Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen tinis könyveket ajánlot...

Milyen tinis könyveket ajánlotok egy kissé éretlen 12 évesnek?

Figyelt kérdés

Hamarosan közeleg a barátnőm szülinapja, és már eldöntöttem, hogy könyvet fogok venni neki, azért, mert imád olvasni, de valahogy csak akkor olvas el egy könyvet, ha a kezébe adod, magától nem keres semmit (érdekes)...

Kissé éretlen, mivel én már az ő korában már eléggé nehéz irományokat olvastam, bonyolult cselekménnyel, ő meg már a Harry Potterek "nagyobb" részeit (gondolok én itt a 14+-osokra, mint az ötös, hatos és hetes rész) nem is értette, sokszor visszakérdezett, hogy mi mi az... ez most nem is lényeg, csak az, hogy valami könnyű irományt kell szereznem neki.


Amit eddig olvasott: Lányok regénye, Amígy együtt a csapat, a kötelezők: Egri csillagok, Pál utcai fiúk.


Olyat keresek, ami:

- kortárs

- tinikről szól

- romantikus

- lehetőleg egy része van, hanem akkor max. trilógia


Ami az eszembe jutott először az a Szent Johanna Gimivel, viszont csak egy gondom van vele (azon kívül, hogy nekem nem tetszett, nem tartom színvonalasnak), hogy ha megvenném az első részt, akkor nem végeznék jó munkát, mert valahogy olyan ki semmiségnek tekintem a Kezdetet... ha meg az első kettőt veszem meg, akkor költségesebb is a dolog, ráadásul ha nem tetszik neki, akkor kidobtam a pénzt az ablakon. Tehát egy kicsivel legyen színvonalasabb a könyv :)


Köszönöm!



2014. nov. 18. 17:48
 1/6 anonim válasza:

Hűvösvölgyi suli:) Nekem annyira nem tetszett, nagyon hasonlít a Szent Johanna Gimihez, de elvileg jobb valamivel (osztálytársak véleménye)

Előnyei: Gördületes, könnyen érthető, változatos cselekmény, a legtöbb tinilány sokszor magára ismerhet benne, váratlan fordulatok pedig még izgalmasabbá teszik a könyvet, bár... néha egy kicsi alapozatlanságot és rohanást, nem rendes leíró környezetet sugall a történetnek.

Hátránya: több része van, és egy kicsit butácska(szerintem)

2014. nov. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

amikor kizártam a SZJG-t, akkor a Hűvösvölgyit sulit is kizártam. sok rosszat hallottam róla, és bár nem olvastam, eléggé idétlennek tűnik még a SZJG mellett is

de azért köszönöm, megy a zöld kezecske

2014. nov. 18. 18:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Agnès Desarthe: Kit érdekel a szerelem?

Jacqueline Wilson: Szerelmes lányok

Jeff Kinney: Egy ropi naplója

Korányi Kinga: Lizzie Blue

Sara Shepard: Pretty Little Liars

Thomas Brezina: Ördögi angyalok 1. – Angyalokkal csókolózni veszélyes

Ezek mind "könnyebbek", és még olcsóbbak is. Én ezek közül venném meg neki valamelyiket.

2014. nov. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ó, nagyon szépen köszönöm utánuk nézek :)
2014. nov. 18. 19:01
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha még aktuális, én ajánlom Böszörményi Gyulától a Lúzer rádió, Budapest! című könyvet.

12/L

2014. dec. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én meg Leiner Laura: Bábel, Akkor Szakítsunk
2014. dec. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!