Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Pokoli szerkezetek és a...

A Pokoli szerkezetek és a Végzet ereklyéi sorozatokat érdemes elolvasni? Melyiket először?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megtudni, hogy valóban olyan "letehetetlen" könyvek-e, mint amilyennek mondják. És amit fentebb is írtam, hogy a két sorozat mennyiben kapcsolódik egymáshoz? Milyen sorrendben érdemes őket olvasni?

Előre is köszi



2014. szept. 19. 21:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy letehetetlenek, de nem ha elég könyvet elolvasol, akkor rá fogsz jönni, hogy vannak hasonló könyvek is.... Viszont, amikor olvasod akkor meggyőződésed, hogy nem lehet überelni. Cassandra Clare egy olyan világot teremtett, amiben bárki szívesen élne. Ha szereted a természetfeletti dolgokat, persze. Én nagyon szerettem, és az, hogy milyen sorrendben olvasod, az tök mindegy, bár én előbb a Végzet ereklyéit olvastam és igaz, hogy a Pokoli szerkezetek időrendben korábban játszódik, azért nem rossz, ha egy két dolgot előre tudsz. A végzet ereklyéi részeiben olyan dolgok derülnek ki, amitől csak érdekesebb lesz a Pokoli szerkezetek. Nekem ez a véleményem. És persze, ha majd megismered kedvenc boszorkánymesterem és neked is a kedvenceddé válik, akkor ajánlom az úgynevezett Bane krónikákat. De ezeket mindenképp csak a Pokoli szerkezetek után mert spoileres lehet azokra nézve.
2014. szept. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én a Csontvárost olvastam, szerintem kritikán aluli, vacakul megírt, buta tinilányos cucc. Bizos vagyok benne, hogy meg fognak érkezni a kiscsajok, akik szerint ez egy mestermű és fantasztikus, de egyszerűen a fejemet vertem a falba, hogy ilyen vackokat el lehet adni.

A karakterek összelopkodottak és elcseszettek. A főszereplő, Clary egy Mary Sue. Jace, a pasija egy f**zkalap. Minden jelentős szereplő instant szerelmes. Gyakorlatilag szinte mindenkinek megvan már az elejétől a tökéletes párja, mert az kell. Mindenki féltékeny az uncsi, jellegetelen Clary lányra. Természetesen tele van klisékkel, pl. hogy a főszereplő folyamatosan arról dumál, hogy de ő már pedig oooolyan átlagos és semmi nincs benne, viszont mágikus gyorsasággal hiper-szuper lesz és természetesen neki kell megmentenie a világot. Így könnyebb eladni az uncsi kislányoknak.

Angolul olvastam. Olyan hasonlatokat használ az "írónő", amiknek nincs értelme, gagyin hatnak. Engem személy szerint ez kizökkent, mert olyan, mintha egy gyerek beleírt volna. Időnként olyan tinilány "blogregény" jellege volt.

Szóval szerintem ritka vacak. Le lehet pontozni, nem nagyon érdekel, egyzerűen csak le kellett írnom, mielőtt megjelenik az ódákat zengő horda.

2014. szept. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 cathilina ***** válasza:
Én a Végzet ereklyéit végigolvastam, szerintem a többi mai tiniregényhez képest jó, de azért még így is elég vacak. Azért szórakoztató, ha nagyon nincs semmi dolgod. A Pokoli szerkezetekből az első könyvet sem sikerült végigszenvednem...
2014. szept. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!