Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlanátok nekem az emberi...

Ajánlanátok nekem az emberi elméről, zavarodottságról, függőségekről vagy emberkísérletekről szóló novellákat, vagy regényeket?

Figyelt kérdés
Csáth Géza Anyagyilkosság, A kis Emma olvasása után kedvet kaptam az ilyesfajta olvasmányok olvasásához, elsősorban magyar, de lehet külföldi író művei is .

2014. dec. 8. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Csehov: a 6. számú kórterem (remélem jól emlékszem a címre fejből)
2014. dec. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Más stílus, de hátha érdekesnek tartod:

Benedek István: Aranyketrec


Magyart sajna nem olvastam Csáth Gézán kívül ebben a témában - vagy nem emlékszem rá, de külföldi szerzőktől hirtelen ezek jutottak eszembe:

Daniel Keyes: Az ötödik Sally

Salinger: Zabhegyező

Peter Marshall: Nincs helyed a temetőben

Yvonne Keuls: A gyilkos fű


És van egy, még nem olvastam, csak tervezem, úgyhogy nem tudom, fedi-e teljesen az igényeidet, de talán:

P. Shaffer: Equus

2014. dec. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat
2014. dec. 8. 21:02
 4/7 anonim ***** válasza:

Még egyet ajánlanék, bár nem regény, de szerintem van olyan olvasmányos, és kellően nyomasztó:


Philip Zimbardo: A Lucifer-hatás

2014. dec. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, esetleg kábítószer függőségről is vannak regények, tudnátok néhányat mondani?
2014. dec. 8. 21:18
 6/7 anonim ***** válasza:

Na, már megint én... Egy régebbi kérdésnél ezeket ajánlották, szemezgess :)

http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__konyvek__5631554-t..

2014. dec. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csáth Gézától nem tudom hogy az "Egy elmebeteg nő naplója" c. tanulmányt olvastad-e...
2014. dec. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!