Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A fiatalokat már csak a...

A fiatalokat már csak a fantasy regények érdeklik?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és a hideg is ráz a Szürke ötven árnyalatától, Alkonyattól és hasonlóktól. Én a klasszikusokat szeretem, Virginia Woolfot, Remarque-ot, Daniel Keyes-t. Más hogy van ezzel?


A másik kérdésem az lenne, hogy érdemes a mai világban lélek-regényt írni, egy kis romantikával fűszerezve? Én jelenleg egy naturalista lélek-regényt írok, amiben nincsenek vérfarkasok és vámpírok. Szerintetek ezt elolvasnák az emberek, vagy túl unalmas lenne?


Persze a könyvet megírom, mert nekem sokat jelent ez, puszta kíváncsiságból írtam ki a kérdést.


Előre is köszönöm a kulturált válaszokat!



2014. nov. 21. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Úgy látszik hasonló a stílusunk, ami a könyveket illeti :) Én sem szeretem ezeket a fantasy regényeket, amik mostanában fel lettek kapva (A beavatott, Csontváros, Üvegváros ilyenolyanváros...). De lehet az az oka, hogy ezek minimális szókinccsel és nyelvezettel vannak megírva, nem kell hozzá erőfeszítés, és azthiszem ennyi elég is ahhoz, hogy a legtöbb fiatal tetszését elnyerje (természetesen tisztelet a kivételnek!). Szerintem érdemes lélekregényt írni, hidd el, vannak, akiket érdekel. Inkább olvassák kevesebben, de mélyen, átgondolva, mint többen felületesen. Hajrá! :)


16L

2014. nov. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt jó volt elolvasni. Örülök, hogy te is igényes olvasó vagy, remélem felbukkan még néhány hozzánk hasonló klasszikus-kedvelő az oldalon. :)
2014. nov. 21. 21:44
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A vámpír-vérfarkasos szál már rég kiment a divatból, már régebb óta az erotikus van terítéken. A romantikusan mindig volt piaca.


Szürke-trilógia nem fantasy, erotikus romantika; Beavatott pedig disztópia.


"igényes olvasó" Ebben az a poén, hogy régebben azok voltak a ponyvák, amiket a mostani igényesek olvasnak.:D

2014. nov. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én 20 éves vagyok, és sok mindent elolvasok, köztük az Alkonyatot is szerettem először (igaz, amikor olvastam csak 16 voltam), a Csontvárost is élveztem olvasni, a Beavatottat is, de egyik se vált a kedvencemmé. Ezek a könyvek arra jók, hogy kivonjanak egy kicsit a valóságból. Se több, se kevesebb. Nem szolgálnak mélyre ható igazságokkal, de nem is kell nekik. A fiatalok azért szeretik az ilyeneket, mert ezek általában érdekesen vannak megírva, egy hasonló korú főszereplővel, fordulatos (gyakran klisés) cselekménnyel és happy enddel.

Én személy szerint nem olvasok magamtól szépirodalmat, mert tapasztalataim szerint a cselekményük untat, és gyakran melodramatikusak, amit én nem szeretek, nem köti le a figyelmem. Persze nagyon kevés szépirodalmat olvastam, de ahányszor belekezdtem egybe sosem sikerült a végükre érnem, mert már nyűgnek éreztem tovább menni, így nem próbálkoztam többször a kötelezőkön kívül.

Én azt várom el egy könyvtől, hogy a magát olvastató fogalmazáson kívül olyan dolgot adjon nekem, amit a hatalmas fantáziám is szomjazik (Harry Potter könyvek, örök kedvenceim :)), amitől ihletet kapok, ami inspirál. Ez pedig létfontosságú nekem, hiszen nekem a lételemem az alkotás, legyen az rajz, írás, vagy a könyvek nyújtotta fantáziálás.

Visszatérve a kérdésre, engem érdekelne a történet, attól függetlenül, hogy nem igazán vagyok biztos benne, hogy mit takar az a naturalista lélek-regény fogalom. Azt pedig, hogy mások elolvasnák-e a könyvedet pedig senki sem tudná megmondani úgy, hogy semmit sem tudunk magáról az ötletről, cselekményről, szereplőkről, stb, de én szívesen hallanék róluk (küldhetsz üzenetet, ha már van valamilyen alapanyagod :)

Egyébként A szürke ötven árnyalatát az első szex jelentig olvastam, addig is majd bealudtam a jellemtelen szereplőktől :D, onnantól pedig inkább hanyagoltam a könyvet. Nem nekem való ez a bdsm dolog :DD 20/L

2014. nov. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az erotikus regényekkel az a gond, hogy nem a megfelelő korosztály olvassa. Egy tini egyből felkapja a fejét egy olyan könyvre, ami még nem való neki, és szerintem ez nagyon nem tesz jót. Felnőtt fejjel más olvasni ezeket a könyveket, habár én nem bírok Apollinaire Tizenegyezer vesszője után ilyen jellegű könyveket kézbe venni. :)


Igazából nekem nincs semmi bajom a Fantasy regényekkel, mert van egy pár, ami nekem is nagyon tetszett, de a kedvenceim akkor is a klasszikusok maradnak. Tulajdonképpen az érdekelt volna, hogy a korombeliek hogy vannak ezzel? Csak vörös pöttyös könyvek, vagy esetleg más is?

2014. nov. 22. 17:55
 6/9 anonim ***** válasza:

"nem a megfelelő korosztály olvassa"


12 éves kortól 18 év alattival, 14 éves kortól bárkivel lehet szexelni. Az ilyen könyveket 15-16 éves kortól olvassák általában, szóval pont benne vannak a jogilag is megtehetik (sokan meg is teszik) kategóriában.

2014. nov. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem én, de így nem tudom hova tartunk...Ne mondd, hogy 12 éves gyerek oda van érve...
2014. nov. 22. 21:36
 8/9 Mirk ***** válasza:

Amiket a kérdező és első válaszadó példának felhozott nem fantasy regények, hanem romantikusak. Nyilván mivel nincsenek vámpírok a valóságban fantasynak lehetne mondani, de nem az a lényege, hanem a romantika, elég csak megnézni kiknek szól, kik rajonganak érte.

A fantasy nem tizenéves lányokat céloz meg.

Fantasy pl: Steven Erikson - Malazai bukottak, David Gemmel összes műve, Neil Gaiman összes.

2014. nov. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, igazad van!
2014. nov. 23. 01:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!