Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlanátok könyveket?

Ajánlanátok könyveket?

Figyelt kérdés
Lány vagyok és 15 éves. Anyukám irodalom tanár, ezért az érdeklődésem nem a megszokott. Szeretem a romantikus könyveket (nem a Szürke 50 árnyalata, típusúakat...) a krimiket (bár eddig még csak Agatha Christie-t olvastam), viszont a fantasy-któl viszolygok. Kedvelem a komolyabb, és elvontabb irodalmat, de inkább a múlt századiakat, mint a kortársat. A magyar irodalmat részesítem előnyben, de nyitott vagyok a külföldi írókra is. Olvastam már Jókait, Gárdonyit, Móriczot, Mikszáthot,Karinthyt, Schillert, Thomas Mannt, Christiet, Shakespeare-t, de Dosztojevszkijt is. Megvolt Golding, és Salinger, bár hazudék, ha azt mondanám A Legyek Ura, és a Zabhegyező elnyerte a tetszésemet. Mostanában nincs ötletem, hogy mit olvassak. Idősebbektől/érettebbektől várnék ötleteket, de kérlek, ne olyat, hogy "Szent Johanna gimi"... Köszönöm a segítséget! :)

2014. dec. 2. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
Stephen King-Joyland
2014. dec. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%

Ha szereted a krimiket, akkor Stephen King-nek van pár ilyen regénye. Van amiben van némi természetfeletti is. Sokfélét ír, biztos találnál olyat ami tetszene. A legújabb könyve: Mr. Mercedes: egy krimi trilógia első része. Ebben nincs se fantasy, se természetfeletti, mégis különleges, és jó könyv. Legalábbis nekem:)


Illetve Robin Cook, aki orvoskrimiket ír. Van még egy javaslatom krimire, Karin Slaughter, de bevallom tőle még nem olvastam, csak tervben van.

2014. dec. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Romantikus: Courths Mahler,

Friede Birkner(ez kicsit krimi is)

Jane Austen,

Emilie Bronte: Üvöltő szelek,

Zola: Hölgyek öröme,

Fekete István művei,

Hawthorne: Skarlátbetű,

Dickens: Dombey és fia,

Stefan Zweig: Sakknovella

Krimik: Maigret regények,

Rejtő Jenő,

P.D.James regényei,

Gardner, Erle Stanley regényei

2014. dec. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is magyartanár vagyok. :)


Krimik esetében én a manapság divatos skandináv krimiket ajánlanám.


Romantikusok:

Molnár Ferenc: Liliom (dráma, és szerintem nagyon szép)

Móra: Aranykoporsó

Gárdonyi: Ida regénye


Vegyes:

Turgenyev regényei (Apák és fiúk például nagyon jó, de pl. az Első szerelem című kisregénye is)

Jack London: Martin Eden

E.T.A. Hoffmann: A kis Zaches

Tolsztojtól a Háború és békét még nem ajánlom, meg rohadt hosszú is, de mondjuk az Anna Karenina talán már beleférhetne. :)

Ha szereted az iróniát, akkor a már említett Rejtő Jenőt én is javasolnám (a Piszkos Fred, a kapitány szerintem zseniális), illetve Voltaire-től a Vadembert.

Máraitól Az igazit olvasd el szerintem még!


Ennyi, így dióhéjban. :)

2014. dec. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia!


Jéghegyek népe

Ez egy 47 részes családregénysorozat, egyenként 200-250 oldalasak.

Van benne romantika, krimi, dráma, fasntasy!.

Bővelkedik a történelem fontos eseményeiben. (Persze a fő történetnek megfelelően, de nincs elbutítva..)


Nézz utána, szerintem megéri legalább egyszer végig olvasni. :)


14 évesen olvastam, de mindig öröm visszagondolni rá, és néha-néha újra átlapozni a könyveket. :)

2014. dec. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!