Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyveket ajánlanátok?

Milyen könyveket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Valami nagyon jó könyvet szeretnék olvasni, de nem tudom mit... Ajánlanátok nekem olyanokat, amik annyira jók voltak, hogy nem tudtátok letenni? Éhezők viadalát és Harry Pottert már olvastam. Illetve Leiner Laurától mindent. Egyébként minden kategória jöhet, kivéve fantasy.

2014. okt. 12. 10:48
 1/10 zoricabones válasza:

Szia!

Ajánlom a magyar Harry Pottert: Böszörményi Gyula - Gergő sorozatát. Egyszerűen imádom még most is.

Továbbá:

Heidi - Johanna Spyri

Titkos kert - F. H. Burnett

Az élet játéka - Eleaneor H. Porter

A szalamandrás ház titka - Anne Nesbet

Hogyan éljük túl önmagunkat? (sorozat, 3 kötet) - Francine Oomen

Ezek mind megtalálhatóak a könyvtárban.

Ajánlom még a moly.hu weboldalt, ahol a könyvek menü alatt találhatsz fiataloknak való könyveket. Ezek többségét csak boltban tudod elérni.

Remélem segíttettem.

Ui.: a moly.hu-n a tartalmat/előzetest is meg tudod nézni és a véleményeket az adott könyvről.

2014. okt. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden jöhet, kivéve fantasy? Mert a Harry Potter az mégis micsoda, életrajzi mű? De az Éhezők viadalát is írhattam volna, habár azt kevésbé sorolnám ebbe a kategóriába. Viszont ha éhezők viadala, akkor ajánlom figyelmedbe a Beavatottat, vagy akár Az Útvesztőt, mindkettő trilógia, kicsit benne van az éhezők viadala elvontsága, és nagyon élvezhető.
2014. okt. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Juj, köszönöm szépen! 2. válaszoló: Én nem is mondtam, hogy a Harry Potter nem fantasy, csak azt, hogy már olvastam.
2014. okt. 12. 19:41
 4/10 anonim ***** válasza:
Persze, ezt értem, csak ha a Harry Pottert szereted, akkor miért zárod ki azt, hogy esetleg valami más fantasy-t is olvass?
2014. okt. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mert már olvastam más fantasy könyveket és azok nem tetszettek, de a Harry Potter kivétel.
2014. okt. 12. 20:11
 6/10 anonim válasza:

James Dashner-Az útvesztő

Tartalma:Thomas egy hideg, sötét liftben tér magához, és az egyetlen, amire emlékszik, az a keresztneve. A liftből kilépve Thomas a Tisztáson találja magát egy csapat srác között. A Tisztást egy mozgó labirintusrendszer veszi körbe, Thomas is beáll azok közé, akik megpróbálják megfejteni az Útvesztő titkát.

2014. okt. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Felejtsd el amit ezek a mamlaszok írtak! Elmondom én, hogy mi kell neked: Darren Shan Rémségek cirkusza. Maga J. K. Rowling is ajánlotta valami ilyesmi szöveggel: Lenyűgöző könyv... fordulatokban gazdag meséje felkelti az olvasó kíváncsiságát a folytatásra.

A kedvencem.

2014. okt. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. okt. 18. 13:02
 9/10 anonim ***** válasza:
John Green: Csillagainkban a hiba, én most olvasom, nekem nagyon bejön, valamint hallottam hogy az Útvesztő nagyon jó, bár én még nem olvastam, úgyhogy ezt csak zárójelesen mondom, más véleményére támaszkodva.
2014. okt. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Most a Csillagainkban a hibát eléggé nyomatják. (filmet) Szóval ha a könyv is ennyire népszerű és jó, akkor elolvasom:)
2014. okt. 20. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!