Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha egy régi könyvet szeretnék...

Ha egy régi könyvet szeretnék dedikáltatni a még élő írójával, mit kell tennem?

Figyelt kérdés
Kertész Imrével szeretnék egy sort iratni a Sorstalanság című könyvének elejére. Fel tudom venni valahogy Vele a kapcsolatot, nyomdán vagy valamin keresztül, és elkedném Neki a könyvet, a szöveggel? Vagy ez hogy működik? Tudom, hogy melós de nagyon szeretném végigcsinálni.
2014. okt. 2. 00:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyomdán keresztül biztosan nem, legfeljebb a hazai kiadó (Magvető?) tud segíteni, de biztosan van ügynöke, akivel fel tudod venni a kapcsolatot. Vagy postán, levélváltással dedikálja (ha dedikálja, lehet, hogy már nem), vagy megbeszélhető egy személyes találkozás.
2014. okt. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Szerinted egyébként mennyibe kerülhet egy ilyen művelet?
2014. okt. 4. 22:30
 3/3 anonim válasza:

Én csak külföldi tapasztalatomat tudom mondani, felvettem az iróval a kapcsolatot, és egyszerűen elmondtam neki a véleményemet a könyvéről, őszintén. Megkérdeztem, hogy vállalná-e, hogy a saját példányomat dedikálja, úgy, hogy a postai költséget oda-vissza én állom.

Nekem azt hiszem, piszok nagy szerencsém volt, mert mondta, hogy az őszinte véleményemért cserébe leküldi a könyve angol verzióját, dedikálva.

Magyarországon ez nem tudom, hogy működik, itt nincs olyan nagy kultusza a dedikált dolgoknak. Amerikába még a könyvesboltokban is árulnak dedikált tárgyakat, könyveket,csak jól ki kell őket fogni. Amúgy meg, szerintem vedd fel a kapcsolatot a kiadóval, mert nem hiszem, hogy Kertész Imrének lenne saját Facebook fiókja, hogy egyszerűen csak rápötyögsz, hogy "Szevasz haver..."

A kiadó, és onnan pedig amit ők mondanak.

(Legyél kicsit rámenős, hogy TE NAGYON SZERETNÉD azt a dedikálást, és stb, mert általában nem vesznek mindet figyelembe a kiadók, vagy nem tudom.:C)

2014. nov. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!