Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Jó angol nyelvű könyvek és...

Jó angol nyelvű könyvek és nem feltétlen a bestsellerek érdekelnek?

Figyelt kérdés

krimi, humor, XX.sz, kortárs szépirodalom..stb

Nem tudom hol lehet jól keresni, mert a netes könyvesboltokban a toplistákon a felkapott de nem túl jó könyvek vannak.


2014. okt. 27. 23:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Goodreads.com szerintem nem rossz. Ott minden könyvnél vannak kritikák, ami alapján könnyebb. Főleg ha regisztrálsz és bejelölgeted, miket olvastál edig és mi tetszett, akkor még ajánl is.


Én fantasy rajongó vagyok, szóval amiket ajánlok, azok többnyire ebbe a kategóriába tartoznak.

Neil Gaiman bármelyik könyve (Terry Pratchettel közös a Good Omens, szerintem az a csúcs)

Scott Lynch - The Lies of Locke Lamora

David Wong könyvei

V. E. Schwab - Vicious (Na ez nagyon nem ismert, pedig nekem tetszett.)

Garth Nix - Abhorsen könyvek

Michael Goldman - The Princess Bride

Leigh Bardugo - The Grisha sororat (ezt leginkább akkor ajánlom, ha kamasz vagy)

Michael Scott - The Secrets of The Immortal Nicholas Flamel

2014. okt. 28. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Márciuska ***** válasza:

A ggodreads nagyon tuti! Én is mindig ott böngészek! Nekem tetszett pl. Jerome K. Jerome könyve, a Három ember egy csónakban. Angolul és magyarul is olvastam.

Egyébként én leginkább a misztikus, steampunk, fantasy és urban fantasy könyveket szeretem, ebből jó volt Emma Trevayne könyve, a Flights and chimes and mysterious times. És érdekesek Michelle Lovric könyvei is, egy alternatív középkori Velencében játszódnak, sellőkkel meg mechanikus szerkentyűkkel. (Talina in the tower, The fate in the box, The undrowned child, The mourning emporium.)

2014. okt. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Márciuska (első vagyok), a Három ember egy csónakban már hónapok óta a polcomon van angolul, tök érdekes, hogy pont azt említetted. Szerintem majd karácsony körül neki is állok. :D
2014. okt. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a javaslatokat, meg ennek a Goodreads-nek is utánanézek. Nem ismertem:)
2014. okt. 28. 22:54
 5/5 anonim ***** válasza:
Wilbur Smith könyveket tudnék javasolni.
2014. okt. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!