Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A gyűrűk uráról csupa jót...

A gyűrűk uráról csupa jót hallottam, de elolvastam kb 150 oldalt, és rém unalmas - lesz ez jobb is, vagy ilyen a történet?

Figyelt kérdés
2014. szept. 23. 21:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Ha nem tudod átélni, inkább hagyd abba, ez csak olyan embereknek való, akiknek van fantáziájuk.
2014. szept. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Végig sok benne a leírás és a háttérinformáció, de később jobban kibontakozik a történet, más szóval izgalmas lesz. :)
2014. szept. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, Tolkien stílusa mai szemmel vontatott, de őt nem is azért szeretik. Én a Gyűrűk urát, Szilmarillonokat, Babót nem mondanám izgalmasnak, egyiknél se fenyeget az a veszély, hogy szívrohamot kapsz a cselekménytől. Ezek a könyvek a szöszölős geekeknek fognak nagyon bejönni, akik értékeik a meséket, a nyelvészeti, mitológiai barvúrokat, részletes tájleírásokat.


Ha valami zaftosabb, pörgősebb kell, olvass Tűz és jég dalát.

2014. szept. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 cathilina ***** válasza:
100%
A Gyűrűk Ura nem egy egyszerű ponyva, végig lesznek benne tájleírások, mitológiai utalások, stb. A későbbiekben nem feltétlenül fejtegeti 50 oldalon keresztül, hogy hogyan jutnak el a szomszéd faluig - vannak benne csaták, minimális szerelmi szál, halál, szóval a szokásos - de túlzottan pörgős cselekményt ne várj, mert akkor bizony csalódni fogsz.
2014. szept. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Első, aki egyetlen kérdés alapján alkot véleményt a másik emberről, az ne beszéljen nekem fantáziáról, annak hiányáról meg főleg ne! Pontosan annyira ismersz, amilyen hasznos volt a válaszod...


Második válaszoló, köszi, erre voltam kíváncsi.

2014. szept. 24. 20:07
 6/11 anonim ***** válasza:
Általában fordítva szokott ez menni, de esetedben ajánlanám, hogy nézd meg előbb a filmet ( persze csak, ha még nem láttad ) Ha az tetszik, akkor a könyv sem lehet annyira uncsi. Nem véletlenül szeretik annyira a világon Tolkien műveit... nem hiszem, hogy az irományával lenne a probléma :)
2014. szept. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
76%

Kedves Kerdezo, nagyon intelligensen reagaltal fantaziatlan baratunk valaszara, a szambol vetted ki a szot. Nekem sem tetszett a konyv, a film meg plane nem (azt vegig se neztem, meg az 1. reszt se). Egyszeruen nem vagyunk egyformak. Mesepszichologiabol irtam a szakdolgozatomat, a fantaziammal asszem vegkepp nincs problema, olvasni is nagyon-nagyon szeretek, csak epp nem pont ezt. Epp annyi ertelme volna ilyesmi alapjan meg- vagy elitelni a masikat, mint mondjuk hogy ezt az etelt vagy azt a bort szereti-e.

Visszaterve a konyvre: az elejen tobb a leiras, ez valamit "javul", de engem a tortenet se erdekelt igazan a tovabbiakban. Igazsag szerint alig vartam, hogy vege legyen. Es MAS konyvek hosszas tajleirasait gyakran ujraolvasom, annyira szerelem, a "porgos" konyveket, ponyvat meg utalom, szoval nem ezen mulik.

2014. szept. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%
Igen, szerintem is tök intelligensen lereagálta... bárcsak több lenne az ilyen intelligensebb fajtából a világon... Némely ember szánalom, ahogy megnyilvánul ezen az oldalon. Sértésnek vesz mindent, egyből támad, nem gondolkodik, hanem rögtön ugrik, pedig csak egy ártatlan kérdésre kellene válaszolni. Azt meg hogy a kérdezőnek nem tetszik a Gyűrűk ura, hát istenem, szíve joga eldönteni, hogy mi érdekli... nem kell rögtön személyes sértésnek venni. Nekem pl. nagy kedvencem mégsem sértődöm meg, ha más unalmasnak találja. ( Némely ember még egymás torkának is esik, ha a másik nincsen azonos véleménnyel vele... botrányos :D )
2014. szept. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2014. szept. 28. 20:45
 10/11 anonim ***** válasza:
Melyik könyvből? (Az elsőből?) Ha unalmasnak találod, akkor nem neked való. Igen régen íródott sokkal nyugodtabb, szóval neked nem való. Add fel!
2014. szept. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!