Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szóval írni szeretnék egy...

Szóval írni szeretnék egy novellát, de rengeteg alap ötletem van. A romantika és a horror műfaját szeretném keverni, érzéseket kiváltani az emberekből. Ezt, hogy valósíthatnám meg?

Figyelt kérdés

Azt szeretném elérni, hogy az olvasónak bizonyos részek olvasásánál a hideg futkosson a hátán máshol pedig a sírás fojtogassa. Sok az alapötlet és ezeket szeretném valahogy összerakni, bővíteni, szűkíteni egy kerek történetté összerakni, de lehetőleg a valóság határát feszegesse, persze bizonyos ötleteknél ezt én is túlléptem. Ehhez kérném a segítségeteket,hogy melyek azok amelyekről szívesen olvasnátok,illetve mivel lehetne jobb a történet.

Az egyik ötlet egy árnyról szólna, mi életre kell és beleszeret a hordozójába.

2.Egy hölgy azt feltételezi megakarják ölni, illetve , hogy zaklatják, közben az egész csak az agya szüleménye.

3.Egy Disszociatív tudathasadású ember életéről szólna, az egyik személyisége elmebeteg, gyilkos a másik pedig a saját neméhez vonzódik így a párjával rengeteg nehézségük akad.

4.Azt állapítják meg egy lányról, hogy skrizofén, mivel azt állítja hangokat hall és egyéb ilyen dolgok valójában pedig egyáltalán nem képzelődik.

5.Az ágy alatt lévő szörny szerelmes lesz az ágyban alvó kislányba.

Próbáltam minél rövidebben leírni az ötleteket,hogy ne kelljen annyit olvasnotok. :D Igazából több ötlet is volt, de ezek jobban tetszenek. Valójában a félelmetes valóságról szerettem volna írni egy csipetnyi romantikával.



#horror #romantika #könyvírás #Alap történetek-ötletek
2014. aug. 30. 14:46
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Te akarsz írni, nem? Tehát neked kell tudnod, melyik alapötlettel tudod a legjobban elérni azt a hatást, amit szeretnél. Vagyis a kérdés eleve felesleges, maximum reklámnak jó (bár annak sem igazán, ügyesebben kellett volna ahhoz megfogalmaznod).

Az mindegy, az olvasó miről akar olvasni. Ha van előre meghatározott koncepciója, ehhez keres egy művet. Te szolgáltató vagy: azt kell elérned, hogy a sok bizonytalan olvasó közül minél többet megfogj. Ehhez pedig a SAJÁT legjobb ötletedet kell kidolgoznod, nem másoktól közvélemány-kutatás alapon megkapott választ. Ha annyi van, akkor lóra fel, mindet. Legfeljebb a legjobbat fogod publikálni, a többi marad a fiókban.

Komolyan ilyen nehéz elkezdeni? Nem, ez nem szarkazmus, komolyan kérdezem. Novelláról beszélünk, még nem is regényről (bár érzésem szerint sokkötetes családregény az a terjdelem, ahol az ember kétszer is meggondolja, hogy belevágjon, minden másnál érdmes előbb elkezdeni, mint azon filozofálni, hogy "lesz-e sikere"). Ha már annyihez olvasói visszejelzés kell, mert nem mered a saját jónak tartott ötleteidet kidolgozni, akkor nem sok babér terem neked ezen a pályán. Ne félj! Nem lesz jó? Oszt? Egyrészt mindennek megvan a maga célközönsége (még a Mónika show-t is nézték, erre gondolj, nem lehet olyan pocsék valami, hogy ne olvasnák), másrészt bátraké a szerencse, és hasonló közhelyek. Ha bele mersz vágni, sokkal jobb lesz, mint kuncsorogni a válasz után, majd az alapján valami felemást megírni, mert közben esetleg rájössz, hogy nem is ahhoz lenne kedved, "de ezt akarják olvasni". Egyébként az olvasók meglepően rugalmasak ilyen téren, azt olvassák, amit eljük teszel (ha azért a zsáner egyezik, bár ez sem kötelező). De ha előre beharangozol valamit, ami elmarad, az csúnya dolog.

Szóval szépen, sorban, kezdd el mindet. Vagy amelyiket jobbnak érzed (tippem szerint a harmadikra tennéd a voksod), aztán a többit. De akár el is hagyhatod az összeset és írhatsz valami egészen másról. Ez legyen a te döntésed. Ne hagyd, hogy mások szabják meg. Bízz ennyire magadban, kérlek!


(Megjegyzem, a félelmetes valóságról nehéz úgy írni, hogy az alapötlet fantasztikus elemeket tartalmaz.)

2014. aug. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Csicsky ***** válasza:
100%

„…érzéseket kiváltani az emberekből. Ezt, hogy valósíthatnám meg? Azt szeretném elérni, hogy az olvasónak bizonyos részek olvasásánál a hideg futkosson a hátán máshol pedig a sírás fojtogassa.”


Önmagában ehhez nem elég a történet, mert ezt megfelelően „tálalni” is tudni kell. Itt írnak erről:


[link]

2014. aug. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy el küldted azt a linket, miután elolvastam tényleg segített! Valószínűleg a 3.alap ötletet választom, de rengeteg apróbb dologgal megfűszerezve. 3 novellát szeretnék majd csinálni, és szerencsére már van 3 alapötletem. :)Köszönöm mindkettőtöknek a hozzászólást!
2014. aug. 31. 13:52
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A 2., 3. és 4. ötlet nagyon sablonos, ezeket nem javaslom. Az 1.-t nem értem teljesen, az 5. viszont nagyon eredeti, és aranyosnak tűnik. A romantika és a horror azért nehezen keveredik, főleg egy olyan rövid írásban, mint egy novella, de ha sikerül eltalálnod egy egyéni hangot, akkor szerintem jó lehet. Ha tényleg nehezen tudod elkezdeni a sztorit, esetleg nézd meg ezt a cikket:

[link]

2014. szept. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is az ötödik tetszik a legjobban. Mondjuk, nekem szimpatikusabb lenne úgy, hogy a szörny nem szerelmes lesz, hanem csak félti és szereti a kislányt.

Tényleg ötletes.

2014. okt. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!