Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit tudnék javítani az alábbi...

Mit tudnék javítani az alábbi szövegrészleten? Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés

Árnyak vették körül bármerre nézett, mindenhonnan alaktalan rémek közeledtek felé. Szoknyájába bogáncs ragadt, fedetlen bokáját végigkaristolták a vadrózsabokrok tövisei, vére feketén csordogált bársonyos bőrén. A lány hangosan zihált, lábai alatt recsegtek a gallyak és a száraz falevelek.

Egy sötétségbe burkolódzó valami terült el előtte. Lehetett volna egy fatönk, vagy akár egy rém is. Nem volt ideje gondolkodni, lendületet vett és átugrotta. Abban a pillanatban mintha megállt volna az idő. Lepillantott, és rájött, hogy mi fekszik a földön; egy feltépett oldalú szarvastetem, semmibe meredő, halott tekintettel, kiontott belekkel, vérbe fagyva.

Az idő tovább haladt és a lány tompa puffanással földet ért. Lábai elgyengültek, egyszerűen nem bírt felállni. Remegő szívvel feküdt a döglött test mellett, ujjai a nyakában lévő medálra fonódtak. Sárga szemei kidülledtek, zavarodottan kereste a veszély forrását. Egy pillanatra mintha még látott volna egy elsuhanó, sötét foltot a bal szeme sarkában, de nem volt benne biztos. Összekuporodott és várt. Szíve őrülten zakatolt, minden izma kontrollálhatatlanul rángatózott, ujjai görcsösen kapaszkodtak az ezüstláncba. A hideg lassan átjárta testét, porcikái bizseregtek a dermesztő fagytól. Tompán érzékelte, hogy recsegő,szakadó hangot hall, mint amilyen hangot a kettéhasított selyem is ad, de nem érdekelte. Csak pihenni akart, hazamenni, megnyugodni, elégetni a fehér menyasszonyi ruháját és elfelejteni ezt a rossz álmot. Elfeledni a szertartást, a kopasz, hájas papot, a vigyorgó koszorúslányokat, az arc nélküli, lélektelen férjét, a menyegzői lakomát, a halott gyermeket a méhében, a hegeket a csuklóján, testvére kötélen himbálódzó alakját, anyja vörösre sírt szemeit, apja üvöltését és...

Az erdőben megnyúltak az árnyak és köd ereszkedett a tájra. A hajnal aranyszínű sugarai a földet pásztázták, nyughatatlanul keresték azt a fehér ruhás lányt, aki kar nélkül, széttépett torokkal feküdt egy fiatal szarvasbika mellett.



2014. okt. 24. 21:05
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocsánat, észrevettem a vesszőhibákat és a szóismétlést, ezeket az eredeti szövegben javítottam.
2014. okt. 24. 21:14
 2/3 anonim ***** válasza:

Egészen jó a részlet, érezni rajta, hogy szeretsz írni, és van is érzéked hozzá.


Helyenként redundáns, vannak jelzők és félmondatok, amik ugyanazt vagy szinte ugyanazt fejezik ki. (Pl. mindjárt az első mondat két fele.) A részlet valóban borzongató és van hatása az olvasóra, de helyenként túlzásba viszed: nem félelmet keltesz, hanem olyan érzést, hogy nagyon erőlködsz, ijesztő legyen. Ezt fel tudod oldani, ha kevesebb jelzőt használsz, és némelyik jelzőt "ijesztő" helyett "semlegesre" cseréled, pl. tárgyilagosan leírsz néhány részletet. Talán furcsán hangzik, de ettől csak erősödni fog a szöveg, meglátod.


A második bekezdés első két mondatát kicsit összecsapottnak érzem, nem annyira illenek a szöveg egészének színvonalához. Valamint nem értem, miért áll meg az idő a jelenet közepén. (Ez nem biztos, hogy hiba, ha máshol meg van magyarázva, pl. a lány elméje így működik. De ha csak filmszerű lassításnak szántad, akkor szerintem hagyd el, hatásvadásznak hat.)


Összességében klassz írás, és kíváncsi lennék a többire. :) Sok sikert!

2014. okt. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, észben tartom őket!

Tényleg nagyon szeretek írni, és tudom, hogy még bőven van mit gyakorolnom,de köszönöm a pozitív visszajelzést. :)

Ebben a részletben nem derül ki , de a lány őrült (és a fekete lények is csak a képzeletében léteznek). A lassítás viszont tényleg nem az őrületéből fakadt, a hatásvadászat elkerülésére figyelni fogok a jövőben. Köszönöm a választ :)

2014. okt. 25. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!