Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kinek mennyire keltené fel az...

Kinek mennyire keltené fel az érdeklődését egy ilyen alaptörténet? (jobb szó híján modern fantasynek nevezném a műfaját)

Figyelt kérdés

Egy Tokióra emlékeztető városban játszódik a történet, név szerint az Alvilágban, amit három dolog éltet - az erőszakos sportok, az extrém irányba változó trendek, és a féktelen szórakozás (drogok, diszkók, szex). Mindemellett a városnak van egy mágikus erőforrása, a Gömb, aminek köszönhetően az emberek képesek a belső fényüket idomítani (ezt színes lángoknak kell elképzelni). Ez a fajta mágia mindenkiben megtalálható, kivéve egyetlen embert. A főszereplőt, egy 18 éves, fiatal lányt, aki mindmáig nem érti, miért nem kapott soha fényt a Gömbtől.

A történet arról szólna, hogy a lány, Josie, miután elszakad édesanyjától, ennek a talánynak a nyomába ered, kalandokba keveredik, megismeri önmagát, és kibontakozik igazi személyisége, amit 18 évig rejtegetett a világ elől. Mindeközben új helyre kerül, igaz barátokra talál egy testvérpárban, és felfedezi a másik nem iránti vonzalom hatalmát.

A történet során bemutatom a város élénk, nyüzsgő világát, és olyan kérdésekkel is foglalkozok benne, mint az emberek kínzó felszínessége, a nép feletti önkényuralom (amin senki sem próbál változtatni), és saját magunk feladása a hóbortos trendekért, a társadalomba tartozásért.


Ízelítőnek itt a tervezett regény kezdete, ami még a cím előtt (Fénytelen) egy kicsit bemelegíti az olvasót a várható cselekményre. Nagyon érdekelne a véleményetek!


"A sikátor némaságát egy rekedt sikoly szelte ketté, amit két fénygolyó becsapódása követett. A színes gömbök úgy porladtak semmivé a málló vakolaton, mint a csillogó köd. Fényükkel egy rövid pillanatra megvilágították a koszos, kiselejtezett bútorokkal teli, szűk járatot. A távolból szapora léptek zaja hallatszott, ami belevegyült a szorosan épített lakások generátorainak zúgásába. Újabb éles reccsenés hasított a levegőbe, és a léptek visszhangos dobogása egyre közelebbről hallatszódott.

A következő pillanatban egy lány sudár, rohanó alakja tűnt fel a kanyarban. Ahogy futott, a sötétben megbotlott egy alattomosan megbújó szemétben, és belecsapódott a sarokra kidobott, molyrágta kanapéba. De csak egy fájdalmas, elfojtott nyögés erejéig tétlenkedett, aztán levegőért kapkodva elrugaszkodott a gazdátlan bútordarabtól.

A veszedelmes varázsgömbök pontosan oda csapódtak, ahol egy másodperce még a lány feje volt. A lila fény zilált hajra és lógó ruhákra vetült, aztán újra sötétség borult a sikátorra. Nem sokára két mélyvörös egyenruhába öltözött férfialak jelent meg a kanapénál, beérve a lányt. Vörös dzsekijük és sáljuk ziláltan állt rajtuk, de ők maguk nem mutatták jelét a fáradtságnak.

– Add fel, picinyem! – kiáltotta a sikátorba az egyik, mire a címzett kifulladva egy megtermett szemeteskuka rejteke mögé vetődött. – Nincs hová menned! A zsoldosok elől nem lehet csak úgy elfutni! – A társa jóízűen röhögött a gúnyos felhangon. Úgy tesznek, mintha csak egy kalandos fogócskát játszanának, amiben a gyorsabbik egérutat ad a lassúbbnak. Talán nekik csak ennyit jelentett az egész… Aztán az egyik férfi előre lendült, és egy bokszolót imitálva kiütött a levegőbe. Fémkesztyűbe burkolt ökléből méregzöld, sugárzó golyóbis lövellt a fém kuka felé, ahol a lányt sejtette.

A rozsdás szemetes dobhártyaszaggatóan kondult meg, amint a golyó célba talált. A lány a könnyeivel küszködve szorította füleire a kezét, ahogy a túltömött konténerből több hetes, bűzlő szemét hullott a fejére.

– Ha most megadod magad, megegyezhetünk, és nem viszünk elzárásba…

Micsoda ordas hazugság – a lányt elöntötte a kétségbeeséssel vegyes düh, ám ez a szívében fellobbanó indulat felélesztette bátorságát. Arca úgy felforrósodott, hogy könnyei mintha elpárologtak volna a szeméből.

– …de ha ostoba módon megint ellenállsz, legalább küzdj a fényeddel! Mutasd csak, hogy idomítasz!

A lány az arcához emelte portól szennyezett kezét, és elkente szeméből a nedvességet, ami utat tört magának. Küzdjön a fényével – gondolta keserűen… a mágiával, amivel mindenki együtt születik… ami mindenkiben van…

A lány lüktető izmai ellenére feltápászkodott a földről, és a kuka rejtekében felkészült a rá váró menekülésre. Akár ki is állhatott volna üldözőivel szemben, megpróbálhatta volna elterelni a figyelmüket egy trükkös varázslattal.

De nem tehette, mert őbenne egy csepp ilyen varázs sem volt."



2014. okt. 31. 14:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon tetszik, imádom a ilyen könyveket :D Szívesen olvasnám.
2014. okt. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Felkeltetted az érdeklődésemet. :)

Ha végig megmarad ez az önmagát olvastató fogalmazásod, remek művet adhatsz ki a kezeid közül. Egyre figyelj. Egy ilyen kezdés után nehogy ellaposodjon nekem a történet!

Sok sikert!:))

13/L

2014. okt. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :D Az igazság az, hogy ez az ötödik regény, amibe belekezdtem, és ennek a legkörvonalazódottabb a cselekménye, és egyben a legfantáziadúsabb is. Nagyon élvezem írni és remélem, hogy sikerül a végére érnem!
2014. okt. 31. 17:59
 4/14 anonim ***** válasza:
Hát, ha megírtad, és kiadják, majd írj ide egy kommentet :)
2014. okt. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Klassz az alapötlet, amivel csavarsz egyet a megszokott klisén: tetszik, hogy itt mindenkinek van mágikus képessége, csak a főszereplőnek nincs. Az "idomítás" szót viszont nem javaslom, kicsit Avatár-utánérzése lesz az olvasónak, szerintem érdemes lenne valami mással helyettesíteni. Jó az akciójelenet és az olvasó egyből közel érzi magához a lányt, ezt ügyesen megoldottad.


A stílus is egészen rendben van, bár érdemes figyelni rá, hogy hosszú körmondatok inkább a semleges részeknél legyenek. Ha izgalmas jelenetről van szó, akkor rövid mondatokat használj, igei túlsúllyal, majd meglátod, így sokkal "ütősebb" lesz a szöveg. Ja, és nem tudom, ki hogy van vele, de én személy szerint a falra mászom a "látszódik", "hallatszódik" típusú szószörnyektől. Legyen inkább "látszik", "hallatszik".


Összeségében jó kis írás, gratulálok hozzá, és további jó munkát!

2014. nov. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a hozzászólást! Már én is észre vettem, hogy hajlamos vagyok túl sok felesleges szót rakni egy mondatba, amibe lehet, hogy nem kéne, de utólag átolvasva igyekszem mindig kijavítani :) Az idomítás ötletét valóban az Avatar sorozatból kaptam, ami az egyik kedvencem, de egyelőre nem tudtam olyan kifejezést találni, ami eléggé kifejezi azt a cselekvést, ahogy az emberek ezt a lángszerű fénymágiát "idomítják". De gondolkodni fogok rajta!

Még egyszer köszi az észrevételeket, és a hasznos tanácsokat :D

2014. nov. 1. 13:07
 7/14 A kérdező kommentje:
Ja, és még valami! A "hallatszik" és a "látszik" igéknek sajnos csak egyetlen múlt ideje van, az pedig a "hallatszódott" és a "látszódott" :D Ha nem akarok teleportálgatni az időben, ezekkel kell beérnem :)
2014. nov. 1. 16:00
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem, a "látszik" és "hallatszik" igék múlt ideje helyesen "látszott" és "hallatszott". :)
2014. nov. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hmm, igaz! :)
2014. nov. 1. 20:00
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik. Fogalmazni is tudsz, és az alapötlet is jó. A cím is találó, ha nem laposodik el, akkor simán lehet belőle valami.
2014. nov. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!