Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Nektek ki a kedvenc Tűz és...

Nektek ki a kedvenc Tűz és jég dala (Trónok harca ) szereplőtök?

Figyelt kérdés
Nekem személy szerint Dany mert tényleg ő a legjobb szívű szereplő, neki van joga a trónhoz és lássuk be a sárkányok se semmik , a másik pedig Arya,neki a legkalandosabb a története

2014. szept. 21. 11:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Főszereplők (POV) közül: Jon, Arya és Barristan Selmy. Jon azért, mert egyrészt egy senki fattyú, akit megvetnek,de nem adja fel és ha igaz a feltevés az igazi szüleiről,akkor viszont nemesebb vérből származó fattyú, mint a nem fattyak :D másrészt pedig a Fal története az egyik, ami a legjobban érdekel. Arya azért, mert neki a kora ellenére van sütnivalója és realistábban lát sok dolgot, mint a felnőtt karakterek, nameg mert rajta keresztül ismerhetjük meg az Arcnélküli embereket. Barristan Selmy pedig kb. az egyetlen tiszta ember a történetben.


Mellékszereplők közül Bánatos Edd, Tywin és a Véreb. Edd a pesszimista hozzáállásával nekem szimpatikus és vicces is. Tywin az egyik legemberibb karakter volt, pl. olyan dolgok miatt vet meg másokat, amiket ő is megtesz. A Véreb meg számomra a könyvekben egy igazán "jó" karakter volt, a sorozat nem adja őt vissza, épp úgy ahogy Eddet sem.


Off: azt azért nem mondanám,hogy Danynek van joga a trónhoz. Miért lenne? Azért mert Targaryen és közel 300 évig ők uralkodtak? Ilyen alapon az Erdő gyermekeié, az Elsőké vagy az Andaloké Westeros jog szerint, mert ők több ezer évig uralkodtak. A Targaryenek a többi valyriai néppel együtt csak elnyomók voltak és megöltek mindenkit, aki az útjukban állt. Csak birkapásztorok voltak, amíg rá nem leltek a sárkánytojásokra. Majd romba döntötték Valyriát és a Rhoynart és elmenekültek Westerosra :D Ők is erővel vették el a trónt, épp úgy, mint Robert tőlük.

2014. szept. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%

Nekem Jaime Lannister a kedvencem. Először a sorozatot néztem, akkor még eléggé utáltam. :D

Azóta elolvastam az összes könyvet, és a harmadik könyv körül amikor Brienne-el találkozott, akkor ment át egy "tisztító" folyamaton, elkezdett megváltozni, és ez tetszett meg nekem. Már imádkozok, hogy túlélje, de van egy érzésem, hogy nem fogja. :(

Rajta kívül Tyriont és Tywint kedvelem még, a törpe a legszórakoztatóbb karakter amit eddig tapasztaltam. :)

Tywin papa meg annyira kemény volt a zord és ravasz stílusával. :D

A Stark lányokat nem csípem valamiért. :(

Fattyú Johnny remélem túléli, és kiderül végre, hogy Rhaegar és Lianna gyermeke. Van egy érzésem, hogy ő kerül a trónra, már ha valaki odakerül :p

2014. szept. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
33%
Ja, valszeg egy fattyú az Éjjeli Őrségből, aki megszegte az esküjét is, király lesz valaha is...
2014. szept. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
21%

Miért ne? :D -Spoiler-

Volt már bitorló is, voltak hódítók is, és esélyes, hogy a könyv végére hatalmas zűrzavar lesz, esetleg pusztítás, szóval bárki trónra kerülhet. Jon pedig alkalmas lenne rá, hiába szegte meg az esküjét az őrségnél. És az őrséget is nagyon jól vezette, kár, hogy leszúrták.

2014. szept. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Remélem a Mások győznek, az utolsó jelenet pedig az lesz, ahogyan az éjkirály/éjkirálynő szétzúzza a vastrónt. ;D
2014. szept. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
4: Hát azért nem vezette jól az Őrséget. Átengedte a Falon az ellenséget (vadak), megosztotta velük az Őrség élelmét, földet adott nekik. Beavatkozott a királyság ügyeibe is, mert egyrészt úri címre emelte a Magnart, másrészt pedig folyamatosan segítette Stannist :D
2014. szept. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 cathilina ***** válasza:
Nekem Petyr Baelish, mert ő tudja a legjobban befolyásolni az eseményeket anélkül, hogy bárkinek is feltűnne. Mármint Ned bácsi például a haláláig azt hitte, hogy Jon Arrynt a Lannisterek ölték meg.
2014. szept. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Theon.

Ő a legérdekesebb karakter a sorozatban, és a gondolkodása, hasonlít az enyémre.

http://www.youtube.com/watch?v=w69AI2p05HQ

http://www.youtube.com/watch?v=ad254GYoz78

Könyvben pedig Euron:

http://www.youtube.com/watch?v=n_a-csVfuV4

Remélem a könyv végén egy vasember ül a vastrónon.

2014. szept. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ramsey pedig remélem kínok közt hal meg.
2014. szept. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

POV karakterek közül Arya, Davos és Tyrion. Arya ahogy írtad sok mindenen megy keresztül, nem egy helyben szórakozik. Davos egy becsületes ember aki Stannist próbálja jó út felé terelni. Tyrion meg zseni és jó arc :D.

Nem PoV karakterek közül pedig Véreb és Stanis és Tywin.

Akiket nem szeretek az Daenerys ( bocsi) mert véleményem szerint csak egy hülye liba. A másik meg Ramsay aki egy szadista állat ( a sorozatban nem utálom csak a könyvekben)

2014. szept. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!