Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért utálják sokan a Kőszívű...

Miért utálják sokan a Kőszívű ember fiai-t?

Figyelt kérdés

Komolyan elegem van,hogy nyafognak az osztálytársaim hogy 'jajj,de unalmas' meg 'nem fogom elolvasni,mert fos'.

Nálunk most kell olvasni,tudom hogy divat csípőből utálni,mert kötelező,meg minden,de ez azért mégiscsak túlzás,nem?



2014. okt. 29. 22:50
1 2
 1/12 Lola:) válasza:
47%
Én tulajdonképp szerettem. :) Ez volt a kedvenc kötelező olvasmányom.
2014. okt. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
57%
Én többször is elolvastam. Nagyon tetszett. Én sem értettem, hogy miért utálták a többiek.
2014. okt. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
Érdemben nem tudok ehhez hozzájárulni, mert én imádtam. :) De amúgy a régies nyelvezet, sok idegen szó lehet talán zavaró.
2014. okt. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Velem majdnem egy életre megutáltatta az olvasást! Nem 12-13-nek való, az tény; de melyik kötelezőt adják fel jó időben?
2014. okt. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nekem eléggé tetszik.Jókainak tehetsége is van az íráshoz,nem csak összerittyent mondjuk valami elcsépelt,nyálas love story-t 3 szereplővel.Ráadásul jól ki is van találva és mondanivalója is van.Mondjuk kissé kevesebbet rizsázhatna.De akik nem fogják fel hogy legalább milyen értéke van...
2014. okt. 29. 23:24
 6/12 anonim ***** válasza:
30%
Sajnos az emberek egyre kevesebbet olvasnak, így ahelyett, hogy megpróbálnák élvezni alapból nyűgként tekintenek rá ami nagyban befolyásolja a dolgot.
2014. okt. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Gyémántlány ***** válasza:
100%

Azért, mert elavult, ezáltal nem tudnak azonosulni a mondanivalójával.

Az a baj a kötelezőkkel, hogy nyolcvan éve ugyanazok, eközben változott a világ, és az emberek. Azóta rengeteg jó, új regény született, mégsem tudnak betörni a magyarországi "kötelező-iparba"

A legtöbb mai fiatal nem olvas, nagyban köszönhető ez annak, hogy az iskola próbálja mindenki kedvét elvenni az irodalomtól. Ha olyan könyveket választanának, amik közelebb állnak a kamaszok életéhez, talán el lehetne érni, hogy néhányan kezükbe vegyenek egy-egy könyvet életük során.

Hetente olvasok könyveket, olyanokat, mint a Jane Eyre vagy a Büszkeség és balítélet, tehát nem a legkönnyebb olvasmányokat, de ezekkel a történelmi kötelezőkkel őszintén, én sem tudtam mit kezdeni.

2014. okt. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Tök érdekes, ilyenkor mindenki előadja a tipikus "Ohhhh, a mai fiatalok, hurrdurr" áriát, pedig én rengeteg olyan embert ismerek, akik regeteget olvasnak és bizonyos kötelezők pont azért nem tetszenek nekik, mert szívesebben olvasnának olyat, ami közel áll az érdeklődésükhöz. Suliban én voltam az egyik ilyen gyerek.

Jókait nekünk olyankor adták, amikor még nem volt megfelelő a korunknak. Másrészt szerintem nincs azzal baj, ha egy gyereknek nem tetszik a kötelező olvasmány, ha meg tudja indokolni, hogy miért. Vagy azt, amit az Oktatási Minisztérium kötelezőnek rak be, azt kötelező szeretni? Ez mindig bosszantott. Jó, kötelező, a maga korában releváns volt, ezt felfogtam. De attól még nem kell szertnem. Én szórakozásból olvasok, az élvezet kedvéért és ha valamit nem élvezek, akkor miért kellene hazudnom, és azt mondanom, hogy imádtam és fenomenális volt?

2014. okt. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Szerintem nem túloznak!! Én egy igazi könyvmoly vagyok,de ezzel a regénnyel nagyon megszenvedtem! Egy 500-600 oldalas könyvet 4 nap alatt elolvasok,de ezt 2 hónap alatt!
2014. nov. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Azzal nincs baj,ha valaki előbb elolvassa,utána megindokolja,hogy miért nem tetszett neki.De ha valaki el se olvassa,hanem előítéletesen leszólja,vagy utálja,mert az "menő"és ciki szeretni,akkor az szánalmas.
2014. nov. 15. 15:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!