Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Véleményeznétek a pár perces...

Véleményeznétek a pár perces történetemet?

Figyelt kérdés

Szoktam írogatni,nem rég kezdtem bele egy novellába, de gyakorláskén ilyen pár perces történeteket írok. Tudnátok véleményt mondani erről? Min javítsak? Nem egy nagy mű, a történet sem olyan izgalmas, csak gyakorlás jellegű, hogy fejlesszem magam.


Anne Collins felállt a székről és határozott léptekkel osztálytársa felé indult. Annak ellenére, hogy csak 13 éves volt, magas sarkú cipőben robogott végig a teremben. Arcát vastag smink fedte, karján több ezüst és arany karkötő is díszelgett, haját a feje tetején helyezte elegáns kontyba. Fehér blúzt, barna bokacsizmát és drapp színű nadrágot viselt, amin hatalmas üdítőfolt virított. Anne osztálytársnőjéhez lépett, kihúzott vállal és felszegett állal állt meg előtte, majd nyugodt, de határozott hangon szólalt meg.

- Dögölj meg, Diane!

A következő pillanatban kis méretű tenyere az osztálytára arcán csattant. Diane feje jobbra hajlott, nyakizmai jól láthatóvá váltak. Szemeiben düh izzott, szája vékony vonallá préselődött össze.

- Ezt te sem gondoltad komolyan, Anne…- Diane megragadta ellensége vállát és teljes erőből a falnak lökte.

A teremben tartózkodó diákok többsége elnémult és egy emberként fordult a két lány felé, Martin Anderson még a telefonját is előkapta, hogy rögzítse a történéseket.

- Ó, dehogynem! Azt hitted büntetlenül megúszod a kis csínyedet? Almalevet önteni a nadrágomra? Alig klisés! Elegem van a játszmáidból, Diane! Nem akarom, hogy az életem része legyél! Az lenne a legjobb, ha megdöglenél. Sőt, meg is fogsz. Én magam öllek meg!

Diane O’Brian teljesen lesápadt. Szája beszédre nyílt, de egy hang se jött ki a torkán. Csendben ácsorgott a fal mellett és hallgatta osztálytársai izgatott szuszogását, akik tettre éhesen várták, hogy a harc folytatódjon.

- N..n…nem én voltam! Nem én öntöttem üdítőt a ruhádra! Kérlek…követtem el csínyeket, de csak mert féltékeny voltam rád. Te olyan tökéletes vagy! Ezt mindig is irigyeltem.

Anne afféle ,,ez nem fog összejönni” mosollyal az arcán megrázta a fejét. Tudta, hogy osztálytársa csak próbál kiutat találni egy számára kellemetlen szituációból. Diane mindig ezt csinálta, mindig elmenekült, de ebből elég volt – legalábbis Anne szerint.

- Evan, nyisd ki az ablakot! – Anne Collins hangjából szikrázott a düh.

- Szerintem inkább nem kéne. – a fiú halkan, aggodalom teljesen beszélt.

- Akkor majd én megteszem! Mert ti mind gyáva nyulak vagytok!- ezzel odalépett a fehér keretes üvegablakhoz és olyan szélesre tárta, amilyenre csak tudta.

Diane segítségkérő pillantásokat lövellt szét a teremben, de osztálytársai túlságosan le voltak dermedve ahhoz, hogy bármit is tegyenek. Reszketve vette tudomásul hogy ellensége magabiztos léptekkel éppen felé tart. A következőpillanatban felkiáltott, mert Anne meleg tenyerei két vállát megszorítva tolták őt az ablak felé. Sikoltozva próbálta ellökni Diane kezeit vagy legalább megállni egy helyben, de egyik sem sikerült neki. Az ablak és az alatta lévő több méter mélység egyre inkább közelített hozzá. A lány egyszerre érzett félelmet, dühöt, szomorúságot és bűntudatot. Félt, mert tudta: meg fog halni. Dühös volt, mert az osztálytársai nem segítenek rajta. Szomorú volt, mert úgy kell elmennie, hogy nem búcsúzhatott el a szüleitől. Bűntudata volt, mert addig szekálta Anne Collins, amíg idáig nem jutottak.

Anne-ben is hasonló érzések kavarogtak. Ő félt, mert nem tudta, hogy mi lesz a büntetése. Dühös volt, mert osztálytársa addig szekálta, hogy idáig jutottak. Szomorú volt, mert tudta: a nevelőszülei csalódni fognak benne. És legfőbbképpen bűntudatot érzett, mert egy életet készült kioltani. Még az is eszébe jutott, hogy nem kéne megtennie amire készült, de ennek az ötletnek az átgondolásához túl mérges volt. Amikor csak pár milliméterre voltak az ablak szegélyétől, hirtelen hátrahúzta kezeit amennyire csak tudta, lendületet vett és útra indította izmos karjait, amik Diane feszes hátán álltak meg. Ezután már csak egy harsánysikítást egy puffanást lehetett hallani: Diane O’Briant kilökték az ablakon. A következő pillanatba kinyílt az osztályterem ajtaja és a papírjaiba temetkezett kémia tanárnő lépett be rajta anélkül, hogy egy pillantást is vetett volna diákjaira.

- Rendben, gyerekek! Mindenki üljön le a helyére! Az óra elkezdődött.



2014. szept. 3. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem rossz, de elégé ingadozó,Anne esetében talán egy picit túlírtál, de könnyen elképzelhető volt, ezzel szemben a környezetre és a többi diákra nem fordítottál figyelmet, nyilván nem kell mindenkiről hosszú sorokat írni, de azért ne is ugorjunk át felette.

Maga a történet tényleg nem túl fergeteges, illetve logikátlan. Ameddig Anne kinyitotta az ablakot Diane simán leléphetett volna, vagy segítségért kiálthatott volna, nincs olyan aki így várná azt, hogy mit fog tenni az ellensége, illetve Anne miért lökte ki az ablakon ha nem akarja megtenni? Simán elintézhette volna annyival, hogy ráijeszt és a végén röhögve továbbmegy, de még hozzáteszi, hogy következőre tényleg megteszi.

A karaktereidet te teremted, olyannak kell lenniük, mintha élnének, így a cselekedeteiknek és a gondolataiknak is így kell működniük. Lehet, hogy Annet évek óta szekálták és most kattant el az agya, de akkor a végén nem cikáztak volna ilyen gondolatok az agyában, hanem az elégtétel lett volna úrrá rajta, ahogy Diane sem törődött volna bele a lehetséges halálba.

A végén lazán besétál a tanár és közli, hogy üljenek le, holott korábban kilöktek egy lányt az ablakon, ha nem is láthatta, de senki sem fog néma csöndben a halálba zuhanni, sikít, illetve elég nagy puffanása lehet annak, ha egy nagyobb test több méter magasról a földre zuhan, szóval valaminek csak fel kellett volna tűnnie.

2014. szept. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jó. Folytasd.:-)
2014. szept. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ööö, lehet hogy én vagyok defektes, de szerintem kicsit erős azért megölni valakit, mert almalevet öntött más nadrágjára :O

Bakker. Sokkal durvább sztorik is vannak (olvasd el pl a Tizenkilenc perc-et), ahol a főszereplő szintén megöli a rossztevőit, de ott rendőrségi ügyekről, személyi jogok sértéséről van szó, nem almaléről a nadrágon:'DD Most nagyon nevetek. Nem rajtad!!! Csak ezen:D

De hogy használható kritikát is mondjak, a megfogalmazás zseniális, nagyon tetszik. A párbeszédek viszont kicsit eltúlzottak... A helyzet az, hogy olyan, ,mintha két külön ember irta volt a leiró részeket és a dialógusokat. A nevek nagyon tetszenek, egyébként.:)

Hajrá!

De - nem tudom nálatok hogy van - mifelénk egymás gyümölcslével való leboritásáért összeveszés vagy tanárok bevonása (=árulkodás) a megoldás, nem pedig az almaléburigáló kinyirása :D

2014. szept. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Utolsó:D Köszönöm a választ mindenkinek:)


3-as!

Igen, a párbeszédeim eléggé kidolgozatlanok, nem vagyok túl jó bennük. Van még egy ilyen történetem, esetleg azt is el tudnád olvasni és véleményezni? Azt megköszönném:)

2014. szept. 5. 19:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Irj nyugodtan.:)
2014. szept. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!