Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Nektek Leiner Laura könyveiből...

Nektek Leiner Laura könyveiből (Szjg, Bábel, Akkor szakítsunk) melyik tetszett a legjobban? Ki a kedvenc szereplőtök (szereplőitek) /jeleneteitek? A könyvekben? Mi az, amit esetleg hiányoltok belőle vagy kivenétek belőle?

Figyelt kérdés
Nekem az Akkor szakítsunkből a Szilkó a kedvenc szereplőm, valamint az Ákosos jelenetek meg amikor Szilkó meglátja Erát a céges bulin. A Bábelben mindegyik karakter tetszik talán Szaszát, Napsit és Kolost tudom kiemelni kedvenceknek. Jelenetet meg nem tudok választani. A Szjg-ből az egész b osztály a kedvencem és jelenet szintén nincs. Nektek? :)

2014. jún. 23. 18:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%

Amit beletennék a Szent Johanna Gimibe, az egy kis történet, egy kis esemény. Kivenném belőle, hogy Reni szinte minden egyes nap leírja, hogy felken magára egy kis "szempillaspirált meg ajakfényt, de csak természetesen". Ez már a második ismétlésre unalmas volt. Illetve az egész lehetne egy KICSIT naplószerűbb, mert azon kívül, hogy Reni írja a történetet E/1.-ben, semmi nincs benne, ami a legkisebb mértékben naplóra emlékeztetne. Kedvenc szereplőm senki, vagyis inkább mindenki, Renit és Arnoldot kivéve. Kedvenc jelenetem az, amikor Kinga és Reni rájönnek, hogy mi van Virág és Ricsi között.

A Bábel tetszett a három közül a legjobban, bár a történet meglehetősen sablonszerű. A leírások viszont nem rosszak, bár az egész "mindenki szeret mindenkit, és mindenki kedves mindenkivel" nekem egy kicsit szirupos volt. A kedvenc szereplőm Kolos.

Az Akkor szakítsunk a három közül a legrosszabb szerintem, az egész hihetetlenül unalmas, és körülbelül 20 oldalba bele lehetne sűríteni az egészet. Kedvenc szereplőm, és kedvenc jelenetem egyaránt nincs.

2014. jún. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nehéz egy sorozatot két regényhez hasonlítani, kedvencet nem tudnék mondani. mindegyiken sírva röhögtem sokszor :)

SzJG-ben az Arnold-szál nem tetszett, ez a karakterfejlődés nagyon rossz, én sajnálom, hogy ez lett :(

kedvenc szereplőm Gondos, meghalok azon a nőn :D amúgy Kingát bírtam, meg Dave-et, mondjuk őket nem hoztam volna össze, sosem tudtam ezt a párost megszokni. engem Virág nagyon idegesít, egyszerűen nem lehet senki ennyire sötét. Napsit sem bírtam. a Bábelből talán Kolos volt a legszimpibb. a vége nem tetszett, mármint az a rész, mikor otthagyta a koncertet Szaszáért, ő meg nem volt képes ezt értékelni. nagyon Cortezes volt, és őt kifejezetten utáltam néha. meg mindhárom történetben nagyon hasonlóak a karakterek.

az Asz-ból Szilkó volt a kedvencem. (meg reméltem, hogy Miki egy helyes, jófej srác lesz, és majd összejönnek, dehát nem :( :D)

kedvenc jeleneteim a Bábelből és az Asz-ból nincsenek, az SzJG-ből az, amikor egyszer dogát írtak, Cortez nem tudott puskázni, és Reni arrébb ugrált a paddal :D meg mikor Ricsit akarták meglepni a szülinapján, és együtt mentek wc-re :D

2014. jún. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Sokban egyet értek veletek :)
2014. jún. 29. 18:57
 4/17 anonim válasza:

Nekem az Akkor szakítsunk tetszett a legjobba. nagyon jó könyv, és nekem nem volt unalmas. :) 2 nap alatt kiolvastam. nekem eddig ez a kedvencem.

A Bábelt is szeretem, de az nem épp az én világom. de ennek ellenére nagyon szeretem. :)

A Szjg meg úgy jó ahogy van. az első válaszírónak annyiban valóban igaza van hogy picit unalmas, néhány rész. de ennek ellenére nagyon sokat nevettem és sírtam rajta. :)

2014. aug. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 SzuperHero válasza:

SzJG: Bár én nagyon szerettem ezt a könyvsorozatot, vannak benne hibák, amik a hétköznapokban soha nem fordulnak elő. Pl. az számomra egy kicist abszurd, hogy Virág hogy lehet ennyire buta? De most komolyan. Pont franciából jó, ami nem egy egyszerű nyelv, de az angolhoz nem konyít... Pedig az a legegyszerűbb. Bár ez vonatkozik az osztály felére. A másik, ami nekem erőltetett, az Cortez kései belépése. Értem én, hogy Laura nagyobb hangsúlyt akart adni neki, de ez annyira elcsépelt, hogy egy hét után érkezik meg... Tudnám még sorolni, de szerintem fölösleges. Természetesen vannak benne nagyon szép, kidolgozott részek/karakterek. Ami nagyon tetszik, az Arnold karakterfejlődése, ahogy pozitívból negatívvá válik. Kedvenc szereplőm egyértelműen Ricsi. Humoros, ha kell, számíthatunk rá, kiáll a barátai mellett és megvédi őket. Nem mellesleg a zenei ízlése is okés.

Bábel: Nekem ez a ledvencem

2014. aug. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 violetta 2002 ***** válasza:

nekem mindegyik könyv tetszett leiner laura hatalmas író.

szj: kedvenc szereplőm mindenki kivéve arnold

kedvenc jelenetem amikor cortez kiáll az ablakba és elmondja hogy szereti renit

bábel: kedvenc szereplőm Szasza

kedvenc jelenetem amikor zsófi próbál átvágni a koncereten hogy odaérjen szaszához

akkor szakítsunk: tegnap kaptam és ma már ki is olvastam annyira jó volt.

kedvenc szereplőm mindenki kivéve eszti

kedvenc jelenetem amikor elmeséli lia hogy szeretett bele norbiba

semmit sem vennék ki egyik könyvből sem,mert ez így volt jó

2014. aug. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! én is 2 nap alatt kiolvastam az Akkor szakitsunkot:3
2014. szept. 21. 17:23
 8/17 violetta 2002 ***** válasza:
én is.nekem nagyon tetszett:)
2014. szept. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
87%

SzJG:

10 nap alatt elolvastam az egész sorozatot(IGEN 10!!)

Kedvenc szereplő..Hát..Nagyon nem volt..Semelyik karakterbe nem "ismertem meg magam".. De nagyon tetszett a történet..:) Best jelenet?Egy rakás..Cortez kiáll az ablakba,első csókjuk szilveszterkor,a második.. Amikor Reni először meglátja Cortezt..Amikor elmondja neki hogy van "Cortez-doboza" amikor megnézik.. :D Amikor kiderül hogy Ricsi+Virág:D Szval egy rakás:Dd

Bábel:

2 nap alatt elolvastam:D

Kedvenc szereplő: Zsófi..Totál én..De komolyan..Kedvenc jelenetek..Hát mind:D Esküvő,sátorba egymást nézik,amikor leeseik neki hogy szerelmes..Amikor megcsókolják egymást..Amikor dobálja,hurcolja,stb. a biztonsági:Dd

Ez a kedvencem mind3 közül..Am a SzJG a 2.:)

Ma olvastam el és FESZTIVÁLOZNI AKAROK NAA :DD Akadály: 13 vagyok :'Ddd *pacsi* Majd év múlva:Ddd

Akkor szakítsunk: Tetszett a könyv..Szintén magamra ismertem a főszereplőben (Lia) vagyis ő a kedvenc szereplőm..Jeleneet..:Dd Hát Norbi vs. Lia jelenetek..Amikor kibékülnek..:D :) Jó lenne találni magamnak egy Cortezt,Szaszát,Norbit :D "az átlagos lány + a menő fiú" szituációkat írta meg Laura..Köszönet a könyvekért..És láttam előző komizók belekötöttek a dolgokba.. Szerintem azokkal nincs semmi baj..Azzal teljes a könyv.. :)

2014. okt. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
Jah azt kihagytam hogy az akkor szakítsunkat 1 nap alatt kiolvastam :DD #előző
2014. okt. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!