Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik a jobb: ha előbb a...

Melyik a jobb: ha előbb a könyvet olvasom el, vagy ha a filmet nézem meg?

Figyelt kérdés
Nagyon sok film könyv adaptáció, de a filmeket nagyon megnézném, de nem tudom, hogy előtte inkább a könyvet kéne elolvasni, v nem nagy baj, ha a könnyet utólag olvasom-e. (pl.: A vörös sárkány, világok harca, ragyogás, stb..)

2014. dec. 17. 14:50
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

Változó.. Általában a könyv után egy kicsit csalódás a film, mert sok részlet kimarad, nem olyanok a dolgok amilyennek elképzeled stb. Én szeretem a film után elolvasni a könyvet, kicsit bővíti az élményt.


Persze vannak olyan könyvek aminél a film sokkal jobban sikerül: Schmidt története, Harcosok klubja, Keresztapa.

2014. dec. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
azon gondolkodom ugye, h ha a könyvet olvasom elképzelem a helyszínt, a karaktereket és lehet ha a film után olvasnám a könyvet, akkor ugye a filmben látottakat látnám folyton a szemem előtt
2014. dec. 17. 16:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb, ha előbb a könyveket olvasod el. A filmek gyakran eltérnek, nem igazodnak a könyvben lévő szereplőkhöz, esetleg ki is hagynak belőle személyeket, eseményeket. Ha elolvasod a könyvet te magad képzeled el a karaktereket, de ha megnézd a filmet oda raknak eléd egy színészt, így olvasás közben akkor is az ő arca lenne előtted, ha nem teljesen illik rá a leírás.
2014. dec. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
most pl. megnéztem a Ragyogás című filmet és most elgondolkoztam, hogy akkor élvezném-e a könyvet ha msot olvasnám el
2014. dec. 17. 18:06
 5/8 anonim ***** válasza:
Pont a Ragyogás miatt nem kell félned, azon King is kiakadt, hogy Kubrick csak sorvezetőnek használta a regényét, teljesen más a film.
2014. dec. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
megnyugodtam, köszönöm :))
2014. dec. 17. 21:51
 7/8 A kérdező kommentje:
na és a vörös sárkány?
2014. dec. 17. 22:49
 8/8 petitfett ***** válasza:

Thomas Harris A vörös sárkány című regényéből két film is készült:


[link]


[link]


Ha előbb a könyvet olvasod, azt is eldöntheted majd, melyik filmváltozat sikerült jobban...

2014. dec. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!