYZRZCqMw 3:40-től


Csak ezzel a wight/others/white walker elnevezésekkel nem voltam tisztában,de hála neked már igen.

2014. aug. 30. 18:23
 5/19 anonim ***** válasza:

Az eredeti Night's King az volt, akit írtam. Az már más dolog,hogy a sorozatban összevissza van mindenki szerepe. A Night's Kingen kívül pl. összemosták Tywin Lannister és Roose Bolton történetét a 2.évadban Harrenhalnál. A vasemberek "réme" Dagmer csak Theon hajójának elsőtisztje lett. A sorozatban kihagyták Theon és Ramsey megismerkedését, stb. szal nagyon sok dolgot kihagytak vagy leegyszerűsítettek.

Ebben a youtube videóban pedig én úgy vettem észre,hogy a srác nem csak tényekről beszél, hanem arról is,hogy szerinte mi hogy lett. Mint pl. az,hogy a könyvbeli Night's King egy Más lett a sorozatban.

2014. aug. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Igen, elvitték Craster gyerekeit. Nyíltan nem volt leírva sztem, de erős utalás volt rá.

Meg azoknak a részeknek az elkészítésében még Martin is segített, szal gondolom épp ezért rakták bele,h az erdőből a gyereket elviszi egy Más. De a 4.évad már sokkal nagyobb mértékben tér el a könyvektől, mint a többi, plusz Martin az 5.évadban nem fog dolgozni, szal kíváncsi leszek mit hoznak ki belőle, mivel már néhány karakter története utoléri a könyvbeli történetet, pl. Sansáé.

2014. aug. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Igen jól írtad. Valami ilyesmi legalábbis.

De a sorozatban ő az.

Aki átváltoztatta a csecsemőt, ő a Night's king.

Ő volt a 13. parancsnoka az Éjjeli őrségnek,beleszeretett az Éjszaka királynőjébe (Night's queen), az elvette tőle a lelkét és mára így néz ki emiatt. (több mint 8000 éves mint mondja)

2014. aug. 30. 19:17
 8/19 A kérdező kommentje:

Amikor a mögötte állókról beszél azt nem értem tisztán,de azt veszemki belőle,hogy azok nincsenek is ott.(12-en állnak mögötte) Csak jelképezik hogy ez Night's king, mivel ő volt a 13. parancsnok.


Aztán lehet rosszul értem.


Nem tudom mit jelent az hogy ''visual easter egg''.

2014. aug. 30. 19:20
 9/19 A kérdező kommentje:

Csak jelképezik hogy ő a Night's king, mivel ő volt a 13. parancsnok.


De az biztos, hogy akit láttunk az a NK.

2014. aug. 30. 19:21
 10/19 anonim ***** válasza:

Az easter egg az inkább olyan dolog szokott lenni,hogy pl. egy filmbe belecsempésznek vmit egy másik filmből. Pl. asszem az Egy bogár élete rajzfilmben benne van a taxi a Toy Storyből.

De ez esetben a visual easter egg az az lehet,amit mondtál. Tehát,h a sorozatban ő lett a Night's King és ezt azzal jelképezik,h 13-an vannak ott.

2014. aug. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!