Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet tudtok ajánlani?

Milyen könyvet tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretk olvasni. Jöhet minden, de leginkább Tolkien és Rowlinghoz hasonló írókat keresek. Nyelv magyar vagy angol.

Szeretem az ilyen misztikus, középkori, stb. könyveket. Utoljára Jobs két önéletrajzi könyvét olvastam, szóval msot valami pörgősebb kellene. Előre is köszi.

20/F



2015. jan. 9. 13:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


James Dashner: Útvesztő trilógia

Michael Grant: Köddé váltak

Dmitry Glukhovsky: Metró 2033

Suzanne Collins: Az éhezők viadala

Harrison Fawcett: Katedrális

2015. jan. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jonathan L. Howard - Johannes Cabal sorozat

V. E. Schwab - Vicious

Michael Rubens - The Sheriff of Yrnameer

David Wong - John Dies at The End és This Books is Full of Spiders

Scott Lynch - The Lies of Locke Lamora (a folytatásai viszont bénák)

Christopher Brookmyre - One Fine Day in the Middle of the Night

William Goldman - The Princess Bride

bármelyik Neil Gaiman könyv, főleg a Good Omens (Terry Pratchettel közös)

Douglas Addams - The Hitchhiker's Guide to the Galaxy


Én most Ben Aaronovitch könyvét a Rivers of Londont olvasom, eddig (as első kb. 25% alapján) nagyon jó.

2015. jan. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

- Bármelyik Neil Gaiman könyv, a Good Omens a végére hagyva, Terry Pratchettel közös agymenés (ismerősömtől kaptam én is ezt a tanácsot, nehogy csalódjak a többiben, mert sokak szerint ez a legjobb). Szigorúan angolul.

- Attól függetlenül, hogy képregény, a Sandmannel is érdemes lenne közelebbről megismerkedned

- Terry Pratchett Korongvilág sorozata, ennek viszont zseniális a fordítása is (épp a Reaper Manen röhögöm szénné magam)

- Takami Koushun: Battle Royale (Állítólag az Éhezők viadala után érdemes olvasni)

- Lindqvist: Hívj be! (modernes-horroros)



#2-nek meg köszönöm az infót, akkor a Locke Lamora folytatásával nem próbálkozom, ellenben David Wong könyveit megnézem közelebbről is

2015. jan. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!