Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy tolvajos fantáziakönyvet...

Egy tolvajos fantáziakönyvet írok és ehhez szeretném kérni a segítségeteket? :

Figyelt kérdés
szóval a könyv röviden arról szólna hogy egy küldetést kapsz h elmenj egy nagy városba de a város tele van gonosz lényekkel. 3 klán uralja a "gettót" a sötét mágusok azok a katonák akik leszereltek a háborúból és pénz híján nyomorú sorsra jutva fosztogatnak és a tolvajok . Te beállsz a tolvajok klánjába és a városban lopkodsz a küldetésedet pedig el is felejted nos röviden ennyi és a kérdésem hogy mondanátok e "gonosz lényeket " amik a város nyomorába élhetnek és légyszíves írjatok véleményt hogy a leírtak alapján van e egyáltalán értelme hogy fojtassam .

2014. okt. 3. 20:09
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Ilyen katasztófális helyesírással ne akarj könyvet írni.


Másrészt meg elég unalmasnak tűnik a történet - már sok ezren írtak hasonlót.

2014. okt. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

"a leírtak alapján van e egyáltalán értelme hogy fojtassam"

Nincs. Ezzel a helyesírással kínszenvedés olvasni minden mondatodat. Tudom javasolni a vesszőket, másnak is beváltak.

2014. okt. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
jó nyilván most nem figyeltem oda de régebben próbálkoztam fantasztikus könyvekkel és még hasonló képregényekkel is (bár nem az erősségem a rajz ) és ezekben úgy figyeltem rá mint ha az életem múlna rajt :D
2014. okt. 3. 21:04
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja és igen gondoltam hogy sablonosnak tűnik . Gondolkodtam még egy lapozgatós könyvön de ugyan ezen témában ( például : el lehetne dönteni melyik klánban szeretnél megküzdeni a lényekkel varázslattal vagy kardal ) és persze nem feltétlen az a szándékom vele hogy sokan olvassák vagy egyáltalán hogy elolvassa e valaki (bár nem lenne rossz :D) csak csupán hogy élvezzem az írását :D
2014. okt. 3. 21:11
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha hobbi, akkor írdd, mi tart vissza? Lényeket bárhonnan nyúlhatsz, senki nem szól érte. Javaslom a mitológiákat, kismillió rondaságot hozott össze az emberi fantázia évezredek alatt. Az urban és a dark fantasy irányvonalon nézegess regényeket, akár amatőröktől. Ha nem jut eszedbe senki sem, akkor Miéville, nála olyan sereglet van város mocskában élő "gonosz lényekből", hogy csak azzal jól lehet lakni (Bas-Lag világa). Ha nem elég, Gaiman és a Sosehol ad még párat ehhez, ha ez sem elég, Pratchett Ankh-Morporkja, hogy lásd, nem kellenek gonosz lények egy igazán fanatsy városi hangulathoz.
2014. okt. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik... Egyedit alkotni ma már elég nehéz, hiszen ezerféle könyv létezik a világon, és nehéz olyat kitalálni ami már nem fogalmazódott meg másnak is a fejében, vagy csak hasonlóan. Lehetséges, hogy van már hasonló és valami inspirált téged, de én nem ismerek hasonlót, ebből még lehet egyedi darab attól függően, hogy hogyan írsz, milyen a stílusod, több szálon fut-e a történet, lesz e több szereplő...stb. Én szívesen elolvasnám. A helyesíráson tényleg csiszolni kell egy picit, de magamat ismerve nem mindig figyelek oda, szóval szerintem nem nagy bűn, hogy elmaradt pár vessző és az utolsó szó hibás :D Hobbinak tökéletes véleményem szerint. Ha komolyabban szeretnél ezzel foglalkozni akkor viszont ezekre jobban oda kell majd figyelned. A kérdésedre válaszolván pedig... hmmm gonosz lényeg.. Az ilyen sötét gettós világot olvasva nekem akaratlanul is az ilyen elkorcsosult denevérek jutottak az eszembe. Illene bele még egy vak, szem nélküli humanoid szerű lény, ami csak éjjel "vadászik" hosszúak a végtagjai, karmai vannak és esetleg tud a falon futva közlekedni. Ez mondjuk kicsit horroros, de hát megint elragadtattam magam XD ilyen a fantázia... Sok sikert!
2014. okt. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a segítségét :D
2014. okt. 5. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!