Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szeretnék egy fantasy könyvet...

Szeretnék egy fantasy könyvet írni és több szereplő szemszögéből akarom leírni a történetet, úgy, hogy egyes szám első személyben mutatnám be a történetüket. Ez nem lenne zavaró? Léteznek ilyen könyvek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A fejezetek címe mindig annak a szereplőnek a neve lesz akiről a fejezet szól.

2014. okt. 2. 00:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Sokszereplős, E/1., fejezetenként váltott nézőpont... első regénynek ennél nehezebb elbeszélői módot nehezen találhattál volna. :) E/3. lesz ebből a végére, vagy pár szereplőt elhagysz, mert ez így túl nehéz végigvinni. Kell hozzá némi rutin is, hogy különféle karakterek stílusát átmenet nélkül váltogasd - mivel másképp beszélek és, mint te, a regényed szereplői is más szóhasználattal élnek, és minden alkalommal átváltani egyikből a másikba (főleg, ha tényleg sokszereplős, nem kettő, hanem legalább négy-öt) nem kis munka. E/3. PoV-ban is le tudod írni, mit érez, lát, hall, csak annyi a különbség, hogy E/3.-ban írod. (Nem "azt gondoltam, hogy...", hanem "azt gondolta, hogy...".) Persze nem lebeszélni akarlak, de félő, hogy beletörik a bicskád.
2014. okt. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Hát igen én is ezen gondolkozgatok most, olvasgattam cikkeket a nézőpontokról és arra jutottam, hogy lehet, hogy mégis E/3 lesz az elbeszélés, úgy, hogy kívülről szemlélem a karaktert, de tudom a gondolatait és ugyanazt látom amit ő lát, meg azt hallom amit ő hall, szóval csak azt tudom amit ő tud. Lehet, hogy ez lenne tényleg a legmegfelelőbb. Igen valóban többet akarok két szereplőnél, eddig három karakter már biztos, de legalább 6-7 nézőpontból akarom megközelíteni a történetet. Remélem lesz belőle egy érdekes sztori, a lényeg, hogy nekem tetszen a többi meg majd kiderül. Köszi a segítséget mindenkinek! :)
2014. okt. 4. 03:40
 13/13 anonim ***** válasza:

A Balladában is így van.

Szerintem nem zavaró

2015. szept. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!