Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy újabb gimis történetet...

Egy újabb gimis történetet elolvasnátok?

Figyelt kérdés
Neki szeretnék állni egy könyvnek, és gimis regényt szeretnék írni. Nem egy átlagos tinilányról szólna, bár semmilyen különleges erővel nem lenne felruházva, és nem monoton ritumusu lenne, hanem lennének benne különös fordulatok, nem várt cselekmények, de a legfontosabb, hogy sem az SzJG hez, sem más tini/gimis regényhez nem hasonlítana. Ha többet szeretnél megtudni a történettel kapcsolatban, írj priviben!
2015. jan. 16. 19:00
 1/2 anonim ***** válasza:
88%
Nem. Egyszerűen a gimnáziumi évek nekem nem voltak ekkora számok, hogy 10.000 könyvet olvassak róluk évente. Az írásban nekem az a szép, hogy abszolút bármit ki lehet találni és megint egy uncsi tini kislányos, suliba járós könyv olyan, mintha az írónak nincs túl sok fantáziája és kreativitása.
2015. jan. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 cathilina ***** válasza:

Ami azt illeti, valamelyest eltér a véleményem az előttem íróéval. Szerintem igenis pozitívum lehet, ha egy könyv főszereplője a olvasóval hasonló háttérrel rendelkezik - közelebb hozza a történetet, könnyebb azonosulni a szereplőkkel, még ha nagyobb kihívás is olyan történetet kitalálni, ami nem klisés, de nem is unalmas. Arra is vigyázni kell, hogy ne essünk át a ló túlsó oldalára, vagyis ne bonyolítsuk nagyon túl a cselekményt - a gimnáziumban az emberek többségével meglehetősen ritkán történik bármi lényeges (már a külvilágra nézve lényeges persze) így reálisabb lenne, ha egy túlkomplikált, csavaros cselekmény helyett inkább a karakterdrámára helyeznéd a hangsúlyt.

Mindezt elmondva, én személy szerint előbb zárnám be magam egy konyhaszekrénybe egy tucat aprómajommal és Jehova tanúival mint hogy még egy kezdő modern író tinikönyvét elolvassam. De ez persze csak a magánvéleményem.

2015. jan. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!