Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ki mondana nekem fantasy...

Ki mondana nekem fantasy típusú könyveket? 14/L

Figyelt kérdés
2014. szept. 8. 20:14
 1/6 anonim válasza:
2014. szept. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Imádom a Maximum Ride nevű sorozatot. Magyarul 3 része jelent meg, de 4 részes lesz + 4 kötettel :)

Mutánsok, harc, de közben finomság és enyhe romantika is van a könyvben.

2014. szept. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Lionkind ***** válasza:

Harry Potter sorozat

Ez mind trilógia:

Philip Pullman - Az Úr sötét anyagai

Cynthia Hand - Angyalsors

Licia Troisi - Égvilág

2014. szept. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

J. K. Rowling: Harry Potter

Alapdarab, ha még nem ismered, muszály elolvasnod.


Rick Riordan: Percy Jackson és az olimposziak

Egyik kedvencem, nagyon hasonlít a Harry Potterhez. Kalandos, izgalmas, pont a te korosztályodnak való.


George R. R. Martin: A tűz és jég dala

Nem feltétlen ennyi időseknek való, mondjuk én is 14 évesen kezdtem el, szóval meg lehet vele próbálkozni. Az első része a Trónok harca.


Darren Shan: Rémségek Cirkusza

Gyerekkönyv, az első rész még nekem se tetszett annyira, de a végére (12 részes :)) bele lehet jönni.


Kerstin Gier: Időtlen szerelem

Kalandos, izgalmas és romantikus, de nem nyálas módon, sok vicces résszel.


J. R. R. Tolkien: Gyűrűk Ura

Gondolom őt ismered.


Brent Weeks: Az árnyak útján

Kissé nehezebb olvasmány, de ez is fantasy. Karakterekben, világfelépítésben, történetvezetésben nagyon jó. Állítólag Brent Weeks másik könyve még ennél is jobb.


Szerintem ezek elég jók, és nagyjából a te kategóriádnak is megfelelnek. Remélem segítettem. :)

16/L

2014. szept. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha tudsz angolul, mindenképp ajánlom az Abhorsen könyveket (az író Garth Nix). Baromi nagy kár, hogy nem jelentek meg magyarul, mert nagyon jók, a YA irodalomban nem nagyon jut szembe jobb.

Ami már tipikus kamaszlányos, az a The Grisha sorozat. Ebből az első megjelent magyarul. Nem rossz, nem rossz, de nekem 22 évesen kicsit túl kiscsajos volt. 14 évesen biztos jobban tetszett volna.

Michael Scott Nicholas Flamel könyvei is jók, de szerintem nincs lefordítva az egész sorozat. Ez tele van mitológiával.

A Harry Potter nekem alap, 9 éves korom óta rajongó vagyok, szóval azt mindenképp ajánlanám. :D

George R. R. Martin szerintem még egy picit korai, mondjuk 2 év múlva már inkább, de ha nem vagy érzékeny a durvább, sokkoóbb dolgokra, akkor ESETLEG.

2014. szept. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!Sokat segítettetek! :)
2014. szept. 9. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!