Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlanátok nekem könyveket,...

Ajánlanátok nekem könyveket, amelyek ha nem is biztos, hogy, tetszeni fog de valószínűleg igen? (többi lent)

Figyelt kérdés

Azok a könyvek amelyek nagyon, tetszenek: Eragon /mind a négy rész/, Gyűrűk Ura /mind/, Harry Potter /mind/, Darren Shan - Város Trilógia, Cassandra Clare - A Végzet Ereklyéi sorozat, egyéb Darren Shan könyvek...

Ezek ismeretében legyetek szívesek írjátok párat nekem, ha lehet inkább sorozatokat 3-4 részes persze tudom vannak jó egy részes könyvek is, de szeretem ha egy "világ" kiteljesedik (:

Köszönöm előre is, szervusztok.



2014. okt. 20. 23:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha Cassandra Clare bejött, Holly Black is be fog. Ajánlom tőle a Tithe sorozatot, meg a Coolest Girl in Coldtownt.


Ha Darren Shan tetszett, szerintem Szergej Lukjajengó Őrség szérijája is be fog jönni. Picit filozófálósabb, de ugynanez a természetfölötti vs nyers realitás a hangulat amitől szuper.


Na, ha Tolkienbe nem tört bele a bicskád, akkor itt van ez a polcnyi Dűne elő-utó és közben történet Frank Herbertéktől. Ezzel egy ideig elleszel.


Ami kicsit lájtosabb, az a pocsék módon megfilmesített Beautiful Creatures. Ez nem egy irodalmi mélyenszántás, de egynek jó.


Neil Gaimant ha eddig nem olvastál, akkor most tessék. Én a helyedben a Sandman képregényekkel kezdenék, de az Amerikai istenek, az Anansi fiúk és a Füst és tükrök is jó.

2014. okt. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ahha, köszönöm szépen a részletes választ, megnézem mindet és majd válogatok.
2014. okt. 21. 07:43
 3/8 anonim ***** válasza:
Percy Jackson és az Olimposziak
2014. okt. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
George R. R. Martin - Tűz és Jég dala
2014. okt. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
az útvesztő trilógia. éhezők viadala trilógia. hmm. inkább ennyiben maradok :D
2014. okt. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kelley Armstrong:Sötét erők trilógia (eddig akárnyány ismerősöm olvasta alig birtuk letenni olyan jo volt)

Éhezők viadala se semmi könyv:D

2014. okt. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen nektek!!
2015. jan. 19. 23:16
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég adták ki Holly Black és Cassandra Clare közös könyvét, a Vaspróbát. (Bár, ez csak az első kötet, öt lesz.) Nagyon hasonlít a Harry Potterre. (Talán túlságosan is.)

Egyébként Holly Blacktől a Spiderwick krónikákba olvastam bele, azt is ajánlom. :)

Ahogy az első válaszoló írta, a Dűnének sok előzménye, folytatása van, de szerintem érdemes belefogni. Kicsit "sci-fisebb", mint a fent említettek.

Tolkientól elolvashatnád a Hobbitot, ha még nem tetted meg, bár a Gyűrűk Ura után gyerekesebbnek tűnhet. Most olvasom tőle a Szirmarilokat, ha érdekel Tolkien világa, szerintem kezdj bele.

Az Éhezők viadalát ugyan még nem olvastam, de nagyon dicsérik, egy próbát biztosan megér. :)

2015. jan. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!