Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Írnátok igényes hard sci-fi...

Írnátok igényes hard sci-fi regényeket?

Figyelt kérdés

Leginkább a MI, a társadalom, az emberiség jövője és az idegen kultúrák érdekelnek.

18/L



2014. dec. 19. 16:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Úgy hallottam a Részlegesek trilógia (?) nagyon jó. Én is tervezem, hogy kiolvasom.
2014. dec. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Speciel pont ezt a témát fedi le Greg Egan Diaszpóra c regénye. Társadalom-jövőkép-idegenek témakörben ott van még Scalzi Vének háborúja sorozata, esetleg az alapjául szolgáló Heinlein mű, a Csillagközi invázió (habár az kisebb mértékben foglalkozik a földi társadalmi berendezkedéssel). Ezek közelebb vannak a soft sci-fihez, de nem mennek bele túlzottan a technikai, tudományos részletekbe.

Régebbi művet nem tudom, hogy lehet-e a témában ajánlani. Ma már mind soft SF. Ha nem gond, hogy nem hard, akkor a social SF témakörre keress rá, noha az űroperákat is félig-meddig ide sorolják, és abból nem feltétlenül kell neked minden. Leginkább a "nagy mesterek" műveit javaslom, Asimov, Lem, Bradbury, Clarke... Érdekes kitérő lehet talán a cyberpunk, mondjuk Gibson Neurománc-trilógiája. Idegenek nincsenek benne. Nem kifejezetten "MI", hanem android, Philip K. Dick híres műve (Álmodnak-e az androidok elektronikus bárányokkal?).

MI nélkül (jó, van, de nincs nagy szerepe) Joan Slonczewski Elízium-sorozata érdekelhet. (Nekem a Génszimfónia elvette a kedvemet, állítólag itt a legjobbak a karakterek, de szerintem még így is harmatgyenge a felhozatal. A tudományos része rendben van, csak lebutított.)

Nem kifejezetten hard, bár nehéz rá mit mondani... a Hyperion-ciklus Dan Simmonstól. "Természettudományosan" nem hard SF, bölcsészettudományi szempontból simán. :) Minden van benne bőven, az idegen kultúrákkal cselesen bánik.

Markovics Botond Poszthumán döntése eshet még ebbe a kategóriába, vagy Az ember könyve. Bár itt is kérdés, mennyire hard, és ez sem teljesen fedi le a leírtakat.

Nem olvastam (könyvtár... türelmes ember vagyok), de Miéville Konzulvárosa számításba jöhet még. Ő sem hard, "wierd fiction", ami annyira szépen felépített belső logikával dolgozik, hogy igazából mindegy, ha valahol kisiklik a tudomány markai közül, tegye.

2014. dec. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!:)
2014. dec. 20. 09:49
 4/11 anonim ***** válasza:
56%
Talán a Metro 2033
2014. dec. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kim Stanley Robinson: 2312 (emberiség jövője)

Kim Stanley Robinson: Árral szemben (emberiség közeljövője; sajnos egyelőre csak az első rész jelent meg magyarul)

A. C. Clarke: Randevú a Rámával (idegen)

Andy Weir: A marsi (egyik sem, de ritka az ennél szórakoztatóbb hard sci-fi)

Hannu Rajaniemi: Kvantumtolvaj (emberiség jövője, társadalom, MI; inkább "hard űropera)

Alastair Reynolds: Napok háza (emberiség jövője, MI, idegen kultúra; ez is inkább "hard űropera")


Az első és a harmadik választ nem érdemes komolyan venni, a második válaszoló viszont tudja, hogy miről beszél :) A Hyperion-tetralógia kihagyhatatlan, hiába nem hard sci-fi, a kortárs SF talán legmeghatározóbb műve, és a többi ajánlott regényt is érdemes elolvasni. A Konzulváros "nyelvészeti hard sci-fi", elég kemény dió, de kellő türelemmel még élvezni is lehet.

2014. dec. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ó, és majdnem kihagytam: Ray Kurzweilnek megjelent magyarul is A szingularitás küszöbén c. könyve, ami az idegen kultúrákon kívül nagyjából minden kulcsszót érint, és könnyen lehet, hogy tényleg ez lesz az emberiség jövője (és talán a végzete is).
2014. dec. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi neked is utolsó! Igen,a Részlegesekkel már volt dolgom... Elég középszerű szerintem. Bár a koromból kifolyólag talán az jön le, hogy érdekelne.:D


A Diaszpórát már beszereztem és olvasom. Bár az elején egy kicsit jojózott a szemem tőle, jónak ígérkezik. A Hyperiont viszont képtelenség beszerezni. Tudom, hogy most adták ki újra, de nincs rá keretem. Könyvtárban meg még csak a úgy van meg, hogy az első 2 rész ketté van szedve, viszont hiányzik a Hyperion bukása 2. része :D Pedig pont elkezdett már érdekelni, hogy mi is lesz azon a bolygón. Na mind1, majd ha lesz sok-sok pénzem :P

2014. dec. 22. 08:59
 8/11 anonim ***** válasza:
Nézz körül más könyvtárakban is, a Hyperion új fordítása jobb :) Vagy a molyon belefuthatsz eladó példányokba is.
2014. dec. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Leginkább a MI, a társadalom, az emberiség jövője és az idegen kultúrák érdekelnek."


Ha ezek érdekelnek akkor (a Részlegesek nem hard-SF és sci-finek is hm-hm, teljesen igazad van.)


Dan Simmons: Hyperion

Hannu Rajaniemi: Kvantumtolvaj és folytatásai

Brandon Hackett: A poszthumán döntés

Brandon Hackett: Isten gépei

Alastair Reynolds: Jelenések tere és Napok háza

és még van egy pár.

2015. jan. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A beavatott trilógia

Csontváros :)

2015. jan. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!