Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet érdemes írni,...

Milyen könyvet érdemes írni, minek van manapság keletje Magyarországon?

Figyelt kérdés

Mióta az eszemet tudom írni szeretnék, de nem tudom miről érdemes, mihez érdemes fogni. Vannak sajátos ötleteim, illetve sablonosak is, több vonalon gondolkodom, például ez a folyton zűrbe keveredő Bridget Jones karakter is közel állhatna, habár szinte lerágott csont.

Írhatnék történelmi dolgokról is, elég tájékozott vagyok, mindenképp szeretnék humort csempészni az írásaimba (sokak szerint sajátos humorom van, szórakoztató cinizmus, szarkazmus, irónia, önirónia, stb.) lehetne például történelmi személyek önéletrajza, E/1ben, humorosan.. vagy a pszichológia is nagyon érdekel, írhatnék rövid történeteket, humorosan, de tanulsággal a végén. Ötletek?



2014. okt. 3. 15:29
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Most az, hogy mit van értelme írni és hogy mit vesznek meg, teljesen más téma. Hidd el, én imádom a cinizmust, szarkazmust, az a kedvenc ,,humorfajtám", de nem hinném, hogy egy történelmi életrajzot sokan megvennének. Becsülendő, hogy nagy történelmi tudásod van, csak nincs az ilyen jellegű könyvekre nagy kereslet. Persze nem azt mondom, hogy senki nem venné meg, mert van akit érdekel a téma, de túlnyomó többségben az emberek másra vágynak, valamire ami kikapcsolja őket. Szerintem mindenképpen az egyedi, sajátos ötleteidet valósítsd meg, és ha írtál belőle valamennyit küldd el, mert kíváncsi lettem:)
2014. okt. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm :) már vagy két órája ezen gondolkodom, és arra jutottam, nem témát érdemes választanom (túl sok minden érdekel ahhoz), hanem kiválasztani egy karaktert, egy olyan szórakoztató csetlő-botló, ám mégis intelligens, szókimondó karaktert, aki köré csoportosíthatok témákat.. szerelmi v bármilyen történetről szóló regényt nem érdemes írnom, összefüggő történet talán nem jönne ki belőle, de mondjuk lehetne egy karakterem (még nincs neve) aki minden nap szembesül valami érdekes, vagy épp hétköznapi dologgal, ami jó, vagy rossz, vagy megbotránkoztató, vagy éppenséggel csak mindannyian átesünk rajta, mindezt humorosan.. természetesen lennének rajta kívül karakterek, akik "kísérik" az útján néha, nekik is meglennének a sajátos jellemvonásaik, de a lényeg nem a történetben és a szálak mozgásán mozgatásában rejlene, hanem olyan témák körüljárásán, amik apránként kiadhatják egy érdekes, szórakoztató ember életét :)


pl. fejezetekre lebontva --> XY (még nincs neve de lány lenne) diétán; XY az edzőteremben; XY vakrandin; XY kapcsolatban; de lehetne akár érdekesebb is, amikor hobbi után kutatva érdekesebbnél érdekesebb és groteszk helyeken köthetne ki.. pl. sakkozás, lovaglás, de akár üvegfújás vagy elvetemültebb is :D

Lehetne egy fejezetcím ez is: "A füstbement terv" szólhatna egy vacsorás randiról, ahol a lány főz egy férfinak, részletezve ezzel a főzés nagyon nagyon nagyon bénaságait, (természetesen kormosra égetve az ételt), és arról h a randi is rosszul sül el, mert mondjuk a fiúval nem illenek össze (vicces helyzetkomikummal és párbeszédeken keresztül bemutatva) tehát sem a vacsorából, sem a kapcsolatból nem lesz semmi... ergó ez egy "füstbement terv", ami nálunk már csak a híres vers miatt is jó fogás.. ilyesmi ötletem lennének, és még rengeteg, csak félek, hogy ez tényleg lerágott csont már... ott van Bridget Jones, meg biztos van még csomó ilyen..

2014. okt. 3. 16:47
 3/9 A kérdező kommentje:
lehetne tévés riporter vagy újságíró, az megmagyarázná, hogy miért keveredik ennyi érdekes, nemhétköznapi helyzetbe, illetve miért találkozik sokféle érdekes emberrel, továbbá hogy miért találja szembe magát annyiféle helyzettel és jelenséggel, amiről persze minden esetben lenne véleménye :)
2014. okt. 3. 16:50
 4/9 A kérdező kommentje:
Lehetne ez is a könyv címe: XY jelenti! v. XY tudósításai a ...-ból (vmi vicces szófordulat ami kifejezné a csetlés-botlásait) v. éppen XY-é a szó (csak lenne már végre neve annak a szerencsétlen nőnek :D)
2014. okt. 3. 16:54
 5/9 anonim ***** válasza:

Oké, ez alapból jó, de akkor nagyon kell figyelned arra, hogy szerethető, kicsit sem idegesítő (max. ha direkt úgy akarod) karaktert hozz létre, mert ha egy rossz (értsd. idegesítő, szerethetetlen) karakter köré épül a sztori, akkor az egésznek annyi.

Emellett még arra is figyelned kell, hogy a hétköznapi dolgokat érdekesen, mégis reálisan írd le, találd meg az arany középutat.

A karaktert ilyen estben E/1-ben írd és térj ki az érzéseire, mert anélkül csak egy egyszerű, mindennapi elbeszélés lesz pl. 1. (rossz) verzió: Lementem a boltba. 2.(jobb) verzió: Félelmeim kíséretében, Xy-on agyalva mentem le a boltba és gondolkodtam azon, hogy minek jönnek létre olyan idióták , mint Ő (XY).

2014. okt. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A neve pedig lehetne Anne (a keresztnév mindegy) Wretched (ami angolul szerencsétlent jelent, de elmegy vezetéknévnek is:)
2014. okt. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
igen igazad van, nagyon oda kell majd figyelnem, hogy a minden lében kanál mindent elszúró, ám mégis okos, intelligens nő szerethető legyen, és ne egy idegesítő csitri, akit legszívesebben kávéskanállal ütlegelnék amíg azt nem mondja stop, mert akkor sem hagynám abba. ez a Wretched dolog pedig egy nagyon jó ötlet Tőled, habár magyar vonalon gondolkodtam, de ha mégis nemzetközivé teszem a figurát, ez a Wretched dolog annyira megfontolandó, hogy szerintem az lesz :D
2014. okt. 3. 17:07
 8/9 A kérdező kommentje:
végülis miért ne írhatna magyar ember külföldi karakter külföldi történéseiről? talán színesebbé is tehetném a könyvet olyan dolgokkal, "kalandokkal", amiket ebben az országban nem lehetne kivitelezni :) pl. búvárkodás vagy ilyesmi. a név kérdés is fontos számomra, ezért nincs még neve sem, szeretnék beszélő nevet a karakteremnek, ami jól hangzik, jól cseng a vezeték és a keresztnév, illetve a jelentése is illene a jellemvonásaihoz :)
2014. okt. 3. 17:09
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát, ha sikerült nevet választanod írd meg:)
2014. okt. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!