Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti mit gondoltok Szűcs Vanda...

Ti mit gondoltok Szűcs Vanda Egy ikerpár titkos naplója c. könyvéről? Íme az én véleményem:

Figyelt kérdés

Kedves Luca! Veled kezdem, mert te hasonlítasz mindenki közül a leginkább egy mai hetedikesre. Bár megkérnélek, hogy ne ugyanazokat olvasd, mint Reni és ne hidd magadat szellemesnek. Mert az ego benned is megvan, amikor egy ismert idézetet a te viccednek nevezel, amitől röhögőgörcsöt kapsz a barátnőiddel. A pontozásod szánalmas, a "Kedves naplóm"-ozásoddal egyetemben, de akkor még nem említettem azt a bunkó stílust, ami jellemző rád a húgoddal együtt... De még így is te vagy a családodnak legnormálisabb személye, bár olvasás közben csak a betűtípusból tudtam, hogy te írtad azokat a szánalmas tőmondatokat. Hiába különbözöl a testvéredtől, a stílusotok ugyanaz...

Kedves Zita! Mint a nővérednél említettem, a stílusotok ugyanaz... Bunkó, eoista féreg, aki azt hiszi, ő az isten. Ehhez még társul egy kevés gőg, egy kis irigység és az a viselkedésforma, amitől legszívesebben rátok köptem volna. Mert hülyék vagytok, bár a végén már veletek együtt szenvedtem, csak mindenki másért. Ti a szüleitek miatt, én meg miattatok. De hozzáfűzném, hogy ennyire elégedetlen emberrel sem találkoztam még. Hát nem tudod megbecsülni azt, amid van? Ha így is olyan gazdagok vagytok, hogy megengedhettek magatoknak egy Samsung Galaxy S III-at, a szüleid nem szólnak arra, hogy miniszoknyában kéreted magad, és hogy azt hiszed, tudod mi a szerelem... Szánalom... A szánalom és a nevetségesség magas foka. Jut eszembe. Félretéve mindent, mert te is elfelejtetted a cenzúrát a naplódban, akkor én is elfelejtem... Megemlítenék egy részletet, amit te mondtál a nővérednek: Mindenki tudja, hogy te professzor leszel én meg rajzművész... k..va... Mondom erre ezt én, mert ha így folytatod, nagy rá az esély, hogy az válik belőled, nem pedig rajzművész, te kis egoista féreg, aki örül annak, hogy elválnak a szülei, mert legalább nem figyelnek rá, a tanulásra, meg a fogyatékos pasijára, aki egyszer megbukott, így valószínű, hogy diszlexiától és diszgráfiától szenved... Ja, bocs, nem. Az menő, ha valaki megbukott... Egyébként hallgathatnál a nővéredre, mert különben hamar az utcasarokra fogsz kerülni... Te, aki rögtön irigy leszel, ha egy fiú azt mondja a testvéredre, hogy jól néz ki... Ez vagy Te, kincsem. Ez a kemény valóság. Aki menőnek hiszi magát, de valójában egy szánalomtömeg...

Kedves Vanda! Téged hagytalak utoljára, mivel ennek a borzadálynak a legfőbb oka te magad vagy. Máskor ha ikrekről szeretnél írni, kérlek, nézz utána pár alapvető dolognak, ugyanis tizenhárom évesen az ikrek már nem ugyanolyan magasak és nehezek. Könyvnek nem nevezhető ócskaságod személyes sértés volt rám nézve, mivel jómagam is egy ikerpár egyik tagját alkotom. Kezdjük az alapoknál... Mielőtt könyvet szeretnél kiadni, tanulj meg fogalmazni. Az sokat javítana az egészen. Másodszor: ha reális történetet akarsz írni, az tényleg legyen reális, ugyanis az általad megalkotott szülők valahol nagyon elrontották Zita nevelését, míg Lucánál minden tökéletesen bevált. "Könyved" hirtelen stílusváltásait pedig annak tudhatjuk be, hogy egyáltalán nincs stílusod.

Ezen kívül, a legfontosabb: ha könyv, akkor legyen terjedelme, mert kicsit drága ahhoz, hogy minden oldalon legfeljebb húsz szót lássak, azokat is idegesítően nagy méretben. Az egész érzelemmentes volt, és az ikreket nem okolhatom, bár hozzájuk is írtam pár sort. Ám egyedül te vagy a hibás, amiért belementél az egészbe. Ha megtartod kéziratként (és esetleg később adod ki, átdolgozva, kibővítve, hogy elfogadható legyen a terjedelme, ne egy két órás olvasmány, akkor) három év múlva nem akarod majd elásni magad emiatt az izé miatt. Mert ez nagyjából egy (jó esetben) száz oldalas könyv volt. ÉS talán a későbbiekben - feltéve, ha elsajátítasz egy minimális tudást az íráshoz - vihetted volna valamire.

Ugyanis a következő fog történni: egyrészt zsenge korod miatt olvasóid 99%-a nem fogja megvenni azokat a könyveket, amiket idősebb korodban fogsz írni (jól teszik!), csak azért, mert egy ilyen olvasási élmény után normális ember a könyvedet kidobja az ablakon. De lehet, hogy tüzelőnek jobb lenne. Így jártál. Kellett neked a hírnév? Megkaptad. Szűcs Vanda, a (már elnézést mindenkitől) tinir*banc, aki azt hiszi, hogy tud írni, végül kiderül, hogy nem. De ugye a pénz... Az van minden mögött.. .Ja, és még egy tipp: ne koppintsd az SzJG-t, se a Hűvösvölgyit, mert az sem a kedvencem, de ez bőven alulmúlta... És ne akard elhitetni senkivel, hogy nem olvastad, mert a cserkészek nem szoktak hazudni!

Elhiszem, hogy jó érzés volt, amikor a kiadó rábólintott arra, hogy szárnyai alá veszi ezt a cuccot, nyilván mert jó üzletnek ígérkezett (pénzes apuci mindent kifizet)... De ezzel csak magadnak ártottál. Magadnak, a fáknak, de legfőképp az olvasóknak. Azt hiszem, emlékezni fogok erre a könyvre, mint az egyik legrosszabb könyvre, amit olvastam.

És mielőtt elfelejtem! A borító és a betűtípus... A borító ronda. De tükrözi, hogy milyen a könyv. A betűtípus pedig olvashatatlan és idegesítő, hogy félpercenként kell lapoznom...

Ez a papírtömeg, ami még vázlatnak is rossz, megmondom, hova lenne a legjobb... Egy alsós tankönyvbe, "Olvasni tanulok és megtudom, hol tart a mai fiatalság" címmel...

Azt hiszem, erről többet nem lehet mondani. Mert kedves Vanda, könyved tele volt közhelyekkel, kibírhatatlan, gyűlölnivaló szereplőkkel és legfőképp azzal a semmitmondással, ami minden szóból ordított. "Legyek kész vele! Összecsapom, igaz, ha a szöveg mennyiségét nézzük, a fél könyv üres lenne, de csak azért is megcsinálom, megmutatom, mire képes a mai fiatalság!" Mert nem erre. "És szégyenfoltja leszek Magyarország tizenéveseinek." Gratulálok, elérted a célod. Az vagy. Azt hiszem, ehhez nincs hozzáfűznivalóm. Mert ez sz**r. És pont.


blogom: konyvekvilaga13.blogspot.hu



2014. szept. 28. 13:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
Már éppen gratulálni akartam a remek észrevételekhez amikor feltűnt a reklámod, szomorú, hogy másként nem találsz olvasókat...
2014. szept. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

azért írtam oda a blogom, mert onnan másoltam át.

nem reklám, így is vannak olvasóim szép számmal :)

2014. szept. 30. 16:21
 3/16 anonim ***** válasza:
87%

Istenem! De örülök hogy valaki ezt kimondta helyettem!!!! Az a könyv elvett 20 percet az életemből! (igen elég gyorsan olvasok az unalmas részeket kb a negyedét meg átugrottam) Na most leírom a véleményemet így kb szereplők szerint ahogy te is csináltad:


Luca: Ilyen gyerek NINCS.... NINCSEN!!!! Senki se szokott idézeteken röhögni és senki se ILYEN! Én 13 vagyok mint ők de ezek elkényeztetett hulye p*csák pont a két véglet és nem tudom miért lett neked szimpatikus Luca nekem nem az!!!Ez egy klón!!! Ez egy Szent Johanna Gimiből RENIRŐL utánzott klón 13 éves változata!!!! Egy lány akit maga a "tökélynek" sőt túl tökéletesnek(direkt) alkotott meg az író (?) Miért is állította be mindig "szerethetőbbnek" Zitát mint Lucát... Csak az se sikerült...


Zita: Lány akiből szerencsés esetben is legkésőbb 4 év múlva utcalány lesz... Ahogy mondtad "mindenkinél jobb vagyok és csak nekem van igazam" lány nagyon visszataszító.... Pedig az célközönség én volnék... Én és a korosztályom nem? Cigi ennyi idősen, p*csagatya, miköztünk(kis túlzással) ezek a témák nem kerülnek szóba... e az hogy kipróbáljuk az eszünkbe se jut... Ennyi idősen szerelem nincs... Édesem én annyiszor éreztem már hasonlót.... Egy max két napig... Utána azt gondoltam nem is kell nekem.. Aztán egy másik fiú tetszett meg 1-2 napig.... Te még csak egy gyerek vagy aki bontogatod a szárnyaidat és nem érzel ilyen mély szerelmet (magam nevében beszélek) A stílus mindkettőnél visszataszító , jellemük irritál...


Vanda: Próbáltál írni egy Szent Johanna Gimit.... ÁÁá senkinek se fog feltűnni.... Öööö de feltűnt! MINDENKINEK!ÉS még az nem lenne akkora baj de ez még egy szintet se üt meg .... SEMMILYEN SZINTET SE! Azt hitted befutsz, hogy sok pénzt keresel vele, hogy híres leszel mint Leiner Laura... Nézzél már tükörbe ... Van akinek van egy adottsága aki könyveit szívesen olvasod mert érdekel és mert jó... Na te nem vagy ilyen...Legalább is nekem nem jött be. De nem baj, WC-s néninek még jó leszel... De amit írtál még örülök hogy nem vettem meg... Maradj a világodban tündérkém és legyél 13 éves... ne próbálj NAGYNAK tűnni ezzel is csak menőzni akartál...


Figyelj ez nem akart se sértés se provokálás lenni csak kíírtam a véleményemet.... De ne aggódj a következő könyvedet azért nem fogom olvasni :D Vagy csak ha öngyilkos merényletet tervezek és el akarom venni a kedvemet a élettől :S

2014. okt. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%
Nekem nem tetszett a könyv, már csak azért is, mert üvölt róla, hogy egy 13 éves kiscsaj írta. Sok a szóismétlés, béna a megfogalmazás, SZJG utánzat, vagy éppen HVS, és a sztorija is gyenge. Mi az, hogy egy hetedikes lány "szerelmes és már jár valakivel"? Szánalmas.
2015. jan. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
48%

Hú, teljes mértékben egyetértek! Az még nem azt jelenti, hogy valaki jól fogalmaz és tehetséges, ha kiadják a könyvét. Nem, itt a bizonyos "a szüleim gazdagok, és simán lefizetnek egy egész könyvkiadót"-típusú szerzőről van szó. Egy tizenhárom éves kislány (mert igenis kislány még), nem rendelkezik elegendő élettapasztalattal, hogy egy rendes könyvet ki tudjon adni. Mint mindig, most is tisztelet a kivételnek.

De ha valaki, hát Vanda nem az! Ő nem egy kivétel. Beszélhetnék akár a fogalmazási stílusától, a hihetetlen Szjg és Hűvösvölgyi suli (ikrek, akik iskolába járnak) koppantásról, vagy akár arról, hogy szerintem még egyetlen 13 éves nem részesül a "nyelves csókban"...

Szóval, amatőr (úgy tűnik, az is marad), közhelyes, sablonos stb.

Sajnálom szegény fákat, akiket feláldoztak azért, hogy ezt a valamit ki tudják adni. R.I.P fák :(

Szegény Szűcs Vanda. Ezt most jól megcsinálta, hosszú, kínkeserves évekig nem tudja majd magáról lemosni ezt a kudarcot (és még szépen fogalmaztam)

2015. febr. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én már a címe alapján rajottem hogy szar lesz
2015. febr. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Röviden megfogalmazva: szar.
2015. ápr. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
68%

Egyetértek a többiekkel: egy nagy kalap szar díszcsomagolásban. Nagyon látszik, Vanda olvasta az SzJG-t és akkor most "hú, megjött a kedvem egy könyv írásához" hangulatban 0-6 és 15-22 óráig (mert aludnia és iskolába kellett mennie) megírta ezt a trágyadombot.


Köszönöm, hogy megírtad a véleményedet.


Tökéletes megfogalmazás.


Tökéletes.


Megjegyzés: Komolyan,attól kiakadni, hogy Marci nem vitt Valentin-napos gagyi ajándékot?! #vegeavilagnak

2015. jún. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
A legjobb barátnőmnek tetszett...kölcsön adta....elolvastam a felét és annyi elég is volt...logika nincs benne....szánalom...én. csak röhögni tudok rajta. 😄😄😄😄
2015. júl. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
24%

Kedves Kerdezo!

Milyen joggal irsz le egy ilyen konyvrol ilyen merteku szanalmas velemenyt?

Irj jobbat!

Csak irigykedsz, mert o befutott(ugy ahogy).

Neked eza velemenyed, ertem, de ezt le lehetne kulturaltabban irni...legalabbis szerintem...


17/L

2015. aug. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!