Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha megjelenik külföldön egy...

Direction kérdése:

Ha megjelenik külföldön egy könyv kb. mennyi idő mire lefordítják és kiadják Magyarországon?

Figyelt kérdés

2014. nov. 13. 21:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem is biztos, hogy nálunk megjelenik.
2014. nov. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól függ.

Van olyan sikerkönyv, amely már külföldi megjelenésének évében vagy 1 év múlva már magyarul is olvasható.

Van, amelyik magyar kiadására pár évet várni kell.

Megint másik évtizedek múlva jelenik meg először nálunk, holott több más országban már generációk szeretik, mert ott közismert mű.

És van olyan, amely soha az életben nem jut el hozzánk.

Könyves területen dolgoztam sok évig, onnan tudom ezeket.

2014. nov. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszát kiegészítve: könysorozatok esetén a nemzetközi megjelenéssel egyidőben nálunk is megjelenhet (lásd Harry potter későbbi kötetei).

De a legbosszantóbb az, amikor a sorozat első felét lefordítják, a többi meg pénzügyi okokból nem jelenik meg nálunk.

2014. nov. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsó: igen, vannak ilyen estek, a Harry Potter jó példa. A webáruházban, ahol dolgoztam, előbb az angol nyelvűt hozták be, utána rögtön megérkezett a magyar nyelvű szállítmány. A fanatikusok először angol nyelven rendelték meg.

És, igen, enyhén szólva bosszantó, mikor elkezdenek egy sorozatot kiadni, folytatás meg nuku...hasonlóan némelyik tévében látott sorozathoz, amelynek teszem azt 100 részéből átveszik kb. a felét, aztán kifújt, max. azt ismételgetik.

2014. nov. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!